Juniorky SR zdolali v Radentheine víťazky turnaja Rakúšanky a skončili druhé

Slovenky po víťazstve nad Rakúšankami v Radentheine, foto Zuzana MoravčíkováSlovenky po víťazstve nad Rakúšankami v Radentheine, foto Zuzana Moravčíková

RADENTHEIN (SZĽH, tp, f) - Slovenské hokejové reprezentantky do 18 rokov sobotňajším víťazstvom nad Rakúšankami 3:2 po samostatných nájazdoch obsadili 2. miesto na Turnaji štyroch krajín v Radentheine.   V nedeľňajšom záverečnom dueli si prvenstvo vybojovali domáce Rakúšanky po výhre 4:0 nad Taliankami, keď všetky štyri góly strelila T. Schafzahlová

SLOVENSKO 18 - RAKÚSKO 18 3:2 po samostatných nájazdoch (2:1, 0:0, 0:1 - 0:0, 1:0) v
Góly: 10. Čornáková (Majeríková), 20. Suráková (Agoštonová), rozhodujúci nájazd  v šiestej sérii  Koyšová
Vylúčenia 4:2, presilovky a oslabenia 0:0, strely 36:22, sledovalo 100 divákov

Tomáš Pšenka (tréner  R 18 ženy: "Zápas sa začal vo vysokom tempe, najmä z našej strany hráčky boli aktívnejšie. Pristupovali a napádali súperky už v útočnom pásme, vytvorili si niekoľko výborných príležitostí. Využili  sme zaváhanie súperiek v strednom pásme a po  dvoch identických situáciách prečíslenia 2 ku -1 sme dokázali dvakrát skórovali Čornákovou a Surákovou. V druhej tretine sa hra na oboch stranách vyrovnala, na našich hráčkach oboch družstiev bola badať únava z predošlých zápasov. V tretej tretine sme zaváhali hneď v úvode,  po zlom striedaní a nedôslednom bránení sme inkasovali vyrovnávajúci gól. V závere riadneho hracieho času sme nedokázali  za prispenia únavy a nervozity využiť ponúknutú  päťminútovú presilovku. V predĺžení to bol viac  než hokejové umenie z oboch strán najmä súboj zvyškov psychických a fyzických síl, ktoré oba tímy ustáli. Samostatné nájazdy rozhodla v náš porspech  až v šiestej sérii Koyšová, ktorá  tvrdou strelou bez zaváhania prekonala domácu  brankárku".
Tréner Tomáš Pšenka v krátkosti zhodnotil aj účinkovanie v Radentheine: "Vystúpenie na turnaji môžeme z pohľadu výsledkov aj predvedenej hry hodnotiť pozitívne. Hráčky ukázali veľa zo svojich schopností a zručností, ktoré však musia neustále zdokonaľovať. Viaceré z nich sa zúčastnili akcie juniorskej reprezentácie žien  po prvý krát a môžeme povedať, že nám rastie opäť dobrá a konkurencieschopná generácia mladých hokejistiek. Turnaj nám slúžil aj ako dobrá príprava a zmapovanie výkonnosti a pripravenosti  mladých hračiek  na januárové majstrovstvá sveta I. divízie v Maďarsku a februárové ZOH  mládeže 2016 v nórskom Lillehammeri."