Aj v druhom zápase podľahol tím SR „16“ Rusku

Slovenský obranca Marko Stacha, proti nemu ruský forvard Bogdan Trinejev

BRATISLAVA – Výber hokejistov do šestnásť rokov neuspel ani v druhom prípravnom zápase proti výberu Ruska. Zverenci Viliama Čacha tentoraz podľahli 2:11, pričom zo Slovákov sa do streleckej listiny zapísali Jakub Šimko a Martin Chromiak. Mladí slovenskí reprezentanti odohrajú posledný z trojzápasu proti Rusku v nedeľu o 17.00 hod. v Bratislave-Ružinove.

Ani do druhého vzájomného merania síl nevstúpili Slováci dobre. Už po 53 sekundách od úvodného buly sa od modrej čiary v presilovke presadil Muchmadullin a kým v piatkovom zápase bol úvodný inkasovaný gól stimulom pre slovenský mančaft, dnes naopak posadil na koňa Rusov. Tí boli v prvej tretine jasne lepším družstvom, súpera prestrieľali v pomere 15:2 a do prestávky sa presadili ešte dvakrát. V 14. minúte sa presadil Didkovskij, o tri minúty neskôr znovu v presilovke Grušnikov.

Slovenskú skazu dokonali po 116 sekundách od návratu z kabín dvomi gólmi Chusnutdinov a niečo vyše polminúty nato Ponomariov a razom Rusi viedli 5:0. Slováci po piatom góle vystriedali v bránke Bukasa za Nemca, navyše zakrátko dostali výhodu presilovej hry, ktorú sa im podarilo po Šimkovom teči Putalovej strely aj využiť. Strelený gól bol pre Slovákov azda tým najlepším povzbudením. V následných minútach sa herne Rusom vyrovnali, žiaľ, koniec tretiny bol už opäť v réžii hostí. Tí zásluhou Didkovského a Gusčina v poslednej trominútovke tretiny zvýšili na 7:1, hoci tesne pred siedmym gólom im po šanci Slovákom pomohla aj konštrukcia bránky.

Rusi aj v tretej tretine potvrdili výborné percento využívania presiloviek. Smidžárov trest využil na ôsmy gól v 44. minúte Zlodejev, o osem minút neskôr sa zas presadil Steklov. Medzitým sa však dokázali - a tiež v presilovke - presadiť aj slovenskí reprezentanti. Tí síce početnú prevahu o dvoch hráčov nevyužili, no krátko po návrate vylúčeného Ryčkova pri „jednoduchej“ presilovke skóroval Chromiak. Posledné slovo v zápase však mali Rusi, ktorí svoje dvojciferné víťazstvo pečatili desiatym a jedenástym gólom po presných zásahoch Gusčina a Ryčkova.

Viliam Čacho (hlavný tréner SR „16“): „Takýto zápas sa ťažko hodnotí. Nedokázali sme nadviazať na dobré pasáže zo včera. Hneď v úvode sme dostali tri góly, a rozbehnutých Rusov potom je veľmi ťažké zastaviť. Myslím si, že sme podali oveľa slabší výkon ako včera.“

Slovensko „16“ – Rusko „16“ 2:11 (0:3, 1:4, 1:4)

Góly: 24. J. Šimko (Putala, Smidžár), 48. Chromiak (Kňažko) – 1. Muchmadullin (Ryčkov, Chusnutdinov), 14. Didkovskij, 18. Grušnikov (Steklov, Ponomariov), 22. Chusnutdinov (Trinejev), 22. Ponomariov, 38. Didkovskij (Lazutin, Gusčin), 40. Gusčin (Didkovskij, Zlodejev), 44. Zlodejev (Vasčilin), 52. Steklov (Petrov, Kochanin), 58. Gusčin (Zlodejev), 58. Ryčkov (Chusnutdinov).

Vylúčení 5:6 na 2 min., presilovky 2:4, oslabenia 0:1. Strely na bránu: 17:45 (2:15, 7:18, 8:12). Rozhodovali: Goga, Fridrich – Tvrdoň, Výleta. 169 divákov.

Slovensko: Bukas (22. O. Nemec) – Kňažko, Putala, Stacha, Bakala, Ejem, Belica, Tomaško, S. Jurčák – Chromiak, M. Tvrdoň, Wachal – S. Krajč, Maxim Mastič, Lukošík – A. Fedor, S. Rehák, Jamrich – Kolenič, J. Šimko, Smidžár.

Rusko: K. Samsonov (51. Askarov) – Vasčilin, J. Kuznecov, D. Kuzmin, Muchmadillin, Stelkov, Grušnikov, Kondratenko, Romko – Guščin, Zlodejev, Didkovskij – Trinejev, Chusnutdinov, Ryčkov – Petrov, Prokopenko, Ponomariov – Konsolapov, Lazurin, Kochanin.