Turnaj sedemnástok vo Füssene: Slováci dostali lekciu od domácich Nemcov

FÜSSEN (SZĽH) - Slovenskí hokejisti do 17 rokov nenadviazali na úspešný výsledok z prvého zápasu na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene. Po jednoznačnej výhre nad Dánskom 4:0 dostali v druhom zápase 8-gólovú lekciu od domáceho Nemecka. V sobotu popoludní ich čaká posledný duel proti Švajčiarsku, ktoré zdolalo Dánov 9:0.

Zo súboja slovenských a nemeckých mladíkov, foto Jakub HomoľaZo súboja slovenských a nemeckých mladíkov, foto JaHo

NEMECKO - SLOVENSKO 8:3

V prvej tretine nič nenaznačovalo, že by mladí Slováci mohli s Nemcami prehrať. V priebehu 13. až 15. minúty skórovali dvakrát a viedli 2:0. Gólový uragán Nemcov prišiel až v rozmedzí 26. a 36. minúty. V priebehu tejto desaťminútovky strelili Nemci až 5 gólov (!), čím prakticky rozhodli o zápase. Matúš Havrilla síce ešte v druhej tretine znižoval na 3:5 z pohľadu nášho tímu, lenže do konca druhej tretiny sme inkasovali ešte šiesty nemecký gól z hokejky Markusa Lilicha. V tretej tretine domáci Nemci poistili svoj náskok ešte dvoma gólmi a nakoniec zaslúžene vyhrali 8:3.

Tomáš Kochan (tréner SR 17): "Kvalitu nemeckých hokejistov tohto ročníka sme poznali z augustového duelu v Arose. Potvrdili to aj dnes - výborne korčuľovali, dohrávali osobné súboje a napádali dvoma hráčmi. To však nie je žiadne ospravedlnenie za  náš nedôstojný výkon v druhej tretine.  Rezultoval z veľkého nedôrazu, nedôslednosti a ľahostajnosti.  Pred poslednou tretinou sme chceli družsztvo zmobilizovať, nepodarilo, keď obaja brankári  napodobnili výkonmi hráčov v poli. V záverečnej tretine sme súpera prestrieľali 19:5,ale bez gólového efektu, za to s dvoma ďalšími gólmi v našej sieti. Musíme priznať, že Nemci boli lepším tímom, ale ten výpadok bol šokujúci. Chlapci, ale ak chcú chlapci hokejovo napredovať, musia si z dneška vziať veľké ponaučenie. Verím, že v sobotu proti lídrovi turnaja Švajčiarom ukážu iný prístup, hokej, na aký majú ozajstný potenciál, ktorý však dnes nechali všatni."

Turnaj štyroch krajín výberov do 17 rokov - Füssen (Nem.) - piatok:
Nemecko - Slovensko 8:3 (0:2, 6:1, 2:0)
27. a 47. Ehl, 30. a 35. Wohlgemuth, 26. Schiemenz, 36. Gams, 39. Lillich, 53. Zimmermann - 14. Stacho (Adamovič, Kukuča), 16. Regenda (Fafrák), 37. Havrila (Maňák, Líška)
Vylúčenia 5:6 na 2 min, presilovky a oslabenia 0:0

Dánsko - Švajčiarsko 0:9 (0:2, 0:6, 0:1)

Tabuľka po druhom dni turnaja:
1. Švajčiarsko 2 2 0 0 0 12:2 6
2. Nemecko 2 1 0 0 1 10:6 3
3. Slovensko 2 1 0 0 1 7:8 3
4. Dánsko 2 0 0 0 2 0:13 0

Ďalší program Turnaja štyroch krajín hráčov do 17 rokov v nemeckom Füssene:
sobota 13. februára: Švajčiarsko - Slovensko (14.00), Nemecko - Dánsko (17.30)

Nominácia  reprezentačného družstva SR 17 na výcvikový tábor v Trnave a Turnaj štyroch krajín v Nemecku (Füssen) v dňoch  11. – 13. februára 2016:
Hráči: Matúš Havrila, Adam Liška, Filip Maňák, Pavol Regenda, Juraj Sklenár Jakub Urbánek (SR 18 Projekt), Martin Kupec, Martin Majerík (HC ´05 Banská Bystrica), Daniel Demo, Adam Stacho (HK Ružinov ´99 Bratislava), Adam Dúžek, Andrej Kukuča (HK Dukla Trenčín),  Patrik Halama (HKM Zvolen), Miloš Fafrák (MHC Martin), Ján Nahálka (HK ‘95 Považská Bystrica/MsHKM Žilina),  Juraj Ovečka (MHKM Skalica), Martin Turian (MsHKM Žilina), Tomáš Adamovič (HK Havrani Piešťany/HK Ttrnava),  Martin Chovanec (HK Spišská Nová Ves), Jakub Kövér (HC Piráti Chomutov/ČR), Patrik Hrehorčák, Timotej Marguš (HC Oceláři Třinec/ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Oliver Giertl (HK Brezno/HC ‘05 Banská Bystrica), Matej Tóth (HK Ružinov ´99 Bratislava), Adam Divinský, Alex Vavrušek (HC Slovan Bratislava), Matej Bátory (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Oliver Rešetár, Richard Szabo (MHC Martin), Dominik Verbický (HK Mládež Michalovce/P.H.K. Prešov), Filip Štefánik (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Adrián Miškovec (HK ŠKP Poprad), Tomáš Kukľa (MHKM Skalica),Jakub Soveľ (HK Spišská Nová Ves), Richard Jakubec, Jakub Kostelný (HK DuklaTrenčín), Dominik Surán, Denis Valášek (MsHKM Žilina),  Michal Juščák (HC Bílí Tygři Liberec/ČR)
Realizačný tím: manažér Richard Turaz, tréner Tomáš Kochan, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lelár MUDr. Štefan Eperješi, masér Michal Hrtús