Turnaj "sedemnástok" vo Füssene: mladí Slováci vysoko prehrali so Švajčiarmi

BRATISLAVA (SZĽH) - Posledné vystúpenie slovenských hokejistov do 17 rokov na Turnaji Romana Draisaitla hráčov do 17 rokov v nemeckom Füssene sa našim chlapcom vôbec nevydarilo. Švajčiarskym rovesníkom podľahli vysoko 0:7, keď trikrát v zápase inkasovali dva góly v rýchlom slede za sebou. Mladí Švajčiari dokázali vyhrať všetky tri zápasy, Slováci si pripísali víťazstvo nad domácim Nemeckom.

Ilustračné foto

Slováci v piatok odohrali výborný zápas proti Nemecku. Dnes však proti Švajčiarom na tento výkon vôbec nenadviazali. V prvých siedmich minútach dostali dva rýchle góly, a to výrazne poznačilo ich hru v ďalšom priebehu. Rozhodujúce chvíle prišli druhej polovici prostrednej tretiny, kedy Švajčiari v krátkom slede strelili tri góly a do streleckej listiny sa zapísali aj v záverečných troch minútach zápasu.

Róbert Rehák, tréner SR 17: "Dnešný zápas sa mi veľmi ťažko hodnotí vzhľadom na výsledok. Švajčiari nastúpili výborne do zápasu, hrali kombinačne a v prvých minútach nás prakticky k ničomu nepustili. Výsledkom boli dva rýchle góly v našej sieti, ktoré výrazne poznačili ďalší priebeh. Naši chlapci si potom prestali veriť a dopúšťali sa veľmi zbytočných chýb, čo bola voda na mlyn pre súpera. Musíme športovo uznať, že súper bol dnes lepší. Mrzí nás, že sme nedokázali nadviazať na včerajší zápas s Nemeckom, keďže tam sme hrali úplne inak."

Turnaj Leona Draisaitla - Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov:
Švajčiarsko - Slovensko 7:0 (2:0, 3:0, 2:0)
6. Tanner (Mettler, Vouillamoz), 7. Ducret (Wyss, Carzimiglia), 30. Scheuner (Tanner), 37. Kiener (Moser, Wyss), 38. Tanner (Moser, Wüest), 57. Henauer (Kiener, Kälin), 60. Aebischer (Prysi, Sopa)

Nominácia reprezentačného družstva SR 17 na Turnaj 4 krajín v Nemecku (Füssen) v dňoch 07. - 12. februára 2017:
Hráči: Viktor Ďurina, Nicolas Ferényi, Michal Gábriš, David Maniaček (HK Dukla Trenčín), Sebastián Čeľderle, Erik Muráň (MHKM Skalica), Adam BaRAN, Matej Komloš (HK Trnava),  Jakub Lackovič, Simeon Pjaták (MsHKM Žilina), Samuel Mojžiš (HK Ružinov´99 Bratislava), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava – mládež), Patrik Frič (HK Slovan Gelnica/P.H.K. Prešov), Ľubomír Patlevič (HC Košice), Filip Senko (MHk 32  Liptovský Mikuláš), Branislav Ligas (MHC Martin), Lukáš Lačný (HK Mládež Michalovce), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske/HK Dukla Trenčín), Damián Zúbek (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch (MŠK Púchov), Juraj Rudy (HC Dynamo Pardubice, ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Patrik Lietava, Jakub Uram (HK Ružinov´99 Bratislava), Marián Koza, Matej Šalka (HC Slovan Bratislava),  Filip Krajčí, Adam Markuš (HC Košice), Viktor Kolesár (HK ŠKP Poprad), Jozef  Vlk (HK Trnava), Karol Vrbka (HKM Zvolen), Andrej Straka  (MsHKM Žilina)
Realizačný tím: Roman Sýkora (manažér), Róbert Rehák (tréner), Martin Hrnčár (asistent trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov), MUDr. Jaroslav Hanulák (lekár), Juraj Stopka (masér)