Aktuality

Hokejové talenty do 15 rokov pod drobnohľadom

Výcvikové tábory hráčov do 15 rokov.

BRATISLAVA (SZĽH) -  Hľadanie a vychovávanie hokejových olympionikov možnom už pre ZOH 2022, ale určite pre ZOH 2026. Aj takýto podtón mali úvodné jesenné dni 2013, konkrétne od 23. septembra do 1. októbra, keď sa postupne v Košiciach, Dolnom Kubíne a v Novom Meste nad Váhom uskutočnili výcvikové tábory hokejistov ročníka narodenia 1999.   Systematickú prípravu talentovaných hráčov do 15 rokov však zužitkuje slovenský hokej - na klubovej i reprezentačnej úrovni - v oveľa bližšom horizonte.

Prvým podujatím bolo sústredenie v Košiciach vo vynovenej Crow Arene na Kavečianskej ulici. Majitelia haly nám vyšli v ústrety a poskytli mladým kandidátom Východoslovenského regiónu tréningové priestory zadarmo počas dvoch dní! Osobne nás privítal konateľ spoločnosti Andrej Kiss a predstavil nám vynovenú arénu.

Crowe Arena v Košiciach, foto Andrej Schober


 


 


 


 


 


 


 


 

Tréning na ľade viedli skúsení reprezentační tréneri Martin Hrnčár a Tomáš Kochan, ktorým sekundovali tréneri z regiónu Milan Ondričko, Miroslav Kozárik a tréner brankárov Marko Milý. Mládenci absolvovali celkovo štyri tréningové jednodtky na ľade so zameraním na delený tréning obrancov a útočníkov.

Tréning mladíkov tímu SR 15 SR na košickom ľade, foto Andrej Schober

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Využili sme aj priestory pre suchý tréning, ktoré sú vybavené najnovšími pomôckami . Jednu tréningovú jednotku nám pripravil špecialista na všeobecnú prípravu Jaroslav Dulina na pomôcke TRX. Vynovená Crow Aréna a veľmi korektný prístup Andreja Kissa priniesli pre chlapcov vynikajúce podmienky na tréning.

 

Suchý tréning talentov v priestoroch Crowe Areny, foto Andrej Schober

 

Podobné sústredenie chlapcov do 15 rokov sme absolvovali aj v regióne Stred v Dolnom Kubíne, kde ako tréneri pôsobili Martin Hrnčár, Róbert Rehák, Tomáš Pšenka, František Duda a tréner brankárov Rastislav Rovnianek.

Talentovaní mladíci zo západoslovenského regiónu absolvovali prvé reprezentačné dotyky na zimnom štadióne v Novom Meste nad Váhom pod patronátom trénerov Martina Hrnčára, Stanislava Škorvánka, Michala Dostála, Marcelom Budoša a trénera brankárov Petra Kosa.

Všetci aktéri výcvikových táborov okrem prípravy na ľade absolvovali aj predpísané tréningy na suchu.  

07.10.2013 | Zdroj: Andrej Schöber, vedúci metodik SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri