Pozoruhodný obrat tímu SR 18 proti Zvolenčanom

Slovenská radosť SR 18 po vyrovnávajúcom góle. Foto Jakub SúkupHráči SR 18  sa na víťazstvo proti juniorom Zvolena nadreli, foto Jakub Súkup

BRATISLAVA (SZĽH) - Veľkú drámu spojenú s pozoruhodným obratom priniesol štvrtkový zápas extraligy juniorov v Bratislave medzi družstvami SR 18 a HKM Zvolen, ktorý priniesol víťazstvo  mladých reprezentantov 6:5 po predĺžení. Súboj začali mimoriadne dobre hostia zo Zvolena, ktorých zdobila v extralige najlepšia ofenzíva. Potvrdili ju v prvej tretine, po ktorej zverenci Milana Staša viedli už 4:0 zo 16 striel, keď využili aj dve presilovky. Po prvej prestávke "osemnástka" pridala  do 33. min znížila na 3:4, ale na poslednú tretinu nastupoval ich súper s dvojgólovým náskokom. Zverenci trénera Norberta Javorčíka po góloch Faško-Rudáša a presilovkovom z hokejky Regendu v 53.min.  poslali zápas o predĺženia. V ňom dokonal obrat v čase 62:01  krídelník prvej formácie Fafrák.

Extraliga juniorov - štvrtok 15. 9. 2016 - predohrávka 27. kola:

SR 18 - HKM Zvolen 6:5 po predĺžení (0:4, 3:1, 2:0 - 1:0)

Góly: 25. Liška, 28. Stacho (Havrila), 33. Havrila (Demo, Regenda), 52. Faško-Rudáš (Liška, Kupec), 53. Regenda (Boldižár), 63. Fafrák (Kupec, Urbánek) - 7. Daniš (Strelec), 14. J. Tatár, 16. Novodomec (J. Tatár, Trnka), 19. Ondris (Kameneu, Marcinek), 35. Novodomec (Trnka, J. Tarár)

Vylúčenia 4:8, navyše Priatka (HKM) 10 + DKZ nešportové chovanie, presilovky 1:2, oslabenia 0:0, strely 35:32. Rozhodovali: Jonák - Návratek, Stanzel, 56 divákov.

Norbert Javorčík (tréner SR 18): "Z oboch strán to bol veľmi ofenzívny hokej, no my sme spokojní len s treťou tretinou. V prvých dvoch sme hrali dosť netrpezlivo, či už v obrannej alebo útočnej fáze, čo viedlo k ´divokej´ prestrelke. Stav 3:5 po štyridsiatich minútach nám však dával nádej urobiť ešte niečo s výsledkom. Ceníme si, že naši zverenci sa dokázali dostať v tejto fáze k stanovenej hre, dodržiavali herný systém,  aj pri zvýšenej aktivite už zodpovedne pokrývali súpera. Pred zápasom sme upozorňovali na ofenzívne kvality mladých Zvolenčanov, že sú dopredu veľmi skúsení  a dokážu využívať šance.Napokon aj hostia mali príležitosti na výhru v riadnom čase. Samozrejme víťazstvo teší, ale musíme ešte tvrdo popracovať na zastabilzovaní našej hry, aby sme sa vyhli podobným výkyvom, čo by ná mohlo stáť na medzinárodnom ľade dobrý výsledok."

Zostava SR 18: Ovečka (16. Sklenár) - Kupec, Žiak, Demo, Boldižár, Jakab, Dúžek, Nahálka, Turian - Liška, Urbánek, Fafrákn - Stacho, Havrila, Regenda - Faško-Rudáš, Halama, Okuliar - Miškovec, Szabo, Verbický

Ďalšie výsledky štvrtkového predohrávaného  27. kola extraligy juniorov:

MsHKM Žilina - Dukla Trenčín 2:5, HC Slovan  Bratislava - HC Topoľčany 8:1, HC Košice - HK ŠKP Poprad 3:5, HK Spišská Nová Ves - HK 32 Liptovský Mikuláš 3:2 po sam. nájazdoch.MHKM Skalica - MMHK Nitra 2:4

Realizačný tím a hráči Projektu reprezentácie SR 18 na sezónu 2015/2017 s centrom v Bratislave:

Hráči: Miloš Fafrák, Jakub Urbánek (MHC Martin),Pavol Regenda, Dominik Verbický (HK Mládež Michalovce), Tomáš Kukľa, Juraj Ovečka (MHKM Skalica),   Adam Dúžek, Martin Faško-Rudáš (HK Dukla Trenčín),   Patrik Halama, Miloš Kelemen (HKM Zvolen),  Martin Kupec (HC ´05 Banská Bystrica), Filip Jakab (HC Slovan Bratislava), Daniel Demo (HK Ružinov 99 Bratislava), Juraj Sklenár (MMHK Nitra), Adam Stacho (HK Havrani Piešťany), Adrián Miškovec (HK ŠKP Poprad), Ján Nahálka (HK ´95 Považská Bystrica), Matúš Havrila (P.H.K. Prešov), Adam Žiak (HK Spišská Nová Ves), Martin Turian (MsHKM Žilina), Patrik Hrehorčák (HC Oceláři Třinec, ČR), Dávid Boldižár (Kookoo, Fín.)

Náhradníci (na telefonické zavolanie): Oliver Giertl, Marek Chamula, Martin Majerík (HC ´05 Banská Bystrica), Adam Liška, Matej Tóth (HK Ružinov 99 Bratislava), Adam Divinský, Lukáš Habala, Michal Herák, Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava), Peter Eliáš (HC Košice), Martin Bučko, Oliver Rešetár, Richard Szabo (MHC Martin), Matej Bátory (HKm 32 Lipovský Mikuláš), Juraj Jankula (MMHK Nitra), Boris Brincko, Daniel Jakub Pavličko, René Svitana (HK ŠKP Poprad), Filip Maňák (P.H.K. Prešov), Matúš Kirol, Lukáš Turan  (HK Spišská Nová Ves), Martin Vičan (HC Topoľčany), Jakub Kostelný, Andrej Kukuča, Oliver Okuliar (HK Dukla Trenčín), Michal Ivan (HKM Zvolen),  Martin Pospíšil (EC Red Bull Salzburg, Rak.), Jakub Kövér (HC Piráti Chomutov, ČR), Timotej Marguš, Miloš Roman (HC Oceláři Třinec), Jozef Baláž (HC Steel Vítkovice, ČR)

Realizačný tím: manažér Ľuboš Jakubec, konzultant Peter Mikula, tréner Norbert Javorčík, asistent trénera Vladimír Turan, tréner brankárov František Kučera, kondičný tréner Milan Kabát, mentálna trénerka Slavomíra Gazdíková, lekár MUDr. Mária Šišková, fyzioterapeut Andrej Foltýn, maséri Jozef Guzlej, Peter Ondrejka