V sobotu vo Wetzikone výhra SR 16 A

Kapitán bieleho výberu SR 16 Martin Faško - Rudáš, foto youtube. com -Kapitán bieleho výberu SR 16 Martin Faško - Rudáš, foto youtube. com -sp

WETZIKON (SZĽH) - Po dvoch úvodných piatkových prehrách v rámci úvodnej tradičnej konfrontácie 16-ročných reprezentačných výberov Švajčiarska a Slovenska vo Wetzikone sme sa v sobotu hneď v prvom dueli  dočkali víťazstva. Postaral sa o to náš "biely" výber (SR 16 A), ktorý zdolal domáci červený tím 4:3 po predĺžení, keď vynikol kapitán A-tímu SR 16 dvoma gólmi a asistenciouŠvajčiari rozdelili hráčsku kvalitu rovnomerne do oboch družstiev, čo pocítil náš veľmi mladý B-tím SR 16, ktorý podľahol 1:9. Podujatie na švajčiarskom ľade vyvrcholí  v nedeľu dvoma zápasmi o 10.00 a 13.30.

Turnaj štyroch tímov do 16 rokov vo Wetzikone - sobota (druhý deň):

Slovensko "A" (bieli) - Švajčiarsko červení 4:3 po predĺžení (0:2, 1:0, 2:1 - 1:0)

Postavou zápasu bol Martin Faško-Rudáš, kapitán silnejšieho slovenského výberu.  Strelil dva góly a prihral na rozhoujúci v predĺžení Habalovi.

Góly SR "A": 26. Faško-Rudáš (Okuliar, Kováčik), 56. Melcher (Oluliar), 60. Faško-Rudáš, 65. Habala (Faško-Rudáš), vylúčenia 6:7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0

Švajčiarsko bieli  - Slovensko "B" (modrí) 9:1  (2:0, 4:1, 3:0)

Mladší menej skúsený "modrý"  výber SR neraz iba faulami zastavoval akcie vyspelejľieho domáceho tímu, ktorý tri góly strelil z presiloviek.  V 37.  in. Lackoviča v naše bránke vystriedal Vyletelka.

Gól SR "B": 22. Chatrnúch (Maniaček) na 2:1, vylúčenia 1:8, presilovky 3:0, oslabenia 0:0

Tréner Viliam Čacho ( asistent trénera SR 16, vo Wetzikone vedie biely výber): "Po nevýraznom piatku z našej strany zaspatá prvá tretina sobotňajšieho zápasu neveštila výrazný obrat v súboji so súperom, ktorý strelil deň predtým sedem gólov nášmu ´béčku´.  Po prvej prestávke sa však chlapci maximálne zmobilizovali a do rozhodujúceho gólu v predĺžení boli lepším družstvom. Vypracovali si dosť šancí na to, aby sme zvíťazili v riadnom hracom čase. Domáci vyrovnali 0,1 sekundy pred koncom... Gól nemal platiť, lebo traja Švajččiari boli v brankovisku. V päťminútovke sme si vypracovali tri  šance, ale napokon sme skórovali z presilovky v 65. minúte.  V druhom zápase nastúpil náš modrý výber, v ktorom je až sedem chlapcov ročníka 2001. Títo mládenci, mnohí prvý raz v reprezentačnom drese, ešte len dozrievajú herne i mentálne na zápasy podobnej úrovne.  Je to pre nich veľká škola, aspoň vidia ako ďaleko je hokejový svet.  Môže im to pomôcť v ďalšom raste. Pousilujeme sa, aby sme v nedeľňajšom závere vybojovali aspoň jedno víťazstvo.!

Káder reprezentačného družstva SR 16 na Turnaji štyroch tímov vo Wetzikone

Realizačný tím:  manažér Imrich Antal, tréner Dušan Halahija, asistenti trénera Viliam Čacho, Jozef Fabian, Marek Žila, tréner brankárov Marko Milý, lekári MUDr. Igor Prekop, MUDr. Roman Rausch, maséri Marián Hluch, Igor Šebesta

Hráči: Lukáš Habala, Alex František Kupka, Matej Šalka, Filip Škorec, Martin Vitáloš  (HC Slovan Bratislava-mládež), Martin Bučko, Branislav Ligas, Peter Melcher, Oliver Minko, Adam Paulíny (MHA Martin), Martin Faško-Rudáš, Matej Ilenčík, Kristián Kováčik, Oliver Okuliar (HK Dukla Trenčín), Filip Čenka, Filip Senko, Martin Židek (MHk 32 Liptovský Mikuláš),  Jakub Nespala, Dominik Šeliga, Oliver Turan (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch, Filip Katreniak, Dávid Maniaček (HK Dukla Trenčín/MHK Dubnica nad Váhom), Ivan Hryzák, Simeon Pjaták, Andrej Straka (MsHKM Žlina), Michal Ganz, Sebastián Hudec (HC ´05 Banská Bystrica),  Róbert Džugan, Alexander Zekucia (HK Spišská Nová Ves), Alex Dubovecký, Jozef Vlk (HC Topoľčany), Jakub Lackovič (HK Ružinov ´99 Bratislava), Ján Sarvaš (HK Brezno/HC ´05 Banská Bystrica), Erik Muráň (MMHK Nitra), Alexander Hvizdoš (HK Iskra Partizánske/MMHK Nitra), JaAkub Martiška (Iskra Partizánske/HC Topoľčany), Matej Komloš (P.H.K. Prešov), Simon Jeluš (MŠK Púchov), Tomáš Hrušík (MŠK Púchov/HK Trnava), Robin Révész (HK Trnava), Dalibor Ďuriš (HKm Zvolen), Samuel Vyletelka (MsHKM Žilina/HK ´95 Považská Bystrica), Ľubomír Patlevič (HC Třinec/ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie):  Michal Vojvoda (HC Slovan Bratislava-mládež),  Adam Markuš (/HC Košice), Matej Mikuláš (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Viktor Varga (MMHK Nitra), Tomáš Božoň, Juraj Figura (HK ŠKP Poprad), Nicolas Ferényi, Marek Minárik (HK Dukla Trenčín), Patrik Lietava, Richard Masár (HKm Zvolen), Juraj Rudy (HC Pardubice/ČR)