Semifinále Tipsport ligy: Nitra vyhrala aj tretí zápas a je krok od finále

NITRA - Semifinálová séria play-off Tipsport ligy medzi Nitrou a Žilinou sa zatiaľ vyvíja jednoznačne v prospech úradujúceho majstra. Nitrania vyhrali v treťom zápase série na žilinskom ľade 4:2 a v celej sérii vedú už 3:0 na zápasy. V sobotu už môžu rozhodnúť o postupe do finále, budú mať k dispozícii prvý zo štyroch mečbalov.

Nitrianska radosť, foto: SITA / Milo Fabian

ŽILINA - NITRA 2:4, stav série 0:3

Hokejisti HK Nitra v piatok zvíťazili na ľade Žiliny 4:2 a v semifinálovej sérii play-off Tipsport ligy 2016/2017 vedú už 3:0 na zápasy Obhajcu titulu delí od prieniku do finále už len jeden triumf. "Vlci" síce otvorili skóre zápasu gólom kapitána Mareka Hovorku už v 51. sekunde, ale v závere I. tretiny Nitrania vyrovnali zásluhou presného zásahu Tibora Kutálka. Druhá tretina patrila favorizovaným hosťom, ktorí získali trojgólový náskok po góloch Henricha Ručkaya, Karola Koríma a Judda Blackwatera. V 53. min sa do listiny strelcov zapísal domáci útočník Marcel Holovič, ktorý znížil na konečných 2:4 z pohľadu Žiliny.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Nitra 2:4 (1:1, 0:3, 1:0) - stav série: 0:3
1. Marek Hovorka (Holovič, D. Brejčák), 53. Holovič (R. Konečný) - 20. Kutálek, 21. H. Ručkay (Blackwater), 26. Korím (L. Paukovček, J. Štefanka), 30. Blackwater
Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše: Lukáš Kríž a Juraj Jurík obaja 10 min za nešp. správanie - Blackwater 10 min za údery, presilovky 1:0 oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, T. Orolín - Šefčik, Výleta, 2652 divákov
Žilina:
Mikoláš - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, Grman, Ťavoda, Kříž, M. Macejko - Marek Hovorka, Hruška, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Ondruš, P. Rogoň - Prokop, E. Švec, Zlocha
Nitra: Hartzell - Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, M. Versteeg, Meland, Korím, Pupák - Blackwater, Marek Slovák, Cope - Kutálek, Krištof, H. Ručkay - M. Tvrdoň, Timotej Šille, Macík - Bajtek, L. Paukovček, J. Štefanka