SR 18 ženy v Radentheine: bod so Švajčiarkami, tri s Taliankami

Hokejová reprezentácia SR do 18 rokov v sezóne 2015-2016, foto Zuzana MoravčíkováHokejová reprezentácia SR do 18 rokov v sezóne 2015-2016, foto Zuzana Moravčíková

RADENTHEIN (SZĽH, fm, tp) - Na Turnaji štyroch krajín hokejistiek do 18 rokov v rakúskom Radentheine odohrali slovenské juniorky dve stretnutia. V úvodnom proti rovesníčkam Švajčiarska  podľahli po výraznej prevahe 1:2 po samostatných nájazdoch. Otvárací gól  stretnutia strelila v 25. minúte Fedorová. Rovesníčky Talianska zdolali trojgólovou záverečnou tretinou 5:2.

Turnaj štyroch krajín  hokejistiek do 18 rokov v Radentheine (Rak.)

Švajčiarsko - Slovensko 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 1:0, 1:0)

Gól SR 18: 25. Fedorová (Rumanová, Sedláková), vylúčenia 3:3, strely 17:48

Tomáš Pšenka (tréner SR 18 ženy): "Od začiatku sme boli lepším a aktívnejším tímpm. Naša herná prevaha bola vidieť nielen v pohybe na ľade, v držaní a práci s pukom, ale najmä   v streleckej aktivite. Vypracovali sme si veľké množstvo streleckých príležitostí, ale na gól sme pretavili len jednu. Súperky dokázali využiť naše  jediné väčšie zaváhanie v obrannom pásme. Zápas sme nerozhodli ani v predĺžení, hoci mali výhodu presilovej hry 4 ku 3. Samostatné nájazdy dokázali Švajčiarky realizovať s väčšou šikovnosťou,  rozhodnutie padlo až vo štvrtej sérii. Hráčky však môžem pochváliť prístup, za celozápasovú aktivitu a výdatný pohyb na ľade.  Hreje skutočnosť, že sme  jednoznačne dominovali nad súperkami z vyššej kategórie majstrovstiev sveta."

Taliansko - Slovensko  2:5 (1:1, 1:1, 0:3)
Góly: 5. Fedorová , 33. Rumanová (Prevercíková) ,  45.  Fedorová (Šulíková) ,  50. Honečková (Šulíková, Kučerková) ,  55. Koyšová (Honečková)
vylúčenia: 5:3, strely: 29:36

Tomáš Pšenka (tréner SR 18 ženy): "Piatkové víťazstvo sa nerodilo ľahko. Aj keď sme začali lepšie, Talianky boli húževnaté, neustále hrozili rýchlymi útokmi. Po našich nepresnostiach v prihrávkach a nedôslednosti sme sa dostávali pod tlak, v ktorom súperky dokázali dvakrát skórovať. Za stavu 2:1 v druhej tretine sa však naše hráčky nepoddali tlaku. Hoci sme museliu v záverečnej dvadsaťminútovke  brániť až tri oslabenia, úspešné sme to zvládli. Navyše  sme využili v tejto tretine z desiatich streleckých pokusov až tri, čo nám zabezpečilo trojbodové víťazstvo. Aj keď  náš výkon nebol taký presvedčivý ako so Švajčiarkami, dievčatá bojovali do konca zápasu a ich snaha sa im vyplatila."