8 ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. ŠHK 37 Piešťany, s.r.o. 289621169:6641
9 MsHK DOXXbet Žilina MsHK DOXXbet Žilina 2810221481:8636
10 Hokejový klub DUKLA Trenčín, a.s. Hokejový klub DUKLA Trenčín, a.s. 287331572:9130
HK ORANGE 20 HK ORANGE 20 10112617:377

V prípade nefunkčnosti webu, technických problémov alebo nesprávnych údajov sa prosím obráťte priamo na dodávateľa (podpora@stengl.sk). V prípade nesprávnych, alebo chybných štatistických ukazovateľov sa prosím obráťte priamo na p. Svitka, štatistika SZĽH (svitok@szlh.sk, 02/32340 908). POČET ÚČASTNÍKOV: 11 MODEL SÚŤAŽE: 1. ZÁKLADNÁ ČASŤ 1. KOLO - 54. KOLO 15.09.2013 - 04.03.2014 2. ČASŤ - PLAY OFF ŠTVRŤFINÁLE (QF) 08.03.2014 - 21.03.2014 SEMIFINÁLE (SF) 24.03.2014 - 06.04.2014 FINÁLE (F) 09.04.2014 - 21.04.2014 3. ČASŤ - PLAY OUT BARÁŽ (B) 20.03.2014 - 31.03.2014 HRACIE DNI: UTOROK, PIATOK, NEDEĽA HRACÍ ČAS: PRAC. DEŇ HC KOŠICE 18.00H ŠHK 37 PIEŠŤANY 18.00H HKM A.S. ZVOLEN 18.00H DUKLA TRENČÍN 17.30H 17.30 H HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 17.30H OSTATNÉ KLUBY TIPSPORT EXTRALIGY 17.00H VÍKEND, SVIATOK ŠHK 37 PIEŠŤANY 18.00H HC´05 BANSKÁ BYSTRICA 16.30H OSTATNÉ KLUBY TIPSPORT EXTRALIGY 17.00H 1. ZÁKLADNÁ ČASŤ SEPTEMBER 2013: 15., 17., 20., 22., 27., 29. 06X *10.,*12.,*18.,*24.,*26. OKTÓBER 2013: 01., 04., 06., 11., 13., 15., 18., 20., 25., 27., 29. 11X *02.,*08.,*10.,*16.,*17.,*22.,*24.,*30. NOVEMBER 2013: 01., 03., 13., 15., 17., 22., 24., 26., 29. 09X *12., *19., *21.,*27. DECEMBER 2013: 01., 06., 08., 10., 13., 15., 28., 30. 08X *03., *05.,*12. JANUÁR 2014: 03., 05., 07., 10., 12., 17., 19., 21., 24., 26., 31. 11X FEBRUÁR 2014: 02., 09., 11., 14., 20., 25., 28. 07X MAREC 2014: 02., 04. 02X pozn.:*SR20 2. ČASŤ – PLAY OFF (QF) MAREC 2014: 08. - 21. 14X (SF) MAREC 2014: 24. - 31. 08X (SF) APRÍL 2014: 01. - 06. 06X (F) APRÍL 2014: 09., 10., 13., 14., 17., 19., 21. 07X 3. ČASŤ – PLAY OUT (B) MAREC 2014: 20., 21., 24., 25., 27., 29., 31. 07X BODOVANIE: Predstavitelia klubov Tipsport Extraligy odsúhlasili, že každé stretnutie základnej časti sa bude hrať až do rozhodnutia, t.j.: 3 body víťazstvo v riadnom hracom čase 2 body víťazstvo po predĺžení 2 body víťazstvo po samostatných nájazdoch 1 bod prehra v predĺžení, resp. samostatných nájazdoch 0 bodov prehra v riadnom hracom čase Predĺženie sa hrá 5 minút po 3 minútovej prestávke, štyria hráči na štyroch, vždy na svojej strane striedačky. Po skončení predĺženia nasleduje krátka prestávka, upraví sa na sucho ľadová plocha, tromi až štyrmi okruhmi po dĺžke ľadovej plochy, nasledujú trestné strieľania z každej strany traja hráči. Brankári trestné strieľania chytajú v bránke na svojej strane striedačky. V prípade, že v tejto sérii nepadne rozhodnutie, nasleduje druhá séria. V tejto sú trestné strieľania realizované hráčmi po jednom z každej strany, až do rozhodnutia. (Hráč môže byť stále ten istý). Druhú sériu začínajú družstvá v opačnom poradí ako prvú sériu. Všetky predĺženia zápasov sa hrajú so štyrmi hráčmi v poli a jedným brankárom. Existujú však aj špecifické prípady: 1. Ak je jedno z družstiev potrestané v predĺžení, bude sa hrať 4-3. Vzájomné vylúčenie hráčov s rovnakou výškou trestov neovplyvní počet hráčov na ľade počas predĺženia. 2. Počas predĺženia, ak má jedno družstvo výhodu o dvoch hráčov, bude sa hrať 5- 3. 3. Pri prvom prerušení hry po skončení početnej výhody 5- 3 sa počet hráčov na ľade upraví na 4-4 alebo 4-3 (podľa situácie). 4. Ak vznikne situácia vyplývajúca z riadneho hracieho času, kedy jedno družstvo bude mať výhodu presilovej hry, presilovka 5-4 sa na začiatku predĺženia zmení na 4-3. 5. Ak vznikne situácia vyplývajúca z riadneho hracieho času, kedy jedno družstvo bude mať výhodu presilovej hry, presilovka 5-3, aj začiatok predĺženia sa začne presilovkou 5-3. Po skončení vylúčení sa bude hrať 5-5 alebo 5-4 až do prvého prerušenia hry, kedy bude počet hráčov prispôsobený 4-4 alebo 4-3. 6. Ak sa riadny hrací čas skončí s troma hráčmi na oboch stranách (3-3), tak aj predĺženie začne 3 na 3. Keď sa hráči začnú vracať z trestnej lavice a vznikne situácia 5-4 alebo 5-5, pri prvom prerušení hry sa hra prispôsobí na 4-3 alebo 4-4 7. Ak sa riadny hrací čas skončí so štyrmi hráčmi na oboch stranách (4 na 4) a nejedná sa o vzájomné vylúčenie, predĺženie začína 4-4. Keď sa hráči začnú vracať z trestnej lavice a vznikne situácia 5-4 alebo 5-5, pri prvom prerušení hry sa hra prispôsobí na 4-3 alebo 4-4. Po skončení základnej časti družstvo Tipsport Extraligy umiestnené na 10.mieste hrá baráž s víťazom PLAY OFF I. Ligy na 4 víťazné stretnutia. Výhodu siedmeho barážového stretnutia má družstvo umiestnené na 10.mieste Tipsport Extraligy. Pre družstvo umiestnené na 9. mieste po základnej časti sa súťaž ukončila. Družstvá umiestnené na 1. až 8. mieste postupujú do Slovnaft PLAY OFF Tipsport Extraligy na základe kľúča 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. TERMÍNY: V termínoch stretnutí Tipsport Extraligy SR sú zohľadnené asociačné termíny pre reprezentáciu SR „A“ (repre prestávky). Akcie reprezentácie SR „20“ nemajú vplyv na chod stretnutí Extraligy SR. UPOZORNENIE! Hosťovanie hráčov medzi klubmi Tipsport Extraligy a klubmi I. Ligy musí byť ukončené do 15. februára 2014, alebo musí byť povolené až do konca sezóny. Hráči, ktorí majú hosťovanie / prestup do zahraničného klubu (transfer kartu), môžu nastúpiť za Extraligový alebo 1. Ligový klub po 15. februári 2014 len v prípade, že toto hosťovanie alebo prestup boli ukončené do 15. februára 2014. V jednom majstrovskom stretnutí Extraligy môže nastúpiť maximálne 20 zahraničných hráčov. SLOVNAFT PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGA / ŠTVRŤFINÁLE (QF) a) Postupujú družstvá umiestnené po základnej časti na 1. až 8. mieste. Vo štvrťfinále PLAY OFF sa stretnú medzi sebou dvojice a budú hrať na štyri víťazné stretnutia nasledovne: 1-8; 2-7; 3-6; 4-5. b) Každé stretnutie PLAY OFF musí mať víťaza. V prípade remízy v riadnom hracom čase sa postupuje v zmysle špecifických prípadov. Začiatky stretnutí v základnej časti, v prípade televízneho prenosu o 18,00 h. c) V PLAY OFF stretnutiach sa v prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase bude pokračovať nasledovne: Po prestávke (úprave ľadovej plochy) zaujmú družstvá strany tak, ako v úvode zápasu (na stranách svojich striedačiek) a nasleduje predĺženie 1x10 min. V predĺžení hrajú družstvá s jedným brankárom a 4 hráčmi v poli. Keď jedno družstvo dosiahne gól stretnutie sa ukončí (zlatý gól). Pokiaľ by v tomto predĺžení žiadne družstvo nedosiahlo gól, bezprostredne po jeho ukončení nasledujú trestné strieľania na každej strane po 3 nominovaných hráčov. Ľadová plocha sa neupraví. Pri trestných strieľaniach brankári budú hájiť bránku, ktorá je na strane ich striedačiek. V prípade že sa nerozhodne ani po tejto sérii samostatných nájazdov budú nasledovať nájazdy ďalších hráčov po 1 z každej strany až do ukončenia duelu jednotlivých dvojíc hráčov. Druhú sériu samostatných nájazdov začínajú družstvá v opačnom poradí ako prvú sériu. V druhej sérii môže byť nasadený aj ten istý hráč. d) Do semifinále postupujú družstvá, ktoré zvíťazia v štyroch stretnutiach zo siedmich možných. SLOVNAFT PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGA / SEMIFINÁLE (SF) a) Hrajú víťazi PLAY OFF / štvrťfinále systémom: 1 - 4; 2 - 3. b) 1., 2., 5. a 7. stretnutia sa odohrajú na ZŠ družstva lepšie umiestneného po základnej časti 3., 4. a 6. na ZŠ horšie umiestneného družstva po základnej časti. c) Každé stretnutie PLAY OFF musí mať víťaza. V prípade remízy v riadnom hracom čase sa postupuje v zmysle špecifických prípadov. Začiatky stretnutí v základnej časti, v prípade televízneho prenosu o 18,00 h. d) V PLAY OFF stretnutiach sa v prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase bude pokračovať nasledovne: Po prestávke (úprave ľadovej plochy) zaujmú družstvá strany tak, ako v úvode zápasu (na stranách svojich striedačiek) a nasleduje predĺženie 1x10 min. V predĺžení hrajú družstvá s jedným brankárom a 4 hráčmi v poli. Keď jedno družstvo dosiahne gól stretnutie sa ukončí (zlatý gól), pokiaľ by v tomto predĺžení žiadne družstvo nedosiahlo gól, bezprostredne nasledujú trestné strieľania na každej strane po 3 nominovaných hráčov. Pri trestných strieľaniach brankári budú hájiť bránku, ktorá je na strane ich striedačiek. Ľadová plocha sa neupraví. V prípade že sa nerozhodne ani po tejto sérii samostatných nájazdov budú nasledovať nájazdy ďalších hráčov po 1 z každej strany až do ukončenia duelu jednotlivých dvojíc hráčov. Druhú sériu samostatných nájazdov začínajú družstvá v opačnom poradí ako prvú sériu. V druhej sérii môže byť nasadený aj ten istý hráč. e) Do finále postupujú družstvá, ktoré zvíťazia v štyroch stretnutiach zo siedmich možných. f) Stretnutia o tretie miesto sa nehrajú. Na treťom mieste sa umiestni družstvo, ktoré sa prebojovalo do semifinále a po základnej časti bolo umiestnené vyššie. SLOVNAFT PLAY OFF TIPSPORT EXTRALIGA / FINÁLE (F) a) Hrajú víťazi PLAY OFF / semifinále systémom: 1 – 2. b) 1., 2., 5. a 7. stretnutia sa odohrajú na ZŠ družstva lepšie umiestneného po základnej 3., 4. a 6. na ZŠ horšie umiestneného družstva po základnej časti. c) Každé stretnutie PLAY OFF musí mať víťaza. V prípade remízy v riadnom hracom čase sa postupuje v zmysle špecifických prípadov. Začiatky stretnutí v základnej časti, v prípade televízneho prenosu o 18,00 h. d) V PLAY OFF stretnutiach sa v prípade nerozhodného výsledku v riadnom hracom čase bude pokračovať nasledovne: Po prestávke (úprave ľadovej plochy) zaujmú družstvá strany tak, ako v úvode zápasu (na stranách svojich striedačiek) a nasleduje predĺženie 1x 10 min. V predĺžení hrajú družstvá s jedným brankárom a 4 hráčmi v poli. Keď jedno družstvo dosiahne gól stretnutie sa ukončí (zlatý gól), pokiaľ by v tomto predĺžení žiadne družstvo nedosiahlo gól, bezprostredne po jeho ukončení nasledujú trestné strieľania na každej strane po 3 nominovaných hráčov. Pri trestných strieľaniach brankári budú hájiť bránku, ktorá je na strane ich striedačiek. Ľadová plocha sa neupraví. V prípade že sa nerozhodne ani po tejto sérii samostatných nájazdov budú nasledovať nájazdy ďalších hráčov po 1 z každej strany až do ukončenia duelu jednotlivých dvojíc hráčov. Druhú sériu samostatných nájazdov začínajú družstvá v opačnom poradí ako prvú sériu. V druhej sérii môže byť nasadený aj ten istý hráč. e) Majstrom SR seniorov pre Tipsport Extraligu SR 2013/2014 sa stáva družstvo, ktoré zvíťazí v štyroch stretnutiach zo siedmich možných. PLAY OUT / BARÁŽ (B) Družstvo Tipsport Extraligy v sezóne 2013/2014 umiestnené po základnej časti na 10. mieste sa stretne v baráži s víťazom I. Ligy SR v sezóne 2013/2014. Séria sa hrá ako v PLAY OFF na štyri víťazné zápasy, to znamená, že prvé dva zápasy sa hrajú na ihrisku účastníka Tipsport Extraligy. Tretie a štvrté stretnutie sa hrá u víťaza I. Ligy SR, rozhodujúce siedme stretnutie sa hrá u účastníka Tipsport Extraligy. V prípade predĺženia pri nerozhodnom výsledku, platia tie isté pravidlá ako v Slovnaft PLAY OFF Tipsport Extraligy. Víťazné družstvo tejto série sa stáva účastníkom Tipsport Extraligy v sezóne 2014/2015.