SR 18 zdolalo po fantastickom výkone v Zuchwile suverénne švajčiarskych rovesníkov

Slováci podali proti Švajčiarsku výborný výkon. Ilustračné foto Jakub Súkup

BRATISLAVA/ZUCHWIL – Po dvoch výborných výkonoch slovenskej osemnástky na turnaji vo švajčiarskom Zuchwile prišla vytúžená výhra. Zverenci trénera Norberta Javorčíka zdolali na Turnaji 5 krajín domáce Švajčiarsko suverénne 4:1 a po troch zápasoch majú na konte päť bodov. Dvomi gólmi sa blysol Miloš Fafrák a mužstvo podržal 22 zákrokmi brankár Juraj Ovečka. Posledný zápas na turnaji odohrajú Slováci vo štvrtok o 15.30 proti rovesníkom z Nemecka, ktorí na turnaji ešte nezískali ani bod.

Turnaj piatich krajín hokejistov do 18 rokov - Zuchwil (Švaj.) - streda:
Slovensko 18 – Švajčiarsko 18 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
12. Fafrák (Liška), 15. Krivošík (Hrehorčák), 37. Korenčík (Pospíšil), 59. Fafrák (A. Šimurda, Liška) - 31. Sigrist (Y. Brunner)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Mollard, Rohrer - Galley, Haag (všetci Švaj.)
Zostava SR 18: Ovečka - Korenčík, M. Ivan, A. Šimurda, Žiak, Nahálka, Dúžek, Demo - Krivošík, J. Baláž, Hrehorčák - Fafrák, Liška, Pospíšil - Stacho, P. Regenda, Havrila - Majerík, Kövér, P. Halama.

Povedal po zápase

Norbert Javorčík (tréner SR 18): „Bez debaty sme boli lepším tímom ako Švajčiari a to počas trvania celého zápasu. Hru sme mali plne pod kontrolou a chlapci odohrali výborný duel. Už v prvej tretine sme si vytvorili dvogólový náskok, ktorý sme aj napriek zníženiu domáceho tímu ešte do konca tretej tretiny zveľadili. V priebehu troch dní máme v nohách tretí zápas a je potrebné povedať, že chlapci všetko zvládajú po kondičnej stránke bez problémov. Podali sme koncentrovaný a organizovaný výkon podporený výborným gólmanom Ovečkom. Zajtra nás čaká posledný duel na turnaji proti Nemecku.“

Druhý zápas – streda: Česko – Fínsko 3:1.

Tabuľka:

1. Česko          3          2          1          0          0          14:8     8

2. SLOVENSKO       3          1          0          2          0          12:11   5

3. Švajčiarsko 2          1          0          0          1          7:5       3

4. Fínsko         2          0          1          0          1          5:6       2

5. Nemecko    2          0          0          0          2          3:11     0