Turnaj v Budapešti: Slovenky v prvom zápase podľahli domácim

BUDAPEŠT / BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenské hokejové reprezentantky prehrali v prvom zápase na Turnaji 4 krajín v Budapešti s domácou reprezentáciou 0:3. Domácim hráčkam priniesli úspech rýchle góly na začiatku i na konci zápasu. Ďalšími súperkami Sloveniek budú v sobotu Dánky a v nedeľu Rakúšanky.

Ilustračné foto

MAĎARSKO - SLOVENSKO 3:0

Domáce hráčky mali výborný vstup do zápasu, keď už po 52 sekundách skórovala Alexandra Huszáková. Práve tento rýchly gól veľmi pomohol domácim hráčkam. Tie mali v prvej tretine výhodu aj troch presiloviek, z ktorých jedna sa preniesla aj do druhej časti. Slovenky doplácali na nedisciplinovanosť, kvôli čomu sa nedokázali dostať do zápasu. Druhý gól Maďariek však prišiel v rovnovážnom stave pri hre 4 na 4, keď opäť skórovala Huszáková. V tretej tretine už bolo iba jedno vylúčenie na každej strane. Slovenky nedokázali streliť kontaktný gól. 49 sekúnd pred koncom zápasu ešte raz inkasovali, autorkou gólu bola Pintérová.

Stanislav Kubuš (tréner SR ženy): "Výsledok mrzí, ale celkový prístup hráčok a herný prejav, až na koncovku, potešil. Dievčatá nešetrili pohybom, dali do hry srdiečko, dreli, dobre kombinovali, vytvorili si šance najmä v druhej tretine. V nej nám nestačil ani pomer striel 9:2, pretože v koncovke chýbal dôraz, hokejová drzosť. Domáce družstvo ťažilo z hry prvej formácie a jej líderky Huszákovej, legionárky v ruskej lige, ktorá nám strelila dva góly.  Dali sme príležitosť obom brankárkam Kiapešovej a Budajovej. Majú podiel na tom, že sme neinkasovali ani gól zo šiestich presiloviek Maďariek."

Turnaj hokejistiek štyroch krajín v Budapešti:
Maďarsko - Slovensko 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
1. a 39. Huszáková, 60. Pintérová

Program Turnaja hokejistiek štyroch krajín v Budapešti (hrá sa na štadióne Ujpeštu):
Sobota 13. februára: 15.00  Slovensko - Dánsko, 18.00 Maďarsko - Rakúsko
nedeľa 14. februára: 10.00 Rakúsko - Slovensko, 13.00 Maďarsko - Dánsko

Káder reprezentačného družstva SR ženy na Turnaj štyroch  krajín v Budapešti v dňoch 12. - 14. februára 2016:
Realizačný tím:  manažérka Zuzana Moravčíková, tréner Stanislav Kubuš, asistent trénera Ján Cpin, kondičný tréner Róbert Kresťanko, lekár MUDr. Stanislav Béli, masér Vladimír Nemček
Hráčky: Mária Herichová, Lucia Ištocyová, Tatiana Ištocyová, Barbora Králiková (HC ŠKP Bratislava), Tatiana Korenková (HC ŠKP Bratislava/ŽHK Poprad), Lenka Čurmová, Natália Paľová (HC ŠKP Bratislava/ŽHK Šarišanka Prešov), Angelika Zálešáková (HC ŠKP Bratislava/HK 91 Senica), Romana Kiapešová, Iveta Klimášová, Viktória Maskaľová (HC ŠKP Bratislava/HC Spišská Nová Ves), Romana Košecká (HC ŠKP Bratislava/HC Topoľčany), Lucia Záborská (HC ŠKP Bratislava/MHK Martin), Jana Budajová, Patrícia Gorecká (ŽHK Poprad), Gabriela Žitňanská) (ŽHK Poprad/HC ŠKP Bratislava), Barbora Kežmarská, Lenka Sroková (HC Spišská Nová Ves), Annamária Suráková (HK Spišská Nová Ves/HC Spišská Nová Ves),  Lívia Mišková (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Nikola Gápová (Espoo Blues/Fín.), Viktória Ihnaťová (HC Arktik University Uchta/Rus.)

Náhradníčky (na telefonické zavolanie):  Soňa Fedoročková (HC 46 Bardejov/ŽHK 2000 Šarišanka Prešov), Andrea Lettrichová (HC ŠKP Bratislava), Kristína Obercianová, Martina Staroňová (ŽHK Poprad), Andrea Fortunová, Monika Kvaková, Miroslava Stašová, Slavomíra Štofaníková (ŽHK 2000 Šarišanka Prešov)