Banská Bystrica v derby zdolala Zvolen

BANSKÁ BYSTRICA 24. septembra (SITA) - Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade zdolali hráčov Zvolena 4:2 v nedeľňajšom stretnutí 6. kola slovenskej Tipsport ligy.

Domáci položili základ svojho úspechu v druhej tretine, keď sa presadili Éric Faille a Miloš Bubela. V záverečnej časti zveľadil náskok "baranov" Tomáš Surový, jeho zásah sa napokon ukázal ako víťazný - najprv Miloš Kelemen znížil na 1:3 a o necelé dve minúty pridal druhý gól hostí Milan Kytnár. Úradujúci majster však nezaváhal, Bubela v závere pridal poistku a uzavrel skóre zápasu na 4:2. Hostia doplatili na vylúčenia, Bystrica zužitkovala 3 z 5 presilových hier.

HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 4:2 (0:0, 2:0, 2:2)
Góly: 24. Faillé (Bartánus), 40. Bubela (Hohmann), 50. T. Surový (Kubka), 60. Bubela - 50. Miloš Kelemen (Kytnár), 52. Kytnár (M. Novák, Matis)
Vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 3:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, Snášel - Rojík, Smrek, 2827 divákov

Kompletné štatistiky zo zápasu

Banská Bystrica: Lassila - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas - M. Lunter, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, Bartánus - Hohmann, Bubela, Brittain - Češík, Tamáši, Belluš - Andrisík
Zvolen: Climie - Wharton, Ross, T. Bokroš, Hraško, Drgoň, Andersons, M. Novák - Martin Ďaloga, Coffman, Asuchak - Michal Chovan, L. Jurík, Obdržálek - Miloš Kelemen, Kytnár, Matis - Dubeň, V. Fekiač, T. Török