Tím SR 17 vo Füssene vyhral nad domácim Nemeckom 6:3

BRATISLAVA (SZĽH) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 17 rokov uspeli v druhom zápase na Turnaji Romana Draisaitla hráčov do 17 rokov v nemeckom Füssene, keď zdolali domácu nemeckú reprezentáciu jednoznačne 6:3. Zverenci trénera Róberta Reháka doplatili v prvom zápase s Dánskom na slabiny v koncovke. Proti domácemu Nemecku si však všetko vynahradili a zaslúžene zvíťazili.

Radosť tímu SR 17, ilustračné foto

V drese slovenského tímu sa gólovo presadili Nespala, Ferenyi, Straka, Maniaček a dvakrát Zubek, pričom raz to bolo z trestného strieľania. Tréner Rehák po prvom prehratom zápase s Dánskom upozorňoval hráčov, že ich čakajú náročnejší súperi. Pred druhým zápasom bolo cieľom vyvarovať sa zbytočných chýb, ktoré nás pripravili o výhru deň predtým. Naši hráči uzavrú účinkovanie na turnaji v sobotu, keď si zmerajú sily so Švajčiarskom od 14:00.

Róbert Rehák, tréner SR 17: "Po včerajšom nevydarenom zápase sme dnes zmenili formácie, mali sme s chlapcami rozbor včerajšieho zápasu, kde sme si rozobrali jednotlivé chyby a dnes hráči nastúpili skoro ako vymenení. Výborne korčuľovali, boli veľmi aktívni a súpera prakticky nepúšťali do šancí. Podarilo sa nám aj využiť prvé dve presilovky, čo nás nakoplo a mali sme pred domácimi výrazne navrch. V druhej tretine sme dali rýchly gól na 3:1, potom však prišla slabšia desaťminútovka. Chlapci začali zbytočne špekulovať a nehrali hru, na ktorej sme sa dohodli. Dôsledkom toho bol tlak súpera a kontaktný gól v polovici zápasu. Pár minút pred koncom druhej tretiny sme však zlomili zápas gólom z trestného strieľania, po ktorom nasledoval ďalší gól. V tretej tretine sme už opäť hrali našu hru. Súper nás síce prestrieľal, ale chlapci kontrolovali priebeh."

Turnaj Leona Draisaitla - Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov:
Nemecko - Slovensko 3:6 (1:2, 1:3, 1:1)
Góly a asistencie:
7. Eckl (Saakyan, Möller), 31. Brune (Heinzinger), 45. Möller (Mass, Lobach) – 2. Nespala (Patlevič, Mojžiš), 10. Ferenyi (Maniaček, Ďurina), 24. Straka (Ligas, Kupka), 37. Zubek (z trestného strieľania), 38. Maniaček (Ďurina), 53. Zubek (Komloš)

Nominácia  reprezentačného družstva SR 17 na Turnaj 4 krajín v Nemecku (Füssen) v dňoch 07. - 12. februára 2017:
Hráči: Viktor Ďurina, Nicolas Ferényi, Michal Gábriš, David Maniaček (HK Dukla Trenčín), Sebastián Čeľderle, Erik Muráň (MHKM Skalica), Adam BaRAN, Matej Komloš (HK Trnava),  Jakub Lackovič, Simeon Pjaták (MsHKM Žilina), Samuel Mojžiš (HK Ružinov´99 Bratislava), Alex František Kupka (HC Slovan Bratislava – mládež), Patrik Frič (HK Slovan Gelnica/P.H.K. Prešov), Ľubomír Patlevič (HC Košice), Filip Senko (MHk 32  Liptovský Mikuláš), Branislav Ligas (MHC Martin), Lukáš Lačný (HK Mládež Michalovce), Jakub Martiška (HK Iskra Partizánske/HK Dukla Trenčín), Damián Zúbek (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Jakub Nespala (HK ŠKP Poprad), Michal Chatrnúch (MŠK Púchov), Juraj Rudy (HC Dynamo Pardubice, ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Patrik Lietava, Jakub Uram (HK Ružinov´99 Bratislava), Marián Koza, Matej Šalka (HC Slovan Bratislava),  Filip Krajčí, Adam Markuš (HC Košice), Viktor Kolesár (HK ŠKP Poprad), Jozef  Vlk (HK Trnava), Karol Vrbka (HKM Zvolen), Andrej Straka  (MsHKM Žilina)
Realizačný tím: Roman Sýkora (manažér), Róbert Rehák (tréner), Martin Hrnčár (asistent trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov), MUDr. Jaroslav Hanulák (lekár), Juraj Stopka (masér)