Turnaj 4 krajín v Zuchwile: SR „17“ v úvodnom zápase podľahla starším Francúzom

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenskí hokejisti do 17 rokov prehrali v úvodnom vystúpení na Turnaji 4 krajín vo švajčiarskom Zuchwile s o rok staršími Francúzmi 3:7. Góly slovenského tímu zaznamenali Hvizdoš, Ilenčík a Okuliar.

Športové centrum v Zuchwile, foto: int

FRANCÚZSKO "18" - SLOVENSKO "17" 7:3

Domáci hokejisti otvorili skóre v 17. minúte zápasu, keď sa presadil Garrido. Druhý gól pridal po necelých štyroch minútach Gallet. Naši hráči potom nevyužili dve presilovky, ale presadili sa hneď na začiatku druhej tretiny, keď skóroval Hvizdoš. Potom prišla séria vylúčení na oboch stranách a na konci druhej tretiny pridal tretí gól Francúzska Gallet pri vlastnom oslabení. Slovenskí hokejisti sa opäť gólovo presadili v presilovkách v rozmedzí 49. a 50. minúty, keď znižovali na rozdiel jediného gólu. Súper však dnes trestal každú maličkosť, a dal mladým Slovákom lekciu z efektivity.

Viliam Čacho, tréner SR „17“:Dnes to bol zápas dvoch tvárí, nakoľko sme ho odohrali celkom dobre, vytvorili sme si naozaj množstvo šancí, no napriek tomu sme prehrali. Pomer striel bol jednoznačne v náš prospech 45 ku 24, lenže súper potrestal doslova každú našu chybu gólom. Ďalší rozmer bol v tom, že sme nevyužili viacero presiloviek. Tie sme síce zahrali pomerne dobre, ale jednoducho nám to do bránky nepadlo. A potom stačila malá nepozornosť, a súper nás nemilosrdne trestal. Aj taký vie byť hokej, chlapci musia k ďalším zápasom pristúpiť zodpovednejšie.

Turnaj 4 krajín v Zuchwile, Švajčiarsko:
Francúzsko „18“ – Slovensko „17“ 7:3 (2:0, 1:1, 4:2)
Góly SR:
23. Hvizdoš, 49. Ilenčík, 50. Okuliar

Ďalší program SR 17 na Turnaji 4 krajín:
Piatok 4. novembra: Slovensko – Švajčiarsko 17.30
Sobota 5. novembra: Slovensko – Nemecko 10.00

Nominácia SR 17 na Výcvikový tábor v Bratislave a Turnaj 4 krajín vo Švajčiarsku (Zuchwill) – 31.10 – 5. 11. 2016:

Hráči: Lukáš Habala, Martin Vitaloš, Michal Vojvoda (všetci HC Slovan Bratislava), Dominik Šeliga, Oliver Turan (obaja HK ŠKP Poprad), Martin Faško-Rudáš, Oliver Okuliar (obaja Projekt SR 18), Matej Ilenčík, Kristián Kováčik (obaja Dukla Trenčín), Adam Baran, Matej Komloš (obaja HK Trnava), Róbert Džugan, Alexander Zekucia (obaja HK Spišská Nová Ves), Sebastián Hudec, Dominik Sojka (obaja HC‘05 Banská Bystrica), Ján Sarvaš (HK Brezno), Juraj Eliaš (HC Košice), Branislav Ligas (MHC Martin), Alexander Hvizdoš (HK Iskra Partizánske), Tomáš Hrušík (MŠK Púchov), Marcel Dlugoš (MsHKM Žilina), Martin Bučko (HC Dynamo Pardubice/ČR).

Náhradníci: Patrik Lietava (HK Ružinov 99 Bratislava), Matej Šálka (HC Slovan Bratislava), Matej Bátory, Filip Krajčí, Filip Senko (všetci MHK 32 Liptovský Mikuláš), Adam Paulíny (MHC Martin), Erik Muráň (MMHK Nitra), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch, David Maniaček, Nicolas Ferenyi (všetci Dukla Trenčín), Ivan Hryzák (MsHKM Žilina).

Realizačný tím: Imrich Antal (manažér), Viliam Čacho (tréner), Róbert Rehák (asistent trénera), Marko Milý (tréner brankárov), MUDr. Igor Prekop (lekár), Miroslav Havrančík (masér).