Aktuality

Výkonný výbor SZĽH zrušil disciplinárne tresty Bartečkovi aj Paukovčekovi, o troch odpočítaných bodoch Popradu rozhodne Športová rada Pro-Hokeja

BRATISLAVA - Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) na svojom stredajšom zasadnutí zrušil tresty pre útočníka Popradu Ľuboša Bartečka a trénera "kamzíkov" Pavla Paukovčeka. Pôvodne disciplinárna komisia zväzu potrestala oboch spomenutých za údajný neoprávnený štart Bartečka v súboji proti Trenčínu 10. januára 2016 bez zaregistrovanej platnej zmluvy. Podľa doterajších predpisov totiž mohli hráči po podpise kontraktu absolvovať bez zaregistrovania zmluvy dve stretnutia. "Nový zákon o športe hovorí, že čas na zaregistrovanie zmluvy je 30 dní. Podľa nášho právneho názoru je zákon nadradený predpisom SZĽH," povedal v stredu popoludní mediálny poradca SZĽH Ľuboš Schwarzbacher.
VV SZĽH sa v stredu zaoberal odvolaniami, ktoré padli po rozhodnutí disciplinárnej komisie zväzu. "Odvolali sa traja páni - Bartečko, Paukovček a Žifčák. V prípade pánov Bartečka a Paukovčeka sa rozhodnutie disciplinárnej komisie zmenilo pri výške trestu, kde trest bol zrušený. V prípade pána Žifčáka rozhodnutie disciplinárky nebolo preskúmateľné, a preto sa vrátilo na ďalšie zasadnutie disciplinárnej komisie," ozrejmil Schwarzbacher.
Pôvodne dostal trest aj HK Poprad, ktorému mali odrátať tri body za umožnenie neoprávneného štartu Ľuboša Bartečka. "Čo sa týka trestu pre HK Poprad, rozhodoval o ňom senát Pro-Hokeja, ktorý nie je príslušný orgán na taký verdikt. O tomto by mala rozhodnúť športová rada Pro-Hokeja, preto táto záležitosť bola vrátená na zasadnutie tejto športovej rady," doplnil mediálny poradca SZĽH.

 

03.02.2016 | Zdroj: SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri