Aktuality

Na ZOH v Soči Mariána Gáboríka nahradí Branko Radivojevič

Útočník Branko Radivojevič, foto SITA

SOČI - Zlá predtucha sa vo štvrtok večer naplnila. Útočník Columbusu Blue Jackets Marián Gáborík nakoniec do Soči nepocestuje. Zlomenina kľúčnej kosti, ktorú Marián utrpel ešte 21. decembra 2013 sa nezahojila tak, aby sa útočník predstavil na ZOH. Medicínske rozhodnutie nepotešilo, ale treba ho akceptovať:  Mariánovi Gáboríkovi sa nesplní želanie a nemôže reprezentovať Slovensko na zimných olympijských hrách v Soči. Útočník  Columbusu Blue Jackets neprešiel lekárskou prehliadkou. "Som extrémne sklamaný, že nebudem môcť hrať za Slovensko na zimných olympijských hrách, ale považujem rozhodnutie za správne  pre moje uzdravenie i národný tím, " uviedol na klubovom webe Blue Jackets  Gáborík, ktorý 14. februára oslávi 32 rokov. "Bol som šťastný a hrdý, že som mohol reprezentovať svoju krajinu na dvoch olympijských hrách a ďalších medzinárodných turnajoch a verím, že tomu tak bude opäť  v  budúcnosti,"  uviedol pre zámorské média

 

Sklamanie Mariána Gáboríka je pochopiteľné, foto SITA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tréner Vladimír Vůjtek tak bol donútený urobiť po výmene obrancov Dominika Graňáka a Michala Sersena za Milana Jurčinu s Reném Vydareným ďalšiu zmenu vynútenú zranením. Aj keď sme čakali do konca, mali sme nejaké tušenie. Pomaly sme už aj vyberali hráčov, ktorí by za neho mohli nastúpiť. Voľba padla na Branka Radivojeviča," povedal tréner tímu SR, ktorý náhradníka zaradí k Tomášovi Kopeckému. "Hrali spolu veľmi dobre na dvoch majstrovstvách sveta 2012 a 2013. Spolupráca medzi nimi bola výborná. Je to hráč, ktorý zapadá do našej koncepcie,“ povedal tréner slovenského tímu  Vladimír Vůjtek na adresu 33-ročného útočníka."

Marián Gáborík si kľúčnu kosť zlomil 21. decembra pri svojom návrate po zranení kolena. Jeho strata hlavného kouča reprezentácie veľmi mrzí. "Už len pre to, že je to strelec, ktorý vie dať gól aj z pološance. Takých sa rodí málo. Musíme hrať s tým, čo máme k dispozícii. S Mariánom sme hovorili ešte vo štvrtok večer. Je sklamaný, pretože chcel cestovať na ZOH. Sľúbil, že keď bude zdravý a bude voľný, príde na majstrovstvá sveta. Myslím si, že rozhodnutie má objektívny základ. Doba liečenia je na hrane."
Lekár slovenskej hokejovej reprezentácie Vladimír Lupták: "Pre klub sa teraz otvára priestor, aby Mariána doliečili a mohol hrať zápasy NHL, čo bude až koncom februára. Gáboríkova šanca na olympijskú účasť žila celý čas, pretože Columbus mal záujem ho pustiť. Lekár, s ktorým sme komunikovali, povedal, že bude záležať na aktuálnom náleze na kľúčnej kosti. Môžem povedať len toľko, že ak súhlas od lekára nedostal, potom ten nález je taký, že je tu hrozba poškodenia kosti pri zrážke. Bolo by to obrovské riziko, ktoré si lekár Columbusu na seba nezobral. S Mariánom som hovoril pred pár dňami. Fyzicky sa cítil veľmi dobre. Streľbu a celé tréningy absolvoval stále intenzívnejšie. To všetko bol len jeho subjektívny pocit. Objektívne, ak lekár nevidí na kosti, že je zhojená, tak ho nemôže pustiť do plnej záťaže. Z nášho pohľadu je ich vyjadrenie jasné a stopercentné. Rešpektujeme, že Marián Gáborík do Soči nepríde."

Dodajme, že Gáborík nechýbal pod piatimi kruhmi v Turíne 2006 ani Vancouveri 2010, má na konte aj štarty na svetových šampionátoch  (2001, 2004, 2005, 2007, 2011).  

V Slovak pointe na železničnej stanici Adler v Soči v piatok 7. februára sa  stretnú akreditovaní novinári s kapitánom hokejovej reprezentácie Slovenska a vlajkonosičom Zdenom Chárom.

Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri