Aktuality

Slovnaft generálnym partnerom extraligy a reprezentácie

Generálny riaditeľ Slovnaft, a.s. Oszkár Világi (vľavo) a prezident SZĽH Juraj Široký, foto Ján SúkupGenerálny riaditeľ Slovnaft, a.s. Oszkár Világi (vľavo) a prezident SZĽH Juraj Široký, foto Ján Súkup

BRATISLAVA -
Najvyššia hokejová súťaž na Slovensku extraliga - má nového generálneho partnera Stala sa ním spoločnosť Slovnaft a.s. S nový partnerom prichádza aj nový názov a nové logo súťaže - najbližšie minimálne dve sezóny bude extraliga niesť názov generálneho partnera - Slovnaft extraliga.


Okrem podpisu dvojročnej zmluvy ako generálneho partnera extraligy sa včera spoločnosť Slovnaft zmluvne zaviazala nabližšie minimálne tri roky (plus dvojročná opcia) podporovať slovenskú reprezentáciu! Vlani vstúpil výraznou mierou Slovnaft do mládežníckeho hokeja ako generálny partner juniorskej extraligy a po dnešku si tak upevňuje pozíciu garanta rozvoja slovenského hokeja. Zároveň predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) naplnili svoj sľub, že už v januári predstavia nového najvyššieho partnera Extraligy. Marketing SZĽH s.r.o. sľúbil pri decembrovom podpise zmluvy so spoločnosťou PRO HOKEJ a.s. získať pre extraligu 38 miliónov korún. Zmluva o generálnom partnerstve so Slovnaftom sa bude na „budgete“ podieľať výraznou mierou. „Do extraligy ešte musia prísť ďalší partneri, aby sme mohli naplniť sľubovanú sumu. Slovnaft bude počas tohto a budúceho ročníka generálnym partnerom extraligy. Spolupráca by mala pokračovať aj v ďalších sezónach. Dokázali sme sa dohodnúť veľmi rýchlo," uviedol výkonný riaditeľ Marketing SZĽH Martin Ryba .

„D nešným dňom posúvame najvyššiu slovenskú hokejovú súťaž o výrazný krok dopredu. Extraliga má tak opäť vytvorené všetky podmienky k tomu, aby mohli byť fanúšikovia svedkami čo najlepších výkonov. Verím, že podpisom zmluvy s novým generálnym partnerom sa zároveň uzavrela aj problematika financovania extraligy a extraligových klubov, " povedal prezident SZĽH Juraj Široký.

Slovnaft extraligaSlovnaft extraliga

„Sme radi, že po slovenskej hokejovej reprezentácii a juniorskej extralige sa Slovnaft stáva aj generálnym partnerom najvyššej mužskej hokejovej súťaže. Hokej patrí na Slovensku k najpopulárnejším a najúspešnejším športom, ktorý si zaslúži podporu v podobe spoľahlivého a zodpovedného partnera. Som presvedčený, že spoločnosť Slovnaft takýmto partnerom je, čo svojím prístupom neustále dokazuje. A to nielen v prípade hokeja, ale aj tenisu či motoristických športov. Aj naďalej máme ambíciu podporovať v každej oblasti tých najlepších a prispievať tak k rozvoju slovenského športu a budovaniu pozitívneho imidžu doma i v zahraničí," povedal generálny riaditeľ rafinérskej spoločnosti Slovnaft Oszkár Világi.

„Po nevydarených rokovaniach s naším predchádzajúcim marketingovým partnerom našla Extraliga v decembri v spoločnosti Marketing SZĽH, s.r.o., seriózneho partnera, ktorému sa podarilo splniť sľub daný pred mesiacom. V mene extraligových klubov som veľmi rád, že naša najvyššia súťaž získava takého silného a kvalitného partnera akým je Slovnaft. Verím, že vzájomná spolupráca bude prospešná nielen pre extraligu, ale aj pre celý slovenský hokej," zaželal v mene extraligových klubov člen predstavenstva spoločnosti PRO HOKEJ a.s. Jozef Mitocha.

Predstavitelia Slovenského zväzu ľadového hokeja našli v ropnej spoločnosti Slovnaft silného garanta rozvoja slovenského hokeja. Okrem najvyššej juniorskej a seniorskej súťaže sa totiž Slovnaft stáva minimálne na ďalšie tri roky aj generálnym partnerom slovenskej hokejovej reprezentácie.

„Národná reprezentácia je výkladnou skriňou každého športu. Zmluva na strednodobé obdobie poskytuje reprezentácii lepšie možnosti sústrediť sa na to najdôležitejšie - čo najlepšie výkony. Verím, že už tento rok budú mať fanúšikovia dôvod na radosť z vysnívaných hokejových výsledkov," povedal Oszkár Világi.

„Mimoriadne si vážim prínos spolupráce so spoločnosťou SLOVNAFT. Sme nesmierne radi, že je na Slovensku spoločnosť, ktorej nie je ľahostajný ďalší osud slovenského hokeja," dodal prezident SZĽH Juraj Široký.


16.01.2007
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri