Banská Bystrica po ďalšej prehre prišla o vedúcu pozíciu

NOVÉ ZÁMKY 15. januára (SITA) - Hokejisti Nových Zámkov zvíťazili v utorňajšom zápase 43. kola najvyššej slovenskej súťaže nad Banskou Bystricou 3:2.

Po dvoch tretinách bolo skóre vyrovnané, keďže sa strelecky presadili Tomáš Urban a Levko Koper. Rozhodujúce momenty sa udiali na začiatku tretej tretiny, keď hostia spod Urpína doplatili na svoju nedisciplinovanosť. Nové Zámky mali k dispozícii dlhú presilovku o dvoch hráčov a Tomáš Urban strelil druhý gól v zápase. V 49. min si vylepšil štatistiky Adam Zbořil a s hosťami to vyzeralo zle-nedobre. Štyridsať sekúnd pred koncom ešte vykresal iskričku nádeje Marek Bartánus, ale "baranom" už na strelenie vyrovnávajúceho gólu nezostal čas. Navyše, druhou prehoru za sebou prišli o vedúcu pozíciu, keďže majú horšie skóre než hokejisti Zvolena.

MHC Mikron Nové Zámky - HC '05 iClinic Banská Bystrica 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)
Góly: 7. T. Urban (M. Novák, Bajtek), 45. T. Urban (Šimun), 49. A. Zbořil (J. Jurík, T. Pospíšil) - 17. Koper (Ďatelinka), 60. M. Bartánus (É. Faille, Higgs)
Vylúčení: 2:6 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc st., Jonák - Frimmel, Synek
počet divákov: 852

Nové Zámky: Kristín - Hain, Zaťko, Ordzovenský, M. Novák, Andersons, A. Hatala, M. Henderson - H. Ručkay, Zbořil, J. Jurík - Bajtek, T. Urban, Šimun - T. Pospíšil, R. Hruška, M. Jakúbek - Rogoň, B. Fábry, Ondrušek - Slávik
Banská Bystrica: Williams - B. Marshall, Southorn, K. Sloboda, Mihálik, Kubka, Ďatelinka, Biro - Asselin, É. Faille, Selleck - J. Sýkora, Higgs, M. Bartánus - Róth, Koper, Gabor - Kabáč, O. Giertl, T. Török - Majerík