Tipsport liga - 45. kolo: Nové Zámky zdolali Trenčín a sú bližšie k play-off

BRATISLAVA - Z utorňajších zápasov 45. kola Tipsport ligy bol kľúčový súboj Nových Zámkov a Trenčína, v ktorom sa prakticky hralo o šesť bodov. Domáci tento zápas zvládli lepšie a po víťazstve 3:1 sa opäť posunuli na 8. priečku znamenajúcu postup do play-off. Svoje zápasy zvládli aj prvé tri tímy v tabuľke. Banská Bystrica zdolala Žilinu 4:1, Nitra vyhrala v Poprade 3:1. Košičania si však pripísali len dva body, keď zdolali Martin 3:2 po samostatných nájazdoch napriek tomu, že ešte sedem minút pred koncom tretej tretiny prehrávali 0:2. Zvolen vyhral na Liptove 5:4.

Radosť hokejistov Nových Zámkov. Foto: hcnovezamky.eu - Marián Marík

POPRAD - NITRA 1:3
Poprad doma nestačili na majstrovskú Nitru a podľahol 1:3 v utorkovom súboji 45. kola hokejovej Tipsport ligy. Dva góly hostí strelil reprezentant Radoslav Macík, jeden pridal Miroslav Pupák. V popradskom drese sa do streleckej listiny zapísal iba Matúš Paločko, ktorý v 27. min korigoval na priebežných 1:2. Poprad prehral s Nitrou tretí z piatich vzájomných zápasov v tejto sezóne a natiahol sériu prehier na päť. V ostatných piatich zápasoch Podtatranci získali iba 2 body po prehrách v predĺžení v Žiline a doma s Novými Zámkami.
HK Poprad - HK Nitra 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
27. Matúš Paločko (Kroták, Troliga) - 3. Pupák (L. Paukovček, J. Štefanka), 19. Macík (Šille, M. Versteeg), 46. Macík (Cope)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Jobbágy, Bogdaň, 1251 divákov
Poprad:
Šúrek (22. Fokin) - Š. Fabian, Guľajev, Dinda, R. Suchý, Ježek, Lubor Pokovič, Ibragimov, Davydov - Lichanec, Zagrapan. Henderson - Matúš Paločko, T. Troliga, Kroták - Matej Paločko, Murček, D. Bondra - P. Svitana, Mlynarovič, L. Hvila
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Pupák, Korím - M. Tvrdoň, Marek Slovák, Blackwater - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - Cope, J. Šiška, Macík - Bajtek, J. Štefanka, L. Paukovček

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - ZVOLEN 4:5
V 44. min viedol nováčik z Liptovského MIkuláša na domácom ľade nad Zvolenom 4:2, ale napokon prehral 4:5 v utorkovom zápase 45. kola hokejovej Tipsport ligy. Český krídelník Pavel Klhůfek v tíme víťazov zaznamenal hetrik. Liptáci sú naďalej poslední, keď z ostatných 11 zápasov vyhrali jediný. Zvolen sa posunul pred Poprad na šieste miesto v tabuľke.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HKM Zvolen 4:5 (2:0, 0:2, 2:3)
9. Lištiak (Richard Huna, Kadlubiak), 18. Števuliak (F. Oravec), 42. M. Sukeľ (Kriška, J. Sukeľ), 44. A. Laco (Stehlík) - 25. Klhůfek (L. Jurík, J. Majdan), 37. Klhůfek (J. Majdan, D. Krejči), 48. Klhůfek (Hraško, J. Majdan), 49. Síkela (Andersons), 54. Puliš
Vylúčení: 6:6 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin, Valach - Holienka, Stanzel, 1086 divákov
Liptovský Mikuláš:
Durný - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Moravčík, Kadlubiak, F. Oravec, M. Uhrík - A. Laco, Stümpel, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška -  Richard Huna, Róbert Huna, Lištiak - J. Sukeľ, Piatka, Števuliak
Zvolen: Šimko (44. S. Baroš) - D. Krejči, Andersons, T. Valenta, Hraško, M. Novák, M. Ivan, Plechanov, Habšuda - Šišovský, Puliš, Zuzin - J. Majdan, L. Jurík, Klhůfek - Matis, Síkela, L. Novák - Kelemen, Jakubík, Žilka

