Slovenská sedemnástka vo Füssene jednoznačne zdolala Dánov

FÜSSEN (SZĽH) - Slovenská hokejová reprezentácia do 17 rokov zvíťazila v piatkovom zápase na Turnaji štyroch krajín v nemeckom Füssene nad rovesníkmi z Dánska 6:1. Na turnaji si pripísala už druhé vířazstvo. Dnešný zápas však mal na rozdiel od predošlého jednoznačný priebeh. Naši hráči viedli po prvej tretine už 4:0 po góloch Vybírala, Konečného, Kunu a Kohúta. V druhej tretine  pridal piaty gól nášho tímuKrivošík a skóre víťazov uzavrel v 38. minúte oslabení Liška.  Teda šesť gólov - šesť strelcov. V sobotu nastúpia Slováci proti rovesníkom zo Švajčiarska, bude to súboj dvoch nezdolaných tímov o 1. miesto na turnaji.

Ilustračné foto - Hockey Canada

Turnaj štyroch krajín výberov do 17 rokov - Füssen:
Slovensko "17" - Dánsko "17" 6:1 (4:0, 2:0, 0:1)
Góly SR "17": 4. Vybíral (Bjalončík), 10. Konečný (Líška, A. Ružička), 15. Kuna (Tamáši), 16. Kohút (Tamáš), 26. Krivošík (A. Ružička), 38. Líška (Marcinek, Fereta)

Martin Hrnčár (tréner SR 17): "Výraznejší rozdiel v skóre by mohol mýliť, pretože dnes sme hrali proti tvrdšiemu a rýchlejšiemu súperovi než predstavovali deň predtým domáci. Naši zverenci všaj v dueli s Dánskom nadviazali výkonom na poslednú tretinu víťazného stretnutia s Nemeckom. Ustáli prvé fyzické strety robustnejších severanov, výborne korčuľovali a konečne sa od úvodu presadzovali aj strelecky. Súper bol citlivejší na našu kombinačnú hru spojenú s rýchlejším odovzdávaním puku. Aj preto skóre utešene narastalo, využili sme dve presilovky a vzadu kvalitnú defenzívu umocňoval svojím výkonom brankár Ivanovič. V druhej dvadsaťminútovke pokračovali naši v nastúpenom trende, navyše šiesty gól strelili v oslabení! Po vedení 6:0 už viac mysleli na ofenzívu, hoci zámerom bolo  držať naďalej hru pod kontrolou. V zápase so Švajčiarskom pôjde o turnajové prvenstvo. Náš sobotňajší súper zdolal Dánov 4:2, dnes večer si ho pozrieme v dueli s Nemcami a stanovíme si taktiku."

Nemecko "17" - Švajčiarsko "17" 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)