V generálke na Tipsport ligu prehrali slovenskí reprezentanti do 20 rokov v Székesféhervári 1:7

BRATISLAVA/SZÉKESZFEHÉRVÁR (SZĽH) – V generálke na ročník 2015/2016 nastúpili zverenci trénera Ernesta Bokroša na posledný prípravný duel v maďarskom Székesfehérvári s mužstvom  Alba Volán 19, účastníkom EBEL ligy ako aj maďarskej MOL ligy. Hlavne po zlyhaní v druhej tretine, keď mladí Slováci inkasovali poltucet gólov, sa stretnutie skončilo 1:7.

V bránke domáceho výberu bol lotyšský reprezentant Janis Kalnins, chrbát mu kryl Američan Mark Scola a v poli vynikalo päť Kanaďanov - obranca Devon Krogh a útočníci Brance Orban,  ďalší krídelník Chris Bodo, center Preston Shupe, ktorý si zahral CHL v drese tímu Tulsa Oilers i vo francúzskom Strasburgu a skúsený Mitch Holmberg, ktorý v 314 stretnutiach mužstva WHL Spokane Chiefs zaznamenal  296 bodov za 147 gólov a 149 asistencií! Mimochodom, zámorskí hráči strelili štyri zo siedmich gólov víťazného tímu, samotný Holmberg mal bilanciu  1 gól a  štyri asistencie.

K ním treba prirátať rad šikovných odchovancov Akadémie Gábora Ocskaya mladšieho.  Najlepší strelec v histórii maďarského hokeja, syn súčasného prezidenta klubu Gábora Ocskaya staršieho, ktorý zomrel v marci 2009 na srdcový infarkt, by sa o týždeň 11. septembra dožil štyridsiatky. Ako nám prezradil jeho otec už túto sobotu odhalia pred miestnym zimným štadiónom sochu jeho syna, ktorým si mesto uctí mimoriadne zásluhy tohto skvelého hokejistu.

Vráťme sa však k naším mladíkom. Tréner Ernest Bokroš s kolegami z realizačného tímu boli najviac nespokojní s nedôrazom svojich zverencov v priestore pred brankármi Hrenákom resp. Pavlasom, čo  skúsenejší domáci hokejisti nekompromisne trestali. Ocenlii však,  že v záverečnej tretine sa opäť herne vzchopili , vytvorili si viacero pekných šancí, no tentoraz ich nedokázali využiť. Záverečná desaťminútovka v podaní mladých Slovákov mala veľmi dobrú fazónu a lotyšský brankár Kalnins musel ukázať svoje kvality.

Malé post scriptum: výprava družstva SR 20 dorazila na Zimný štadión Ondreja Nepelu v Bratislave vo štvrtok po 23. hodine. No už v piatok ráno  čakal na mládencov prvý tréning dňa. Cesta za športovým majstrovstvam si žiada svoje...

Výsledok prípravného stretnutia v Maďarsku – štvrtok:

Alba Volán 19 Székesféhervár – Slovensko 20 7:1 (1:1, 6:0, 0:0). Gól SR 20: Sádecký.

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky 1:0, oslabenia 0:0. Strely: 28:23

Ernest Bokroš (tréner Slovenska 20): „Opäť nám ušla druhá tretine, v ktorej sme inkasovali šesť gólov. Boli sme slabí v predbránkovom priestore odkiaľ súper strieľal góly. To domácich naštartovalo, ale našťastie sme sa v tretej tretine nepoložili a už viac neinkasovali. V príprave to bol jeden z najlepších súperov, ktorá pôsobí v kvalitnej lige. Z hľadiska prípravy to bolo pre nás poučné stretnutie, ale len kvalita nás môže posunúť dopredu.“

Zostava SR 20: Hrenák (Pavlas) - Koch, Ivanič,  Svoboda, Jendrol, Moravčík, Košecký, Meliško, Kuzmin, Michalčin - Galis, Surový, Briestenský - Tužinský, Matúš Sukeľ, Milý - Klenko, Holešinský, Tatár - Hrušík, Šiška, Sadecký