Priveľa nervozity na druholigovom ľade

2. hokejová liga logo

BRATISLAVA (SZĽH) – Tretia najvyššia domáca  hokejová súťaž má za sebou už 14 kôl a do konca základnej časti ich zostáva zohrať ešte štyri. Prvá decembrová sobota priniesla opäť hojnosť gólov, ale žiaľ aj priveľa nervozity a športovej nedisciplinovanosti. Tá sa pretavila do 13 vyšších trestov, jedenásť v západnej skupine A, V ôsmich prípadoch  putovali previnilci predčasne pod sprchy!  V Partizánskom v dueli s Levičanmi sme v zápise narátali 152 trestných minút (99:53). Viac teší vysoký štandard návštevnosti v Humennom, kde na zápas s Bardejovom  prišla návšteva kola 730 divákov! Súťaž pokračuje 15. kolom 10. decembra, predohrané (20.10.) Ružomberok – Budapešť 2:1

2. hokejová liga – skupina A – 14. kolo:

HK Iskra Partizánske – HK Levice 5:3, 281 divákov, J. Gašparovič (Iskra) 3+0, trestné minúty 99:53, Peniaška 5+DKZ lakeť, Uhrecký 5+DKZ+10  hrubosť, Školka (všetci Partizánske) 5+DKZ hrubosť – Kiepeš 10, Segíň 5+DKZ hrubosť, HC Bratislava – ŠHK 37 Piešťany 4:1, 275 divákov,  HC Dynamax 96 Nitra – ŠHK Púchov 8:4, 70 divákov, v 41. min. viedli domáci 8:0, strely 60:23, Šinkovič (Nitra) 10 min. osobný trest, Mšk Hviezda Dolný Kubín – HC Prievidza 4:1, 210 divákov, strely na bránku 46:46,

SENICA – DUBNICA 4:14

Dopisovateľ HK 91 Senica J. Šustek

Už  od  úvodu zápasu  hostia chytili osud duelu do svojej réžie a za päť minút  bolo 0:3, keď domáci znova prespali začiatok a to bolo pre vývoj určujúce. O minútu neskôr Senica predsa len skorigovala  po presnej prihrávke Szalvu sa presadil Dolinajec. Od druhej tretiny však prišiel obrat v hre. Hlavnou postavou zápasu sa stal hlavný rozhodca zápasu. Svojimi výrokmi poškodil tento zápas. Vniesol na ľad nervozitu spojenú s podráždenosťou a hráči sa ním dali vyviesť z konceptu. Vylúčenia zásadne zmenili pomer  síl na ľade.  Hostia využili aj tri presilovky a pridávali ďalšie góly. Prišli ďalšie zranenia a tretiu tretinu domáci dohrávali prakticky len na dva útoky. Hostia hrali v útočnom  pásme skvele a  ich kombinácie mali kvalitný rozsah.  Bolo radosť pozerať s akým prehľadom sa dá hrať na tejto úrovni pri skúsenom mužstve. Bola to skratka  “vysoká” škola hokeja v podaní  MHK Dubnica,

HK 91 Senica – MHK Dubnica 4:14, 286 divákov, strely na bránku 28:51, Pozník 3+4, Trenčan 3+2, Brandis (všetci Dubnica) 2+2, trestné minúty 81:47, T. Slovák 2+DKZ nešport. chovanie,  M. Daniel DKZ nešport. chovanie,  Strýček (všetci Senica) 2+5+DKZ napadnutie a hrubosť – Baron 2+10 nešport. chovanie, Brandis (obaja Dubnica) 5+DKZ lakeť

Poradie po 14. kole: 1. Dubnica 32, 2. Nitra 28, 3. Bratislava 26, 4. Piešťany 26, 5. Dolný Kubín 22,  6. Partizánske 21, 7. Prievidza 19, 8. Levice 18, 9. Senica 11, 10. Púchov 7.

2. hokejová liga – skupina B – 14. kolo:

MHK Humenné – HK Bardejov 10:2, 730 divákov,  Fedorko 1+3, Šechný 0+3, trestné minúty 49:16, Buzek (Humenné) 5+20 hrubosť, HK Sabinov – MHk LiptovskýMikuláš B 3:7, 150 divákov, Koniar (LM) 3+1, HC Rebellion Gelnica – Hokejový klub 2016 Trebišov 4:5 po predĺžení, 257 divákov, domáci v 30. min. viedli 4:1, strely 54:35, Bojkun 3+0, Schnelly (obaja Trebišov) 0+4, P. Závacký, A. Skalický (obaja Gelnica) po 10 min. nešport. chovanie, predohrané 15.10.: HKM Rimavská Sobota – KMH Budapešť 11:3.

BREZNO – RUŽOMBEROK 5:1

Dopisovateľ HK Brezno Peter Šulej

Po mesačnej pauze domáceho prostredia,  hráči HK konečne nastúpili na ľad našej Arény.  Po chorobe sa vrátili štyria hráči a tak isto sa v drese Rytierov objavila nová posila z Dukly Trenčín. Do zápasu nastúpili domáci tradične vlažne a už v 2. minúte inkasovali. Nátny po samostatnej akcii nedal Donovalovi žiadnu šancu. Na rozbehnutie potrebovali 34 minút. Po tom čo Štubňa vyrovnal,  začali hrať Brezňania hokej, na aký sú ich fanúšikovia zvyknutí. Tretia tretina bola jednoznačne v réžii Rytierov, ktorí nedali Liptákom ani len pomyslieť na to, že by si mohli z Brezna odviesť čo i len bodík. Na oslavy nie je ešte ani zďaleka čas, pretože myšlienky nám už smerujú na najbližšie stretnutie, ktoré môže napovedať, aké bude konečné tabuľkové umiestnenie pred zápasmi play off. Od pondelka sa už začíname pripravovať na šláger 15 kola, kedy cestujeme ná zápas aktuálneho lídra východnej skupiny 2. HL MHK Humenné.

HK Brezno – MHK Ružomberok 5:1, 381 divákov, strely na bránku 31:36 (?!)

Poradie po 14. kole: 1. Humenné 36, 2. Brezno 30, 3. Rimavská Sobota 27, 4. Trebišov 24, 5. Liptovský Mikuláš B 21, 6. Ružomberok 16, 7. Gelnica 12, 8. Sabinov 12, 9. Budapešť 11, 10. Bardejov 9.