Bábik s čistým kontom v Salzburgu proti Nemcom aj v piatok?

Brankár Boris Bábik v Salzburgu proti Nemecku 20 s nulou,  foto hktrnava - Dominika HandzušováBrankár Boris Bábik v Salzburgu proti Nemecku 20 s nulou,  foto hktrnava - Dominika Handzušová

SALZBURG (SZĽH) - Na turnaji juniorských tímov v Salzburgu, ktorého usporiadateľom miestny EHC Red Bull, zaznamenala novotvoriaca sa slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov vo štvrtok v treťom zápase svoje prvé víťazstvo. Zverenci trénera Ernesta Bokroša zdolali rovesníkov Nemecka 3:0. Nič však nemení na tom, že v piatok predpoludním budú hrať o konečné tretie miesto, a opäť s Nemcami

Turnaj juniorských družstiev v Salzburgu (Rak.) - štvrtok:

Slovensko "20"- Nemecko "20"  3:0 (0:0, 1:0, 2:0)
Úvod stretnutia vyšiel lepšie hráčom Nemecka, brankár Bábik však pohotovými zákrokmi nedovolil súperovi skórovať. V polovici prvej tretiny prebrali aktivitu na svoje hokejky mladí Slováci, no aj oni vyši naprázdno.  Boli to však hokejisti s dvojkrížom na hrudi, ktorí sa v 25. minúte ujali vedenia golom Samuela Haina. V tretej tretine sa skvelou individuánou akciou zaskvel Tomáš  Trnka a poslal Slovensko už do dvojgoloveho vedenia. Záver zápasu  si Slovaci mierne skomplikovali zbytočným vylúčením, následnú presilovku Nemcov aj vdaka výborne chytajúcemu brankarovi Bábikovi ustáli. Výsledok pečatil gólom do prázdnej bránky Mihalko.

Góly: 25. Hain (Burzík, Oško), 44. Trnka (Bdžoch), 59. Mihalko. Vylúčenia 4:3, presilovky a oslabenia 0:0, strely 31:31.

Káder družstva SR 20 na turnaji v Salzburgu (Rak.) v dňoch 29. marca - 31. marca 2016:

Realizačný tím: manažérka Diana Kosová, tréner Ernest Bokroš, asistent trénera Martin Hrnčár, tréner brankárov Rudolf Jurčenko, lekárka MUDr. Andrea Švrčková, maséri Rastislav Ladecký, Ľuboš Ondrejka

Hráči:  Boris Bábik, Radovan Iždinský, Patrik Samuel Piatka, Tomáš Trnka (HKM Zvolen), Martin Bždoch, Domonik Duplinský, Ľubomír Knižka (HK Spišská Nová Ves), Patrik Bečka, Samuel Hain, Andrej Mišuta (HC Topoľčany), Patrik Oško, Miroslav Struška (MHk 32 Liptovský Mikuláš), Jakub Burzík, Frederik Foltán (MMHK Nitra),  Marek Lindeman, Matúš Mihalko (HK ŠKP Poprad), Marek Sloboda (HC Motor České Budějovice/ČR), Denis Pätoprstý (BK Mladá Boleslav/ČR),  Marek Hecl (Lulea HF/Švéd.), Andrej Vadovič ((HV 71/Švéd.), René Geier (Tingsryd/Švéd.). Mário Grman (Kootenay Ice/Kan.)

Záverečný program turnaja Red Bull v Salzburgu:

Štvrtok 30. marca: 14.30 EHC Red Bull Salzburg - Lillehammer IK

Piatok 31. marca:  10.00 stretnutie o 3. miesto SR 20 - Nemecko 20, 13.30 finále EHC Red Bull Salzburg - Lillehammer IK