Banská Bystrica doma jednoznačne zdolala Liptovský Mikuláš

BANSKÁ BYSTRICA 7. februára (SITA) - Hokejisti HC '05 iClinic Banská Bystrica zvíťazili 6:1 nad hráčmi MHk 32 Liptovský Mikuláš v stredajšom domácom stretnutí 44. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2017/2018.

"Barani" sa v prvej tretine ujali trojgólového vedenia gómi Michala Kabáča, Mareka Bartánusa a Pavla Skalického. V druhej dvadsaťminútovke znížil na 1:3 z pohľadu hostí Rudolf Huna, ale o desať minút neskôr Marek Bartánus vrátil domácim trojgólové vedenie druhým zásahom v zápase. V III. tretine sa ešte presadili Kanaďania v bystrickom drese Steven Delisle a Guillame Asselin. Nový tréner Liptovského Mikuláša Juraj Halaj tak nezažil víťaznú premiéru ako hlavný kouč MHk 32.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - MHk 32 Liptovský Mikuláš 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
Góly: 9. Kabáč (Gabor), 11. Bartánus (Hohmann), 15. Skalický (Faille, Ďatelinka), 38. Bartánus (Faille, Skalický), 50. Delisle (Gabor, J. Brejčák), 60. Asselin (Skalický, Kubka) - 28. Rudolf Huna (Nádašdi)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Lokšík - Šefčík, Krajčík