Prvý duel šestnástok SR a ČR v Bratislave po nájazdoch pre hostí

SR 16Ilustračné foto

BRATISLAVA (SZĽH) - V prvom z dvoch medzištátnych stretnutí hokejistov Slovenska a Česka v Bratislave zvíťazili v utorok hostia po samostatných nájazdoch 4:3. V  stredu o 16.00 je na programe odveta, opäť na ľade ZŠ Vlada Dzurillu.

Stretnutie hokejistov do 16 rokov v Bratislave:

Slovensko -Česko 3:4 po sam. nájazdoch (0:2, 1:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Na ľade v Bratislave-Ružinove slovenskí  reprezentanti inkasovali gól už v 42. sekunde. Zverenci trénera Tomáša Pšenku museli  od 10. minúty doháňať dvojgólové manko, v polovici zápasu Jellúš znížil na 1:2 a v 46. minúte nepoľavujúce usilie korunoval vyrovnávajúcim zásahom Kupka. Hostia išli ešte raz do vedenia, no mladí Slováci dostali duel gólom obrancu Turana do predĺženia.  V ňom si brankári Hlavaj  resp. Chaloupek udržali čisté konto, rozhodujúci nájazd premenil krídelník tímu ČR Prymula.

Góly: 31. Jellúš (Novák, Lukáčik), 46. Kupka, 56. Turan (Ganz, Lukáčik) – 1. Dospěl (M. Beránek), 10. Teplý (Karásek), 51. Prymula (Přikryl, Teplý), rozh. náj. Prymula

Vylúčenia 1:2, presilovky a oslabenia 0:0, strely na bránku 23:36.Rozhodovali: Kubuš Mĺkvy – Synek, Vyšný, 155 divákov,

Slovensko: Hlavaj – Mudrák, Ilenčík, O. Turan, Ganz, F. Gajdoš, Hatina, Golian, Lavička – Melcher, Kupka, D. Jendek – D. Ďuriš, J. Haščák, M. Volko – I. Novák, Jellúš, O. Lukáčik – S. Zicho, Eliaš, S. Nagy
Česko: Chaloupek – Haš, Kitzberger, Poizl, Smička, Žůrek, Prchal, Jelínek, Zíka – Teplý, Přikryl, Prymula – Dospěl, J. Čížek, M. Beránek – Koffer, A. Beránek, Zeman – Brož, Karásek, Jouza