Turnaj Vlada Dzurillu: aj v druhý deň dve víťazstvá slovenských výberov

PIEŠŤANY (SZĽH) - Slovenskí hokejisti vedení trénerom Ernestom Bokrošom vyhrali aj vo svojom druhom vystúpení na Turnaji Vlada Dzurillu v Piešťanoch, keď zdolali o rok mladších Švajčiarov 6:2. Veľkú zásluhu na tejto výhre mal strelec troch gólov Matej Paločko. Druhé víťazstvo dosiahol na turnaji dosiahol aj výber hráčov do 18 rokov, naši hokejisti rovesníkov z Nemecka 2:0. V tomto prípade sa zaskvel Radovan Bondra, ktorý si pripísal oba slovenské góly.

Trojgólový strelec Matej Paločko, foto int

SR "19" - ŠVAJČIARSKO "18" 6:2

O rok starší slovenskí hráči rozhodli o zápase tromi gólmi už v prvej tretine. Súper síce vyhral druhú časť zápasu, ale tým aj svoje skóre uzavrel. V tretej tretine dvakrát skóroval Matej Paločko, čím zavŕšil svoj hetrik. Výber Ernesta Bokroša má na konte šesť bodov a vedie tabuľku.

Slovensko "19" - Švajčiarsko "18" 6:2 (3:0, 1:2, 2:0)
Góly SR:
7. Florek (D. König, Michalčin), 8. Paločko (Huňa, Meliško), 14. Florek (Michalčin, Pospíšil), 21. Huňa (Paločko, Holešinský), 47. Paločko (Pospíšil), 58. Paločko
Vylúčení 8:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0,  strely na bránku 25:21, rozhodovali: M. Novák, Štefik - Stanzel, Sčensný, 117 divákov

Slovensko 19: Škorvánek – Meliško, Kuzmín, M. Moravčík, Vidovič, Kleinedler, Michalčin, Mihalko, M. Pokorný – Matej Paločko, Holešinský, Huňa – Š. Petráš, M. Surový, J. Tatár – D. König, K. Pospíšil, Florek – M. Sloboda, O. Pataky, Andrisík.

Ernest Bokroš (tréner SR 19): "Máme za sebou dve hladké víťazstvá, no v súčasnej piešťanskej konfrontácii je pre nás  rozhodujúce, že si môžeme  ešte pred ďalšou sezónou poriadne  preveriť adeptov prichádzajúcich do úvahy na zaradenie do projektu SR 20.  Kým v auguste chlapci sú ešte len v rozbehu, ktorý niekomu trvá dlhšie, inému kratšie, v tejto fáze sú v plnej sile s forme. Pravda, teší nás, že so súpermi, s ktorými sme to mávali v minulosti o čosi ťažšie, nám to teraz ide nejako jednoduchšie, bez väšľích problémov. Naši zverenci sú o čosi urastenejší, ale je dobré, že vedia svoje fyzyické prednosti správne využiť. Sobotňajší záverečný zápas turnaja proti o rok mladším slovenským reprezentantom bude súbojom o celkové prvenstvo, ktoré obhajuje  ´osemnástka´ SR z posledných dvoch ročníkov. Určite to mebude modelované stretnutie, to si môžeme zahrať inokedy, nie na turnaji. Budeme hrať naplno, aby sme čo najviac preverili mladíkov súpera, aby kolega Antonn Bartánus mal čo najobjektívnejší obraz pre yáverečné ladenie na aprílový svetový šampionát vo Švajčiarsku."

Radovan Bondra. Foto Ján SúkupR. Bondra, foto: J. Súkup

SLOVENSKO "18" - NEMECKO "18" 2:0

Výsledok tohto zápasu bol dlho nejasný, keďže oba tímy držali bezgólový stav po viac ako polovicu zápasu. V prvej tretine boli strelecky aktívnejší slovenskí hráči, v tej druhej však mali navrch Nemci. Bezgólový stav sa podarilo prelomiť až 12 sekúnd pred druhou sirénou, keď otvoril skóre Radovan Bondra. Ten istý hráč zvyšoval v 54. minúte na rozdiel dvoch gólov a poistil nášmu tímu zisk troch bodov. Zaujímavé je, že Nemci náš tím prestrieľali v celkovom pomere 35 ku 24. Víťazstvo oboch slovenských výberov v oboch dňoch Turnaja Vlada Dzurillu rozhodlo o tom, že v sobotu budú tieto dva výbery bojovať o konečné prvé miesto na turnaji.

Anton Bartánus (tréner SR 18): "Bol to úplne iný zápas ako deň predtým proti Švajčiarom, keď nám vychádzalo prakticky všetko. Dnes to bol úplne vyrovnaný duel, Obe družstvá si vypracovali dosť gólových príležitostí. Náš súper preukázal veľkú dávku húževnatosti i taktickej disciplíny. bránil naozaj kvalitne. Aj preto sme sa ťažšie presadzovali, menej dostávali do prečíslení. Defenzíva však fungovala  aj nám, navyše opäť podal veľmi dobrý výkon brankár Cibulka.  Autor gólov Radovan Bondra sa pri prvom góle po vyhranom buly a následne vyhodenom puku presadil individuálne v situácii jeden na jedného, pri druhom využil prečíslenie 2 na 1. Naši zverenci sa už tešia na sobotu, túžia po úspešnej obhajobe prvenstva. Určite svojim starším kamarátom nedajú nič zadarmo!"

SR "18" - Nemecko "18" 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
40. Bondra (Hatala, Valent), 54. Bondra (Horváth, Valent)
Vylúčení: 6:3, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 24:35, rozhodovali: Baluška, Stano - Orolín, Tvrdoň, 165 divákov
Zostava SR 18: V. Cibulka – Hatala, Vadovič, M. Bodák, Kolesár, Michal Roman, Zeleňák, D. Trška, Fehérváry – M. Murín, Pe. Valent, R. Bondra – Lešťan, Sádecký, Solenský – Pa. Hrehorčák, Oško, Struška – P. Horvath, Miloš Roman, M. Hecl

SR "19" - NEMECKO "18" 12:4

Ako prví nastúpili na svoj duel hráči SR 19 pod vedením trénera Ernesta Bokroša. Ich súperom bol o rok mladší výber Nemecka, čo ich prirodzene stavalo do polohy jednoznačného favorita. Mladí Slováci túto úlohu potvrdili a boli počas celého duelu jednoznačne  aktívnejší. Po druhej časti viedli už 11:0. Najaktívnejšími strelcami boli Adrián Holešinský, Dávid König, či Kristián Pospíšil, všetci traja dali po dva góly. V tretej dvadsaťminútovke dovolili slovenskí hráči súperovi skorigovať nepriaznivý stav a sami dosiahli už len jeden gól, keď v 42. minúte uzavrel skóre z našej strany Holešinský. Brankár Dávid Hrenák mal 21 úspešných zákrokov.

Slovensko "19" - Nemecko "18" 12:4 (6:0, 5:0, 1:4)
Góly SR "19":
 7. Holešinský (Huňa, Paločko), 8. König (Pospíšil, Kleinedler), 11. Tatár (König), 17. Pospíšil (Sloboda, Kleinedler), 19. Kuzmín (Paločko, Huňa), 20. König (Andrisík, Pospíšil), 28. Huňa (Holešinský, Paločko), 29. Pospíšil (Michalčin, Kleinedler), 30. Pataky (Pokorný), 30. Paločko (Huňa, Kuzmín), 30. Surový (Petráš, Tatár), 42. Holešinský
Vylúčení: 5:1 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Jonák, M. Novák - Orolín, J. Tvrdoň, 127 divákov

SR "18" - ŠVAJČIARSKO "18" 5:1

Druhý zápas už obstarali vekovo rovnocenné výbery, keď si slovenskí hokejisti do 18 rokov skrížili hokejky so švajčiarskymi rovesníkmi. Aj v tomto zápase boli naši hráči jednoznačne aktívnejší, svojho súpera prestrieľali v pomere 35:17! Skóre otvoril už po 61 sekundách Patrik Kolesár, a hoci súper vyrovnal, v druhej tretine prišiel opäť vedúci gól nášho výberu zásluhou Samuela Solenského. Konečnú podobu výsledku dali tri slovenské góly v tretej tretine, keď v 47. minúte Miloš Roman zvýšil na 3:1 a v poslednej päťminútovke zápasu dvakrát skóroval Miroslav Struška. Návštevu možno označiť za skromnú, treba však veriť, že v piatok i v sobotu, keď nehrozí "televízna kolíziaˇ" budú tribúny  menej riedke.

Slovensko "18" - Švajčiarsko "18" 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
Góly SR "18":
 2. Kolesár (Solenský, Lešťan), 30. Solenský (Bodák, Sádecký), 47. Roman (Horváth, Hecl), 56. Struška (Hrehorčák), 59. Struška
Vylúčení: 0:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Mullner - Stanzel, Sčesný, 184 divákov