V Minsku sedemgólová prehra tímu SR 16 aj s Ruskom

Zo súboja slovenských a ruských mladíkov, foto Jakub HomoľaZo súboja slovenských a ruských mladíkov, foto Jakub Homoľa

MINSK / BRATISLAVA (SZĽH, fm) -  Po štvrtkovej sedemgólovej prehre s Bieloruskom 17  inkasovali hokejoví reprezentanti SR do 16 rokov  v piatok na poludnie  na turnaji o Pohár prezidentského športového klubu v Minsku rovnaký počet gólov. Podľahli päťnásobnému víťazovi podujatia rovesníkom Ruska 0:7. Učinkovanie v metrople Bieloruska uzavrú zverenci trénera Dušana Halahiju v sobotu o 11.00 SEČ na ľade malej haly Čížovka súbojom  s o rok staršími Lotyšmi, premožiteľmi Rusov...

Piatkový zápas o Pohár prezidentského športovéh klubu v Minsku:

Slovensko 16 - Rusko 16 0:7 (0:2, 0:1, 0:4)

Vylúčenia 7:4, presilovky 0:4, najlepší hráč SR 16 Matej Šálka

Tréner SR 16 Dušan Halahija, foto youtube.com

.Dušan Halahija (tréner SR 16):  "V porovnaní so štvrtkom bol náš herný prejav dve tretiny očividne lepší,. Chlapci hrali prvých štyridať minút disicplinovanejšie, sústredenejšie, neprepadávali sme  v strednom pásme. Favorizovaní Rusi,  všestranne lepší v každom smere, síce z úvodného tlaku vyťažili dvojgólové vedenie, ale potom sme do druhej prestáívky nielen statočne vzdorovali, ale vytvorili si aj viacero šancí. Na rozdiel od súpera bez gólového efektu. Ani presilovkový gól v 32.  minúte na 0:3 neveštil, že by sme mali odísť z ľadu s vysokou prehrou. Pohromou však bola úvodná desaťminútovka poslednej tretiny, počas ktorej tím Ruska potrestal naše vylúčenia troma gólmi. Na dôvažok, siedmy gól sme inkasovali tri sekundy pred koncom...  Veľmi náročný bol duel pre brankára Lackoviča, na ktorého smerovalo 47 striel. Bez výnimky to platí na jeho  spoluhráčov Presviedčajú sa, na akom leveli  sa pohybuje medzinárodný hokej ich vekovej kategórie. Je nesmierne rýchly, nielen v korčuľovaní, ale ešte výraznejšie v myslení. Navyše súperi sú fyzicky disponovanejší. Tu treba hrať po celých šesťdesiat minút, na tieto nároky nás dorastenecká extralige nepripravuje. Skúsenosti z Minska môžu byť pre našich zverencov nezaplatiteľné, ale len v tom prípade, ak ich pretavia do myslenia a následne do tvrdej každodennej tréningovej práce."

Záverečný program 9. ročníka turnaja o Pohár prezidentského športového klubu (hráči do 16 rokov), časy v SEČ:

Sobota 7. novembra: 11.00 Lotyšsko – Slovensko, 14.15 Bielorusko - Rusko