Tipsport extraliga: štvrté čisté konto Melicherčíka, Bystrica zdolala Trenčín 1:0

BRATISLAVA / BANSKÁ BYSTRICA (SZĽH) - Košický brankár Marcel Melicherčík si pripísal unikátne štvrté kolo za sebou. Oceliari vďaka tomu zvíťazili vo vloženom zápase 15. kola Tipsport extraligy v Bratislave nad reprezentačnou dvadsiatkou 3:0. Výsledkovo unikátny bol aj dohrávaný súboj druhého kola medzi Banskou Bystricou a Trenčínom. V riadnom čase ani v predĺžení totiž nepadol jediný gól, domáci vyhrali 1:0 len vďaka nájazdom!

Súboj SR 20 s Košicami, foto: Ján Súkup

ORANGE 20 - KOŠICE 0:3

Hráči úradujúceho slovenského hokejového šampióna uspeli v utorkovom súboji, keď na bratislavskom ľade zdolali tím HK Orange "20" 3:0. Dva góly "oceliarov" strelil Adam Lapšanský, tretí pridal Matej Češík. Celý duel v bránke hostí odchytal Marcel Melicherčík, ktorý si pripísal už štvrté čisté konto za sebou, šieste v tomto ročníku. Celkovo neinkasoval už 254 minút a 2 sekundy. Melicherčík naposledy vyťahoval puk zo siete 12. októbra, keď ho v čase 45:58 min prekonal Tibor Kutálek z Piešťan. Odvtedy vychytal v shutouty v zápasoch proti Nitre, Banskej Bystrici, Skalici a v utorok aj HK Orange 20. V utorok prekonal vlastné maximum z predchádzajúcej sezóny, v českej extralige v drese Liberca ťahal sériu 224 minút a 20 sekúnd bez inkasovaného gólu.
V slovenskej extralige patrí rekord v počte minút bez inkasovaného gólu Miroslavovi Hálovi, ktorý v závere roka 2005 udržal čisté konto päť stretnutí po sebe a celkovo 322 minút a 38 sekúnd. V NHL vlastní obdobný zápis Brian Boucher, ktorý na prelome rokov 2003 a 2004 v drese Phoenixu neinkasoval takisto ako Hála päť zápasov v sérii a čisté konto si udržal 332 minút a jednu sekundu. Pred troma rokmi ťahal unikátnu sériu v ruskej Vyššej lige švédsky brankár HK Dmitrov Daniel Sperrle, ktorý nedostal gól 390 minút a 11 sekúnd. Hokejisti Košíc si pripísali štvrtý triumf za sebou a neohrozene sú na čele extraligovej tabuľky pred Popradom.

Povedali po zapase:
Ernest Bokroš (tréner HK Orange 20):Nie sme spokojní s tým, že sme prehrali o tri góly, ale odohrali sme veľmi vydarené stretnutie. Košičania počas celého zápasu korčuľovali naplno a my ďakujeme, že môžeme hrať takéto kvalitné zápasy.
Anton Tomko (tréner Košíc):Prišli sme v pozícii favorita a sme radi, že si z Bratislavy odvážame tri body. Musím uznať, že mladíci hrali veľmi dobre hlavne v strednom pásme. Po druhom strelenom góle sme zlomili ich odpor.

Tipsport extraliga 2014/2015 - 15. kolo:
HK Orange 20 - HC Košice 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Gól:
25. Lapšanský (Hrnka, M. Bartánus), 49. Lapšanský (M. Bartánus, Hrnka), 53. Češík (Sojčík)
Vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: M. Novák - Junek, Šefčík, 430 divákov
Orange 20:
Godla - Hochel, Bačik, Pavúk, Jendroľ, F. Fekiač, Vadovič, J. Varga, Mendrej - Kabáč, S. Petráš, Skalický - Giľák, Sukeľ, Ondris - Galis, D. Rehák, R. Bondra - Hrušík, Horvát, Tábi
Košice: Melicherčík - Štrbák, Drgoň, Jánošík, Cebák, Philipp, M. Macejko, Šeda, Zikmund - Jenčík, P. Bartoš, Spilar - Lapšanský, Hrnka, M. Bartánus - Sojčík, Češík, Bicek - Stupka, Matúš Chovan, Hinďoš

BANSKÁ BYSTRICA - TRENČÍN 1:0 po samostatných nájazdoch
Bezgólovou remízou sa skončila utorková dohrávka 2. kola hokejovej Tipsport extraligy 2014/2015 medzi tabuľkovými susedmi Banskou Bystricou a Trenčínom. Aktéri duelu mali počas 65 minút niekoľko príležitostí skórovať, no brankári Wiikman a Konrád "zatiahli roletu" a udržali si čisté konto. V samostatných nájazdoch rozhodol v prospech domácich v šiestej sérii Preisinger.

Tipsport extraliga - dohrávka 2. kola:
HC '05 Banská Bystrica - Dukla Trenčín 1:0 po sam. nájazdoch (0:0, 0:0, 0:0 - 0:0, 1:0)
Rozhodujúci sam.
nájazd Preisinger
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: L. Kozák (Trenčín) 10 min za nebezpečnú hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák - Gajan, J. Tvrdoň, 1341 divákov
Banská Bystrica:
Wiikman - Jaborník, Rosandič, Luža, Bambúch, Gachulinec, Biro, Predajniansky - Block, Kytnár, M. Hudec - Kafka, Preisinger, Handlovský - Róth, Zigo, Lamper - Bendík, Matoušek
Trenčín: Konrád - L. Kozák, T. Bokroš, Novajovský, Andersons, Dudáš, Habšuda, P. Husák, Zošiak - O. Mikula, V. Nemec, Melichárek - Šišovský, Róbert Petrovický, J. Gašparovič - D. Hudec, P. Stantien, Komínek - Daniška, Švec, J. Pardavý ml.

HK Orange 20 10 1 0 1 0 0 8 16:28 5
Poznámka: Za tímom je uvedený počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.