„Šestnástka“ nestačila na Rusov ani v treťom zápase

Útočník Slovenska Maxim Mastič v zápase proti Rusku

BRATISLAVA – Výber slovenských hokejistov do šestnásť rokov neuspel ani v treťom prípravnom zápase proti hokejistom Ruska. Zverenci trénera Viliama Čacha podľahli v bratislavskom Ružinove 1:6 a úvodnú akciu sezóny zakončili s tromi prehrami a vysoko pasívnym skóre 3:23.

Katastrofický scenár z predchádzajúcich dvoch zápasoch, keď Slováci zhodne inkasovali už v prvej minúte, sa v poslednom zápase neopakoval, prevahu však aj tentoraz mali Rusi. Výborne však v úvode zachytal brankár Šimon Latkóczy, ktorý si súčasne aj dobre postavil svoje žrde, čo sa ukázalo v 10. minúte po strele Chusnutdinova. Už-už sa zdalo, že do kabín sa pôjde za bezgólového stavu, no 56 sekúnd pred prvou sirénou Guščin prešiel slovenskou obranou a rutinérsky zakončil svoj únik kľučkou do Latkóczyho protipohybu.

Ako sa prvá tretina skončila, tak sa druhá začala. V 22. minúte Petrov zvýšil už na 2:0, ale mladí slovenskí reprezentanti zbrane nezložili a odmenou im bola Chromiakova presná strela z pravého krídla, po ktorej znížili a hlavne v nasledujúcich minútach aj prebrali načas iniciatívu v zápase. Vyrovnať sa im však v dobrej hernej pasáži nepodarilo, čo Rusi ku koncu tretiny trestali zásluhou Chusnutdinovho gólu.

Tretia tretina bola už znova v réžii Rusov. V 43. minúte Kosolapov definitívne zlomil odpor domácich, ktorí do záverečného hvizdu inkasovali ešte dvakrát. Najprv sa v 49. minúte po druhýkrát v zápase presadil Petrov, na konečných 6:1 z pohľadu Ruska pečatil Zlodejev.

Viliam Čacho (hlavný tréner SR „16“): „Spokojnosť, samozrejme, nemôže byť, keďže sme prehrali. Na druhej strane treba povedať, že sme už minimalizovali naše časté chyby z predchádzajúcich dvoch zápasov, a súčasne sme si v niektorých pasážach hry dokázali vytvoriť tlak a šance. V našej hre teda bolo viacero pozitív, no celková spokojnosť ešte nemôže byť.“

Slovensko „16“ – Rusko „16“ 1:6 (0:1, 1:2, 0:3)

Góly: 25. Chromiak – 20. Guščin (Zlodejev, Ponomariov), 22. Petrov (Prokopenko, Muchmadullin), 38. Chusnutdinov (Trinejev, Ryčkov), 43. Kosolapov, Kondratenko, Romko), 49. Petrov (Kochanin, Steklov), 54. Zlodejev (Vaščilin, Guščin).

Vylúčení 2:6 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 0:0. Strely na bránu: 13:55 (1:21, 8:12, 4:22). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – J. Tvrdoň, Kacej. 169 divákov.

Slovensko: Latkóczy – S. Kňažko, Putala, Stacha, Bakala, Ejem, Belica, Zubák, Lukošik – Chromiak, M. Tvrdoň, Kolenič – Maxim Mastič, S. Rehák, Wachal – S. Krajč, L. Lipiansky, Fedor – Michalík, Kašlík, J. Šimko.

Rusko: Askarov – Vaščilin, J. Kuznecov, D. Kuzmin, Muchmadullin, Steklov, Grušnikov, Kondratenko, Romko – Guščin, Zlodejev, Ponomariov – Trinejev, Chusnutdinov, Ryčkov – Petrov, Didkovskij, Kochanin – Kosolapov, Kondratenko, Prokopenko.