Banská Bystrica - HK Dukla Michalovce 2:1 pp

Banská Bystrica 11. októbra (TASR) - Hokejisti HC'05 iClinic Banská Bystrica zdolali v piatkovom domácom zápase 11. kola Tipsport Ligy HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 po predĺžení. O víťazstve obhajcu titulu rozhodol v 62. minúte Kanaďan Jordan Hickmott.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 pp (0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 21. Bubela, 62. Hickmott - 42. Dalhuisen (Toma, Chalupa). Rozhodovali: Goga (SR), A. Nagy (Maď.) - Kacej (SR), Soltész (Maď.), vylúčení na 2 min: 3:2, presilovky a oslabenia: 0:0, 2357 divákov

Banská Bystrica: Beskorowany - Southorn, Mihálik, J. Brejčák, Ďatelinka, Biro, Nemčík, Petrinec - Jääskelainen, Hickmott, M. Lunter - Lamper, Bubela, Šoltés - Bartánus, A. Šťastný, Fafrák - Róth, Gabor, Kabáč

Michalovce: Surák - Kolba, Dalhuisen, Ventelä, Vorobyev, Novický, Hančák, Zekucia - Mašlonka, Lalancette, Juusela - Giľák, Linet, Safaraleyev - Borov, Galamboš, Hričina - Hamráček, Toma, Chalupa - Hvila (od 41. min)

Bystričania mali dobrý nástup do zápasu, už v 29. sekunde mohli ísť do vedenia, ale Jääskelainen neuspel zoči-voči Surákovi, ktorý nahradil medzi žrďami Trenčana a skvele zasiahol. Michalovce hrali potom dve presilovky za sebou, pohrozili na konci prvej, veľkú šancu mal zblízka Linet a následne z dorážky Giľák, brankár Beskorowany tiež ukázal svoje kvality.

Domáci často chybovali v rozohrávkach v obrannom pásme, ale hostia z toho neťažili. Mohli využiť iba chybu Nemčíka na modrej čiare, keď sa rútil na brankára HC'05 Galamboš, no ani jemu sa nepodarilo skórovať. V závere prvej tretiny si vytvorili Banskobystričania v presilovke tlak, no vyložená šanca absentovala.

Skóre sa zmenilo na začiatku druhej tretiny. Pri avizovanom vylúčení hráča hostí predviedol pekný prienik Bubela a z medzikružia poslal i so šťastím puk za Suráka - 1:0. Vzápätí mohli Michalovce odpovedať, ale Borov sám pred Beskorowanym neuspel. Na opačnej strane Hickmott nezasunul puk do odkrytej bránky, skúšal to opäť aj Bubela z medzikružia. Viac z hry i šancí však mala Dukla, ale Lalancette, Linet a ani Mašlonka nevyzreli na výborného brankára HC'05.

Hostia napokon vyrovnali na začiatku tretej tretiny. Po vyhratom buly od modrej vystrelil Dalhuisen a puk sa odrazil od zadného mantinelu nešťastne do ruky Beskorowanyho, odkiaľ putoval do bránky - 1:1. V 44. minúte sa rozbilo plexisklo a pod Urpínom sa desať minút nehralo. Zatiaľ diváci na štadióne sympaticky zatlieskali trénerovi Chudému, ktorý kedysi pôsobil práve v bystrickom mužstve.

Ďalší zaujímavý moment prišiel až v 51. minúte. Michalovce mohli ísť do vedenia po veľkej šanci Safaraleyeva a následne strele Novického od modrej čiary, puk sa takmer dostal za bystrického brankára. Ten mal aj kus šťastia. Duel napokon dospel do predĺženia, v ktorom rozhodol o víťazstve slovenského majstra v 62. minúte pekným prienikom a strelou do vinkla z ľavého kruhu Hickmott.