Sezónna premiéra hokejistiek SR v Hodoníne: prehra 0:5 s Českom

Ženy

BŘECLAV - Slovenská ženská hokejová reprezentácie neuspela vo svojom úvodnom tohtosezónnom vystúpení - v utorkovom prípravnom súboji v Hodoníne prehrala s hráčkami Česka vysoko 0:5. Pod vedením trénera Andrej Schöber inkasovali Slovenky tri góly už v I. tretine, ďalšie dva presné zásahy zaznamenali Češky v 56. min v rozpätí 30 sekúnd. Domáceho hokejistky mali počas celého duelu výraznú prevahu (pomer stroel 53:11) a zužitkovali ju piatimi gólmi. V sobotu 30. augusta si v Znojme zmerajú slovenské hokejistky sily s Ruskami.

Prípravný medzištátny duel ženských výberov - Hodonín (ČR):
Česko - Slovensko 5:0 (3:0, 0:0, 2:0)
Góly: 12. Polenská (Manhartová, Studentová), 15. Povová (Chmelová), 20. Přibylová (Zíková), 56. Polenská (Manhartová, Mrázová), 56. Mastná (Mrázová)
Zostava SR: Lettrichová, Kiapešová - T. Ištocyová, Čurmová, Klimášová, Gáborčíková, Paľová, Novotná, Obercianová, Sroková, Trebulová, Fedoročková, Mišková, Korenková, Košecká, Gorecká, L. Ištocyová, Mikesková, Gápová, Masaľová

Andrej Schöber (tréner SR): „Češky proti nám nastúpili takmer v plnej sile. Prvú tretinu sme sa desať minút nevedeli vymaniť spod českého tlaku a inkasovali v nej tri góly. Hru sme však postupne vyrovnávali a v druhej tretine sme ju odohrali bez gólov. V tretej časti sme počas 56. minúty urobili dve individuálne chyby a inkasovali dva góly. Musím však povedať, že počas zápasu sme držali so súperkami krok a na prvé stretnutie to nebolo zlé, aj keď nás čaká ešte veľa práce.“