A-skupina - Česi prehrali so Švajčiarskom

ZOH 2006 v TuríneZOH 2006 v Turíne

TURÍN 16. februára (SITA) - V druhom štvrtkovom zápase na mužskom hokejovom turnaji na ZOH v Turíne sa zrodilo veľké prekvapenie na úkor úradujúcich majstrov sveta z Česka, ktorí nestačili na Švajčiarsko a prehrali 2:3. Nečakaný výsledok sa začal rodiť v 6. min, keď skóre otvoril Ziegler. Česi vyrovnali zásluhou Jágra, ale o niekoľko minút opäť inkasovali, keď sa vo vlastnom oslabení presadil Paterlini. Zverencom trénera Aloisa Hadamczika sa podarilo vyrovnať aj druhýkrát. Efektnú akciu a prihrávku Hemského spoza bránky v úvode tretej tretiny zakončil obranca Židlický. V 47. min však strelil v presilovke víťazný gól Streit. Česi mali jasnú prevahu, svojho súpera prestrieľali v pomere 42:19, ale v bránke Švajčiarov sa prezentoval výborným výkonom gólman David Aebischer. Brankár tímu NHL Colorado Avalanche zaznamenal 40 úspešných zásahov.

A-skupina (Torino Esposizioni):
Česko - Švajčiarsko 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)

Góly: 23. Jágr (Straka, Prospal), 41. Židlický (Hemský, Ručinský) - 6. Ziegler (Rüthemann), 30. Paterlini, 47. Streit (Seger, Plüss).
Vylúčení: 7:10, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Larue - Sericolo (obaja USA), Šeljanin (Rus.), 3400 divákov