Štvrťfinále Tipsport ligy: Martin s druhou výhrou nad Košicami

MARTIN / ZVOLEN - Martinskí hokejisti vyhrali aj v treťom zápase štvrťfinálovej série nad Košičanmi, keď svojho favorizovaného súpera zdolali jednoznačne 4:1 a ujali sa vedenia v sérii 2:1. V druhom zápase vyhrala Žilina vo Zvolene 5:3 a získala cenný triumf na ľade súpera. Obe série pokračujú štvrtými zápasmi vo štvrtok.

Sergei Korostin z MHC Martin prispel asistenciou k výhre nad Košicami, foto: SITA / Milo Fabian

MARTIN - KOŠICE 4:1, stav série 2:1
Hokejisti Martina v stredajšom treťom zápase štvrťfinále play-off Tipsport ligy zdolali hráčov Košíc 4:1 a v sérii hranej na štyri víťazstvá MHC vedie 2:1 na zápasy. V prvej tretine sa domáci dostali do dvojgólového vedenia, v 16. min skóroval Róbert Varga a o tri minúty neskôr zvýšil Lukáš Kozák. Presne päť minút po začiatku druhej dvadsaťminútovky skóroval Branislav Rapáč a manko "oceliarov" bolo zrazu trojgólové. Zásahom z 39. min ho pomohol skresať Dávid Šoltés, no bol to jediný puk v sieti kanadského brankára MHC Mathieua Corbeila. Víťazstvo martinského tímu potvrdil v 58. min zásahom do prázdnej bránky Košíc svojim druhým gólom v stretnutí Róbert Varga.
MHC Martin - HC Košice 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) - stav série 2:1
16. R. Varga (L. Kozák, Korostin), 19. L. Kozák, 25. B. Rapáč (R. Dlouhý, Surovka), 58. R. Varga - 39. Šoltés (Deyl)
Vylúčení: 5:6 na 2 min, navyše: 60. Pacalaj na 10 min, Salija na 10 min - 60. Hričina na 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, T. Orolin - M. Orolin, J. Tvrdoň, 2251 divákov
Martin:
Corbeil - L. Kozák, Pulli, Bačik, J. Tabaček, Brňák, P. König, Salija, Pacalaj - R. Varga, Galamboš, Korostin - P. Koyš, Heizer, Markovič - Surovka, R. Dlouhý, B. Rapáč - Jurášek, Pokrivčák, Rzavský
Košice: Habal - Šmach, M. Dudáš, Matejka, E. Šedivý, Deyl, Jankovič, J. Vašíček, Koch - M. Bartánus, Suja, Rudolf Huna - Jenčík, Tibor Varga, Bicek - Šoltés, P. Bartoš, Hričina - J. Milý, Boltun, Klíma

ZVOLEN - ŽILINA 3:5, stav série 1:2
Prvú tretinu však začali lepšie domáci, v 8. min skóroval po samostatnom úniku Peter Zuzin. Zvolenčania v 30. min viedli už o dva góly, keď puk do bránky hosťujúceho Tomáša Tomeka dostal Peter Šišovský. Žilina v 37. min znížila zásluhou Radima Hrušku a už o šesťdesiattri sekúnd neskôr bolo vyrovnané: prihrávku Marcela Holoviča zužitkoval Václav Stupka. V tretej tretine skórovali opäť Hruška s Lukášom Handlovským a hostia otočili z 0:2 na 4:2. V 57. min síce znížil na rozdiel jedného presného zásahu český útočník HKM Pavel Klhůfek, ale v čase 59:13 spečatil výsledok zápasu na konečných 5:3 pre Žilinu skúsený útočník Marek Hovorka. Žilinčania v sérii hranej na štyri víťazné zápasy vedú 2:1. Štvrtý vzájomný duel sa bude hrať vo štvrtok o 18.00 h znova na ľade Zvolena.
HKM Zvolen - MsHK Žilina 3:5 (1:0, 1:2, 1:3) - stav série 1:2
8. P. Zuzin, 30. Šišovský (L. Jurík, P. Zuzin), 57. Klhůfek - 37. R. Hruška (L. Handlovský, Marek Hovorka), 38. Stupka (Holovič), 55. R. Hruška (Marek Hovorka, Juraško), 56. L. Handlovský (Marek Hovorka, R. Hruška), 60. Marek Hovorka (T. Bokroš, R. Hruška)
Vylúčení: 8:9 na 2 min, navyše: 20. Hraško (Zvolen) 10 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lauff, Stano - Šefčík, Korba, 2688 divákov
Zvolen:
S. Baroš - Andersons, M. Novák, T. Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Homer, Habšuda - P. Zuzin, Puliš, Šišovský - Klhůfek, B. Mráz, Lušňák - Síkela, S. Petráš, Matis - Miloš Kelemen, L. Jurík, L. Novák
Žilina: T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, Rogoň