SR 17 vo Füssene v poslednom zápase podľahla Švajčiarom

Tréner Tomáš Kochan, foto Jakub HomoľaTréner SR 17 Tomáš Kochan

FÜSSEN (SZĽH) - Turnaj štyroch krajín v nemeckom Füssene uzavreli slovenskí hokejisti do 17 rokov prehrou so švajčiarskymi rovesníkmi 0:2. Naši hráči nevyužili možnosti najmä v tretej tretine, keď hrali tri presilovky. Na turnaji si pripísali jediné víťazstvo a napokon skončili tretí.

ŠVAJČIARSKO "17" - SLOVENSKO "17" 2:0

Prvá tretina bola bez gólov, Švajčiari v nej hrali jednu presilovku pri vylúčení Daniela Dema. Na začiatku druhej tretiny sme úspešne zlikvidovali ďalšiu presilovku pri vylúčení Matúša Havrillu. Prvý gól v zápase padol až v 35. minúte, keď poslal súpera do vedenia Yannick Brüschweiler. Do konca druhej časti sme ešte raz hrali v oslabení, úspešne sme sa ubránili. Tretia tretina začala druhým švajčiarskym gólom v 43. minúte, ktorý bol pripísaný Davidovi Zeiterovi. V poslednej desaťminútovke zápasu mali Slováci k dispozícii až tri presilovky v krátkom slede. Ani jednu z nich však nevyužili, a to napokon rozhodlo o výsledku. Švajčiari zvíťazili 2:0 a suverénne vyhrali turnaj bez straty bodu. Slovenský tím skončil tretí.

Tomáš Kochan (tréner SR 17): "Sotva možno povedať, že vyhral lepší tím, ale v každom prípade efektívnejší. Zlepšený výkon oproti piatkovému zápasu s Nemeckom, v ktorom sme podľahli 0:4, dnes nestačil, pretože sme nevyužili rad šancí. Nastrelená žrď, minutá prázna bránka, nedôrazne zakončené prečíslení, boli momenty, ktoré nás zrážali, družstvo sa nemalo na čom uchytiť. Chýbal mu tentoraz vodca, navyše kolektív nepotiahli niektorí  chlapci, ktorí mali byť hernými lídrami. Škoda aj nevyužitých presiloviek. Brankár Sklenár tím podržal spoľahlivým výkonom, neroztriasol ho ani smoliarsky gól na 0:2, keď mu puk nahodený spoza modrej čiary vypadol z lapačky za chrbát. Všeobecne možno povedať, že naši zverenci tentoraz zahrali len priemerne. Nenadviazali na výborné výkony zo silne obsadeného decembrového Turnaja štyroch krajín v Púchove, kde obsadili s dvoma víťazstvami  druhú priečku za Ruskom, ale pred mladíkmi USA. "

Turnaj štyroch krajín hráčov do 17 rokov - Füssen, Nemecko:
Švajčiarsko "17" - Slovensko "17" 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

4. Dánsko 2 0 0 0 2 0:13 0

Nominácia  reprezentačného družstva SR 17 na výcvikový tábor v Trnave a Turnaj štyroch krajín v Nemecku (Füssen) v dňoch  11. – 13. februára 2016:
Hráči: Matúš Havrila, Adam Liška, Filip Maňák, Pavol Regenda, Juraj Sklenár Jakub Urbánek (SR 18 Projekt), Martin Kupec, Martin Majerík (HC ´05 Banská Bystrica), Daniel Demo, Adam Stacho (HK Ružinov ´99 Bratislava), Adam Dúžek, Andrej Kukuča (HK Dukla Trenčín),  Patrik Halama (HKM Zvolen), Miloš Fafrák (MHC Martin), Ján Nahálka (HK ‘95 Považská Bystrica/MsHKM Žilina),  Juraj Ovečka (MHKM Skalica), Martin Turian (MsHKM Žilina), Tomáš Adamovič (HK Havrani Piešťany/HK Ttrnava),  Martin Chovanec (HK Spišská Nová Ves), Jakub Kövér (HC Piráti Chomutov/ČR), Patrik Hrehorčák, Timotej Marguš (HC Oceláři Třinec/ČR)
Náhradníci (na telefonické zavolanie): Oliver Giertl (HK Brezno/HC ‘05 Banská Bystrica), Matej Tóth (HK Ružinov ´99 Bratislava), Adam Divinský, Alex Vavrušek (HC Slovan Bratislava), Matej Bátory (MHK 32 Liptovský Mikuláš), Oliver Rešetár, Richard Szabo (MHC Martin), Dominik Verbický (HK Mládež Michalovce/P.H.K. Prešov), Filip Štefánik (HK Havrani Piešťany/HK Trnava), Adrián Miškovec (HK ŠKP Poprad), Tomáš Kukľa (MHKM Skalica),Jakub Soveľ (HK Spišská Nová Ves), Richard Jakubec, Jakub Kostelný (HK DuklaTrenčín), Dominik Surán, Denis Valášek (MsHKM Žilina),  Michal Juščák (HC Bílí Tygři Liberec/ČR)
Realizačný tím: manažér Richard Turaz, tréner Tomáš Kochan, asistent trénera Stanislav Škorvánek, tréner brankárov Jozef Urdák, lelár MUDr. Štefan Eperješi, masér Michal Hrtús