Štvrťfinále Tipsport ligy: Martin uspel v Košiciach, Zvolen v Žiline

BRATISLAVA - Druhé zápasy štvrťfinále play-off Tipsport ligy v Košiciach a v Žiline priniesli prvé prekvapenia. Martinčania totiž otočili zápas v Košiciach a po tesnej výhre 2:1 vyrovnali stav série na 1:1. Výhru na ľade súpera zaznamenali aj Zvolenčania, ktorí po víťazstve 3:2 v Žiline cestujú domov tiež za vyrovnaného stavu 1:1 na zápasy.

Zvolenská radosť, ilustračné foto SITA / Martin Havran

KOŠICE - MARTIN 1:2, stav série 1:1
Hokejisti Košíc prekvapujúco podľahli hráčom Martina 1:2 v nedeľňajšom domácom druhom stretnutí štvrťfinále play-off slovenskej Tipsport ligy. "Oceliari" sa v prvej tretine ujali vedenia zásluhou Mareka Bartánusa. V druhom dejstve najprv vyrovnal Patrik Koyš a ešte v tej istej časti hry rozhodol o triumfe hostí Jere Pulli. Martinčania vyrovnali sériu hranú na štyri víťazstvá na 1:1. Najbližšie sa predstavia v domácom prostredí v stredu 22. marca od 18.00 h.
HC Košice - MHC Martin 1:2 (1:0, 0:2, 0:0) - stav série 1:1
1. M. Bartánus (Suja, Rudolf Huna) - 27. P. Koyš (Markovič), 34. Pulli (Galamboš, R. Varga)
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Snášel - Smrek, Stanzel, 3626 divákov
Košice:
Habal - Šmach, M. Dudáš, J. Vašíček, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, Vrábeľ, Matejka - M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - Šoltés, P. Bartoš, Klíma
Martin: Corbeil - L. Kozák, Bačik, Pulli, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Dírer

ŽILINA - ZVOLEN 2:3, stav série 1:1
Zvolen uspel v druhom zápase play-off slovenskej Tipsport ligy, keď na ľade Žiliny v nedeľu triumfoval 3:2 a vyrovnal stav série na 1:1. Prvá tretina sa skončila nerozhodne, keď domáci Patrik Rogoň odpovedal na zásah Samuela Petráša. V druhej časti hry poslal hostí do vedenia Peter Šišovský, napokon rozhodujúci gól strelil v záverečnom dejstve Petr Klhůfek. "Vlkom" sa podarilo zdramatizovať záver, keď sa presadil Ján Ťavoda, no predĺženie si už nedokázali vynútiť. Séria bude pokračovať vo Zvolene, najbližší zápas je na programe v stredu 22. marca od 18.00 h.
MsHK Doxxbet Žilina - HKM Zvolen 2:3 (1:1, 0:1, 0:1) - stav série 1:1
10. Rogoň (O. Gmitter, F. Ondruš), 60. Ťavoda - 6. S. Petráš (M. Novák, Síkela), 35. Šišovský (P. Zuzin, Puliš), 52. Klhůfek (B. Mráz, Lušňák)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, D, Konc - Kacej, M. Orolin, 2189 divákov
Žilina:
T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň
Zvolen: S. Baroš - M. Novák, Andersons, T. Valenta, Hraško, Habšuda, M. Ivan, Dubeň, D. Krejči - P. Zuzin, Puliš, Lušňák - Kelemen, B. Mráz, Klhůfek - Šišovský, L. Jurík, L. Novák - Matis, S. Petráš, Síkela