HK Orange 20 nestačil na majstra z Banskej Bystrice

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti Banskej Bystrice na vlastnom ľade deklasovali hráčov slovenskej "dvadsiatky" 8:2 vo štvrtkovom stretnutí 5. kola slovenskej Tipsport ligy. Zverenci Ernesta Bokroša dokázali úradujúcemu majstrovi vzdorovať iba v prvej tretine - dokonca sa ujali vedenia gólom Viliama Čacha. Domáci však ešte pred prvou sirénou vyrovnali - presadil sa Adam Sedlák.

Bystričania zlomili súpera v druhej polovici prostrednej časti, keď v priebehu 10 minút postupne skórovali Miloš Bubela, Alex Tamáši, Josh Brittain a opäť Sedlák s Brittainom. V záverečnej tretine pridala Banská Bystrica ďalšie dva góly, keď presne trafili Gilbert Gabor a Mário Lúšňák, na priebežných 2:7 znížil Erik Smolka. Ústrednou postavou duelu sa stal americký útočník Cason Hohmann, ktorý asistoval pri piatich zásahoch domácich. Doteraz v štyroch kolách mal na konte len jednu presnú prihrávku na gól.

HK Orange účinkujúci aj v druhej najvyššej súťaži prehral po dvoch cenných skalpoch účastníkov Tipsport ligy: Žiliny a Nových Zámkov. Banská Bystrica sa posunula na priebežné druhé miesto v ligovej tabuľke o skóre za vedúcim Trenčínom, ktorý má zápas k dobru.

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Orange 20 8:2 (1:1, 5:0, 2:1)
Góly: 18. A. Sedlák (Hohmann), 30. Bubela (Hohmann, Dame-Malka), 30. Tamáši, 32. Brittain (Hohmann, Bubela), 34. A. Sedlák, 40. Brittain (Hohmann, Košecký), 49. Gabor (Tamáši), 54. M. Lunter (Bubela, Hohmann) - 6. Čacho (Vašaš), 51. Smolka (Šmída, Václav)
Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Snášel - Výleta, Tvrdoň, 2016 divákov

Banská Bystrica: J. Lukáš - Kubka, I. Ďatelinka, A. Sedlák, J. Brejčák, Dame-Malka, V. Mihálik, G. Gélinas, Košecký - M. Lunter, T. Surový, Faille - Lamper, Bortňák, Belluš - Hohmann, Bubela, Brittain - Gabor, Tamáši, Andrisík
HK Orange 20: Durný - Dlapka, Hílek, Zeleňák, Švarc, Kuna, Matejovič, Krempaský, Hedera - Marcinek, N. Jaško, Mesaroš - Vašaš, Čacho, V. Vybiral - Václav, Šmída, Smolka - Múčka, Bjalončík, Musliu