Súboj dvoch slovenských kolektívov jednoznačne v prospech skúsenejšieho tímu SR 19

PIEŠŤANY (SZĽH) - V záverečný deň mládežníckeho Turnaja Vlada Dzurillu v Piešťanoch sa v priamom súboji o prvé miesto stretli dva slovenské kolektívy - SR 18 a SR 19. Vo vzájomnom zápase mali jednoznačne navrch starší hráči, ktorí rozstrieľali svojich mladších kolegov v pomere 7:0. Štyri góly strelil Paločko!

Štvorgólový strelec tímu SR 19 Paločko

SLOVENSKO "18" - SLOVENSKO "19" 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Pred týmto zápasom mali oba tímy po šesť bodov, v predošlých dvoch stretnutiach tak nestratili ani bod. Vo vzájomnom súboji o prvé miesto sa starší hráči pod vedením trénera Ernesta Bokroša od začiatky zahryzli do svojho súpera. V prvej tretine však vyťažili iba jeden gól z hokejky Pospíšila. Rozhpdujúce údery prišli v priebehu 23. - 34. minúty, kedy sa dvakrát presadil Paločko a raz skóroval Florek. Na konci druhej tretiny ešte zvyšoval na 5:0 Andrisik. Obaja tréneri dali v druhej polovici zápasu priestor aj druhým brankárom. V bránke devätnástky Škorvánka vystriedal Hrenák a u osemnástky Kožiaka nahradil Cibulka. Skóre sa menilo ešte dvakrát, v oboch prípadoch sa presadil Paločko, ktorý v 60. minúte uzavrel skóre svojím štvrtým gólom v zápase na konečných 7:0.

Anton Bartánus (tréner SR 18): "Našim zverencom sa nepodarilo zopakovať výkony z predchádzajúcich dvoch stretnutí, možno to bolo aj v samotnom prístupe k zápasu.  Musím vyzdvihnúť výkon víťaznej ´devätnástky´. Dostávala nás pod tlak, nútila robiť chyby, aj keď neboli sytémové, ale individuálne, šanca na obhajobu sa strácala. Je však dobré, že súper nám odkryl viaceré menej silné prvky v našej hre, na ktorých musíme do svetového šampionátu ešte popracovať."

Ernest Bokroš (tréner SR 19): "Nechceli sme pripustiť tretiu finálovú prehru na tomto turnaji, dali sme si a tom záležať  Prvoradým cieľom však bolo odohrať rozhodujúci duel nátlakovo, dostať mladších hráčov pod tlak. Vychádzalo to, a keď sa k tomu pridružila postupne aj strelecká efektivita, nabralo stretnutie pre nás víťazné smerovanie. Potešilo ma, že moji zverenci nepoľavovali, ale intenzívne korčuľovali od prvej do poslednej minúty. Isteže prvenstvo teší, ale kľúčové bolo pre mňa spoznávať nových adpetov pred budúcu sezónu projektu HK Orange SR 20. Piešťanmi sa však hľadanie ďalších kandidátov nekončí. V najbližších dňoch a týždňoch budem veľa cestovať, sústredím sa na extraligové zápasy, juniorske play-off, navštívim kluby, jednoducho budem hľadať vhodné typy pre tím SR 20.ˇ"

Slovensko "18" - Slovensko "19" 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)
4. Pospíšil, 23. Florek, 27. Paločko (Florek), 34. Paločko (Moravčík), 40. Andrisík (Pataky), 54. Paločko (Florek, Kleinedler), 60. Paločko (Holešinský, Huňa)
Vylúčení: 3:1, presilovky a oslabenia 0:0, pomer striel: 20:36, rozhodovali: Jonák, Bundil - Sčensný, Stanzel, 274 divákov