Tipsport liga - 25. kolo: Poprad pripravil Zvolenčanom druhú prehru za dva dni

BRATISLAVA - Popradskí hokejisti sa vo veľkom štýle posunuli z poslednej priečky tabuľky o stupienok vyššie, keď šiestimi gólmi zdolali Zvolenčanov 6:1 a pripravili im tak už druhú veľmi nepríjemnú prehru v priebehu dvoch dní. Desiata priečka tak po 25. kole Tipsport ligy priebežne pripadla Novým Zámkom. Novozámčania prehrali na Liptove 1:2 po predĺžení. Nitra zvíťazila nad Martinom 3:0 a Trenčania vyhrali v Banskej Bystrici 3:2 po predĺžení.

Popradská radosť, ilustračné foto: SITA / Radoslav Maťaš

POPRAD - ZVOLEN 6:1
Hokejisti Popradu deklasovali Zvolen 6:1 v piatkovom zápase 25. kola Tipsport ligy. Základy svojho úspechu položili "kamzíci" už v úvodnej tretine, ktorú vyhrali 3:0. O poltucet gólov sa podelilo šesť rôznych strelcov, čestný úspech hostí dosiahol v 26. min Krejči. Popradčania sa trojbodovým zásahom odrazili od dna tabuľky, kde už sú Nové Zámky. Zvolenčania neodčinili štvrtkovú nečakanú prehru na ľade HK Orange "20" 1:2.
HK Poprad - HKM Zvolen 6:1 (3:0, 1:1, 2:0)
9. Kroták (Mlynarovič, L. Hvila), 16. Vašaš (D. Bondra, Troliga), 16. Lapšanský (Henderson, Zagrapan), 25. Š. Fabian (Lapšanský, Henderson), 41. Suchý (Kroták, J. Brejčák), 48. L. Hvila (Mlynarovič, J. Brejčák) - 26. D. Krejči (S. Baroš)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 1:0, rozhodovali: Lauff, Kalina - Jobbágy, Riš, 1043 divákov
Poprad:
Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Suchý, A. Ježek, Dinda, Bagin, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - Vašaš, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, B. Rapáč
Zvolen: S. Baroš - D. Krejči, Hraško, Valenta, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Iždinský, Dubeň - L. Novák, B. Mráz, Klhůfek - Zuzin, Puliš, J. Majdan - Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga - Šimíček, Jakubík

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - NOVÉ ZÁMKY 2:1 po predĺžení
V súboji nováčikov v rámci 25. kola Tipsport ligy 2016/2017 sa z víťazstva nad Novými Zámkami 2:1 po predĺžení tešili hokejisti domáceho Liptovského Mikuláša. O ich triumfe rozhodol v 18. sekunde pridanej päťminútovky 44-ročný krídelník Marek Uram. Hostia si síce z Liptova odniesli bod, ale v tabuľke im patrí posledné 10. miesto. Liptovskomikulášania vyhrali druhý raz po sebe za dva body a sú na 5. priečke.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Nové Zámky 2:1 po predĺžení (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
23. Števuliak (Cibák, Uhrík), 61. M. Uram (T. Nádašdi, M. Sukeľ) - 20. Čaládi (J. Tibenský, Pitule)
Vylúčení: 6:7 na 2 min, navyše: Rudolf Huna OT 10 min - Cardwell OT 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Snášel, Orolin - Gavalier, Bednár, 1050 divákov
Liptovský Mikuláš:
Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Uhrík, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Brezniak
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Sandgren, Maier, Mäkinen - Bahenský, Brabenec, Dominik Rehák - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Čaládi, Pitule, J. Tibenský - Lelkeš, Dubec

BANSKÁ BYSTRICA - TRENČÍN 2:3 po predĺžení
Marcel Hossa 30 sekúnd pred koncom predĺženia rozhodol o víťazstve hokejistov Trenčína na ľade Banskej Bystrice 3:2 v piatkovom stretnutí 25. kola Tipsport ligy. Dukla zaostávala 0:1 aj 1:2, keď oba góly domácich dosiahol Tomáš Surový. Líder tabuľky napriek druhej prehre po sebe zostal na čele tabuľky s dvojbodovým náskokom pred Košicami, ktoré však majú o zápas menej. Trenčínu patrí 5. priečka.
HC ‘05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Trenčín 2:3 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 - 0:1)
18. T. Surový (Hickmott, Wishart), 35. T. Surový (Maione) - 27. Sojčík, 47. R. Dlouhý (Síkela), 65. Marcel Hossa (Drgoň)
Vylúčení: 2:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Šefčík, Kacej, 2263 divákov
Banská Bystrica:
Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, M. Rosandič, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Róth, M. Češík, Matoušek - Truchno, Sarault, R. Tománek
Trenčín: Kutej - Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, J. Danko, Hatala, Šefčík, Ďurkech - Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora - Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay - R. Dlouhý, Šimun, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský

NITRA - MARTIN 3:0
Hokejisti Nitry zvíťazili v piatkovom zápase 25. kola Tipsport ligy nad Martinom 3:0. Majster raz skóroval v každej tretine a brankár Michal Valent si udržal čisté konto, keď zlikvidoval všetkých 24 pokusov súpera. Pred stretnutím sa domáci HK rozlúčil s jedným zo strojcov majstrovského úspechu Davidom Lalibertém, ktorý pre zdravotné problémy už vo veku 30 rokov ukončil kariéru. Nitrania si plným ziskom upevnili 3. priečku v tabuľke, Martin je siedmy.
HK Nitra - MHC Martin 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
8. J. Štefanka (Rais), 39. Ondrušek (S. Chalupa, P. König), 51. Rais (Macík, Mezei)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Müllner - J. Tvrdoň, Vyšný, 2817 divákov
Nitra:
Michal Valent - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Kuzma, Pupák, Bene, P. König - Blackwater, Marek Slovák, H. Ručkay - D. König, Krištof, J. Štefanka - Bajtek, L. Paukovček, Macík - Piačka, Ondrušek, S. Chalupa
Martin: Ch. Pavlas - Brňák, Bačik, Salija, Pacalaj, M. Leško, Pulli, Rusina, Michalčin - P. Koyš, Heizer, Korostin - Surovka, Galamboš, Markovič - Pokrivčák, Murček, R. Varga - Dírer, A. Jurášek, Upitis

HK Orange 20 20 2 0 0 0 0 18 20:82 6
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.