Turnaj Vlada Dzurillu: triumf SR 18 nad rovesníkmi z Bieloruska

PIEŠŤANY (SZĽH) - V Piešťanoch vo štvrtok odštartoval jubilejný 15. ročník Turnaja Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov. Mladí slovenskí reprezentanti do 18 rokov na ňom začali úspešne, keď zdolali bieloruských rovesníkov 7:4. O svojom triumfe rozhodli najmä tromi gólmi v druhej tretine. V piatok ich na turnaji čaká Švajčiarsko, v sobotu si zmerajú sily s Nemeckom.

Hráči tímu SR 18, ilustračné foto

SLOVENSKO "18" - BIELORUSKO "18" 7:4

Hosťujúci Bielorusi pritom v prvej tretine dvakrát viedli. Naši hráči však vždy pomerne rýchlo odpovedali. Prvý vyrovnávajúci gól Slovenska strelil pri vlastnom oslabení Alex Tamáši. Na druhé vyrovnanie sme potrebovali symbolických 45 sekúnd od inkasovaného gólu, keď sa do štatistík zapísal Vojtech Zeleňák. Od tejto chvíle však už bol zápas v slovenskej réžii. V druhej tretine pridali slovenskí hráči tri góly a prakticky rozhodli o výsledku. Bohatá na góly bola aj záverečná časť, v ktorej závere dokázali skórovať dvakrát v priebehu štyroch minút. Posledné slovo v zápase však mali naši hráči, keď v záverečnej minúte uzavrel skóre Studenič na 7:4.

Peter Mikula (tréner SR 18): "Po dlhšom čase hrali chlapci v reprezentačnom drese doma, chceli sa pred svojimi rodinami ukázať a prílišná snaha im trošku zväzovala ruky. Verím, že v  ďalších zápasoch to bude už uvoľnenejšie a hra plynulejšia. Uvodnú tretinu sme prežili horko-ťažko, nebol som spokojný s dodržiavaním systému v defenzíve, kde sa ukázalo niekoľko vážnejších nedostatkov. A práve tieto ´diery´ šikovní korčuliari Bielorusi využili dvakrát na vedenie. V prvej prestávke sme sme chlapcom museli dôraznejšie pripomenúť niektoré herné zásady a obrat spojený s veľmi početnou streľbou, 23:2 v druhej tretine, síce priniesol tri góly,  ale vzhľadom na šance ich mohlo byť oveľa viac. Naši zverenci predvádzali pekný hokej, no v koncovke  veľmi často prišla zbytočná prihrávka navyše, ktorá nás oberala o gólový efekt a pomerne dlho držala striedačku v miernom  napätí. Boli sme však jednoznačne lepším tímom, rýchlejší korčuliarsky, silnejší na puku a o sile v útoku ani nehovoriac. V Piešťanoch máme k dispozícii veľa chlapcov zo zahraničných klubov i mladého extraligistu Studeniča, ich silu cítiť, sú prínosom pre družstvo."

Turnaj Vlada Dzurillu hráčov do 18 rokov – Piešťany:

SR „18“ – Bielorusko „18“ 7:4 (2:2, 3:0, 2:2)
13. Tamáši (Vitek), 17. Zeleňák (Ružička, Studenič), 22. Václav (Vybiral), 31. Tamáši (Smolka), 31. Studenič (Solenský, Krivošík), 50. Kmec (Solenský), 60. Studenič (Solenský, Zeleňák) – 8. Firsov (Michalčuk, Bovin), 15. Drozdov (Šemel, Savricki), 52. Michalčuk (Bovin), 56. Anisimov (Andrejev)

Vylúčenia 4:4, presilovky 1:1, oslabenia 1:0, strely 41:19. Rozhodovali: Müllner, Jonák - Junek, Stanzel, 276 divákov

SR „18“: Hrenák – Bodák, Féherváry, Hedera, Hílek, Ivan, Kmec, Krempaský, Zeleňák – Bjalončík, Krivošík, Roman, Ružička, Smolka, Solenský, Studenič, Šmída, Tamási, Václav, Vitek, Vybiral
Bielorusko „18“: Rud – Deriabyn, Ivančikov, Zuyev, Gabrus, Nazaryan, Savricki (C), Truchanov – Andrejev, Anisimov, Baltruk, Bovin, Drozdov, Firsov, Laminski, Kot, Malašenko, Michalčuk, Nikolajev, Rjadčenko, Šemel

Ďalší štvrtkový zápas

Nemecko "18" - Švajčiarsko "18"  1:3 (0:1, 0:2, 1:0), góly: 53. Vogel - 14. Steinman,, 29. Suter, 30. Roberts. Vylúčenia 8:4, navyše Postel (Nem.) 10 min. za napadnutie hlavy a krku, presilovky 0:2, oslabenia 0:0, strely 20:45. Rozhodovali: Snášel, Štefík - Korba, Rovenský, 107 divákov