Semifinále extraligy: Košice lepšie zvládli aj tretí zápas a sú krok od postupu

POPRAD - Košickí hokejisti takticky lepšie zvládli tretiu semifinálovú bitku Slovnaft play-off Tipsport extraligy, keď v Poprade vyhrali 3:1 a zvýšili svoje vedenie v sérii na 3:0 na zápasy. Vďaka tomu sú krok od postupu do finále. Tretí zápas rozhodol gól do šatne na konci druhej tretiny, ako aj veľká nevyužitá šanca Arne Krotáka v posledných minútach zápasu. Popradčania sa v sobotu pokúsia sériu zdramatizovať.

Ilustračné foto SITA / Radoslav Maťaš

POPRAD - KOŠICE 1:3, stav série 0:3

Košičania sa v prvom "popradskom" súboji semifinále ujali vedenia v 10. min, trestné strieľanie využil Gabriel Spilar. Domáci "kamzíci" vyrovnali v 25. min gólom Arneho Krotáka. Víťazný presný zásah dosiahol deväť sekúnd pred koncom druhej tretiny Jiří Bicek, ktorý prekonal brankára Popradu Matúša Kostúra. V predposlednej minúte spečatil triumf Košičanov svojím druhým gólom Spilar.

HK Poprad - HC Košice 1:3 (0:1, 1:1, 0:1) - stav série: 0:3
25. Kroták (S. Takáč, Hvila) - 10. Spilar (tr. strieľanie), 40. Bicek (Suja, Drgoň), 59. Spilar (P. Bartoš, Štrbák)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Müllner - Šefčík, Výleta, 3724 divákov