Slováci vo svojom prvom vystúpení v Bratislave podľahli Fínsku

Radosť fínskych hokejistov po strelení gólu

BRATISLAVA – Reprezentácia do osemnásť rokov neuspela vo svojom úvodnom vystúpení na 17. ročníku Ivan Hlinka Memorial Cupu. Mladí slovenskí reprezentanti v zápase proti Fínsku síce v.

Vstup do zápasu mali lepší Slováci, ktorí sa favorita stretnutia nezľakli, no z viacerých dobrých pološancí výraznejšie Annunena neohrozili. Naopak na opačnej strane z nenápadnej strely Kupariho zvonila žŕdka Vojvodovej bránky. Ten nakoniec v 12. minúte inkasoval, keď po Maccelliho prihrávke k pravej žŕdke presne namieril Utunen. Tri minúty pred prvou sirénou sa navyše presadil z ľavého kruhu presadil Kupari a Fíni viedli o dva góly. Slováci však do prestávky stihli znížiť, 43 sekúnd pred koncom tretiny sa pred Annunenom pri presilovke najlepšie zorientoval Zekucia a dorážkou pod hornú žŕdku nedal fínskemu gólmanovi šancu.

Druhá tretina bola herne v réžii Fínska, ktoré Slovákov neraz zavreli vo vlastnej tretine. Zhruba v polovici zápasu mohli svoje vedenie navýšiť, keď Kupari mal pred sebou prázdnu bránku, no bekhendom vo veľkej šanci minul. Tretieho gólu sa tak Fíni dočkali až v 37. minúte, keď v strednej tretine nešťastne podkĺzol Vitaloš a z následného prečíslenia sa nemýlil Aaltonen.

Tretiu treitnu začali Slováci aktívne, no po nevyužitej presilovke po faule Killinena ich pribrzdili dve vylúčenia v rýchlom slede. Navyše to druhé v 53. minúte využil na štvrtý gól v slovenskej sieti Utunen, čím definitívne upokojil svoj tím. Fíni do konca zápasu prekonali Vojvodu ešte dvakrát, najprv v 55. minúte zvýšil Kupari a v 57. minúte uzavrel na konečných 1:6 v presilovke Aaltonen.

Norbert Javorčík (hlavný tréner SR „18“): „Do zápasu sme mali celkom dobrý vstup, keď sa nám darilo plniť pokyny. Snažili sme sa o aktívnu hru, ale vydržalo nám to zhruba do polovice zápasu. Odvtedy už Fíni svojím pohybom jasne dominovali, nestačili sme ich zachytávať a v tretej tretine už svoju prevahu dokázali Fíni využiť aj strelecky.“

Slovensko „18“ – Fínsko „18“ 1:6 (1:2, 0:1, 0:3)

Góly: 20. Zekucia (Pjaták, O. Turan) – 12. Utunen (Maccelli), 17. Kupari (K. Tanus), 37. L. Aaltonen (Kupari), 53. Utunen (Kupari), 55. Kupari (Nousiainen), 57. Aaltonen (Kupari, K. Tanus).

Vylúčení 5:4 na 2 min., presilovky 1:2, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 20:37 (12:9, 4:13, 4:15). Najlepší hráči zápasu: Michal Vojvoda – Rasmus Kupari. Rozhodovali: Baluška, Fridrich – J. Tvrdoň, M. Orolin. 1370 divákov.

Slovensko: Vojvoda – Matej Ilenčík, M. Bučko, O. Turan, Zekucia, Dlugoš, Vitaloš, Kobolka – O. Okuliar, K. Kováčik, Faško-Rudáš – Pjaták, Hryzák, S. Čederle – D. Šeliga, O. Minko, Sarvaš, Džugan..

Fínsko: Annunen – Utunen, A. Honka, Kokkonen, Ketola, Nousiainen, S. Salmela, I. Räsänen, Rannisto – K. Tanus, Kotkaniemi, Ranta – Killinen, Kupari, L. Aaltonen – Maccelli, Moilanen, Salonen – K. Kapanen, Petman, E. Mäki.

Ďalší zápas skupiny B z prvého dňa Ivan Hlinka Memorial Cupu 2017:

17. ročník Ivan Hlinka Memorial Cupu odštartoval súbojom titánov, výberov Kanady a Ruska. V tradičnom hokejovom derby videlo 1012 divákov na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu kvalitný hokej, v ktorom v každej z tretín si oba tímy pripísali po jednom góle. Po šesťdesiatich minútach tak za stavu 3:3 dospel zápas do predĺženia a následne aj do samostatných nájazdov. V nich boli blízko triumfu Kanaďania po úspešnej exekúcii ich kapitána Velena, no ťažkú situáciu v tretej sérii zvládol ruský Ruslan Ischakov, ktorý následne prekonal Alexisa Gravela aj po druhýkrát a keďže Veleno vzápätí nedal, tak sa zo zisku dvoch bodov tešili Rusi.

Kanada „18“ – Rusko „18“ 3:4 po samostatných nájazdoch (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 6. Hayton (Addison, Merkley), 36. McBain (Addison), 45: Thomas (Addison, Veleno) – 11. Rtičev (Solopanov), 25. Zavgorodnij, 42. Zavgorodnij (Ochotuk, Rotenberg), rozhodujúci nájazd Ischakov.