BANSKÁ BYSTRICA - ŽILINA 4:1
V šlágri prvého so štvrtým tímom hokejovej Tipsport ligy Banská Bystrica zdolala Žilinu 4:1. Domáci o svojom víťazstve rozhodli štyrmi gólmi v druhej tretine, keď úspešní boli Martin Gründling, Tomáš Zigo, Jordan Hickmott a Mathew Maione. Žilinu dostal jediný raz do vedenia v 22. min Juraj Jurík. Náskok lídra z Banskej Bystrice pred Nitrou na čele tabuľky je naďalej trojbodový.
HC '05 iClinic Banská Bystrica - MsHK Doxxbet Žilina 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
23. Gründling (Bortňák), 27. T. Zigo (Ťavoda), 33. Hickmott (Maione, V. Mihálik), 40. Maione (Kubka, T. Zigo) - 22. J. Jurík (Juraško)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Štefik - Rojík, Gegáň, 2278 divákov
Banská Bystrica:
Bacashihua - V. Mihálik, Maione, Kubka, Ťavoda, Gründling, Sedlák, Tamáši, Košecký - Buc, T. Surový, Hickmott - Higgs, T. Zigo, Kafka - Lamper, Bortňák, Matoušek - Belluš,M. Češík, Andrisík
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, P. Mikuš, Bokroš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, M. Grman, Prokop - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, Rogoň

KOŠICE - MARTIN 3:2 po samostatných nájazdoch
Dokonalý obrat sa podaril košickým hokejistom v domácom súboji proti Martinčanom v zápase 45. kola Tipsport ligy. Košičania zvíťazili 3:2 po nájazdoch, hoci ešte sedem minút pred koncom riadneho hracieho času prehrávali 0:2. V 53. min však Jiří Bicek znížil na 1:2, o necelú minútu Eduard Šedivý vyrovnal a zápas sa posunul do predĺženia aj nájazdov. V nich napokon o dvoch bodoch pre tretí tím tabuľky rozhodol Tibor Varga.
HC Košice - MHC Martin 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 - 0:0, 1:0)
53. Bicek (Suja), 54. E. Šedivý (L. Nagy), rozh. sam. nájazd Tibor Varga - 23. Surovka, 48. Markovič (Heizer, P. Koyš)
Vylúčení: 7:7 na 2 min, navyše: L. Nagy 10 min osobný trest za nešportové správanie - Rusina 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel - Smrek, Gajan, 3097 divákov
Košice:
Kopřiva - Šmach, M. Dudáš, Jankovič, Matejka, J. Vašíček, Deyl, E. Šedivý, P. Koch - L. Nagy, Boltun, Rudolf Huna - Tibor Varga, Suja, Bicek - P. Bartoš, Jenčík, Spilar - Šoltés, J. Milý, Hričina
Martin: Corbeil - Rusina, Pulli, Brňák, Pacalaj, M. Dvořák, P. König, Vyskoč - P. Koyš, Heizer, Markovič - R. Varga, Galamboš, Korostin - Surovka, R. Dlouhý, Pokrivčák - Rzavský, Jurášek, B. Rapáč

NOVÉ ZÁMKY - TRENČÍN 3:1
Hokejisti Nových Zámkov si doma poradili 3:1 so súpermi z Trenčína v utorkovom zápase 45. kola Tipsport ligy. Skvelým spôsobom sa na novom pôsobisku uviedol ruský útočník Stanislav Kučkin, ktorý strelil dva góly domácich, Tretí pridal Richard Lelkeš, jediný úspech hostí zaznamenal Boris Sádecký. Dvadsaťtriročný moskovský rodák Kučkin prišiel do Nových Zámkov z klubu Vyššej ligy Buranu Voronež, v ktorom bol spolu s Denisom Korotejevom najproduktívnejší hráč s 24 bodmi.
HC Nové Zámky - HK Dukla Trenčín 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
8. R. Lelkeš (Čaládi, Denis Rehák), 15. Kučkin (Saarinen, Š. Novotný), 54. Kučkin - 4. Sádecký (Marcel Hossa, Bezúch)
Vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Bohunický (Trenčín) 5+DKZ za hrubosť a 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano, Müllner - Junek, Šefčík