Prvá konfrontácia v Aréne Jána Laca 5:2 pre tím SR 18 v dueli so SR 17

SR 18 pri oddychovom čase. Foto Ján SúkupSR 18 pri oddychovom čase. Foto Ján Súkup

BRATISLAVA (SZĽH) – Aréna Jána Laca bola v utorok dejiskom prvého z dvoch prípravných zápasov reprezentácií SR hokejistov do 18 a 17 rokov, ktoré absolvujú v Liptovskom Mikuláši krátky výcvikový tábor. Skúsenejší hráči „osemnástky“ zvíťazili 5:2, hoci v druhej tretine prišli o dvojgólový náskok. Odveta je na programe v stredu na rovnakom ľade opäť o 16. hodine.

Prípravný zápas v Liptovskom Mikuláši – utorok:

Slovensko 18 – Slovensko  17 5:2 (2:0, 0:2, 3:0)

Góly: 14. Krištofovič (Havrila, Urbánek), 20. Smolka (Vašaš), 44. Hrabčák (Vybíral), 51. R. Václav (Urbánek).56. Fafrák (Vybíral, Hrabčák) – 22. Kajdači (Turian), 36. Regenda (Kovács)

Vylúčenia 1:1, presilovky a oslabenia 0:0, strely 43:29. Rozhodovali: Ľ. Husár, D. Vyšný

Anton Bartánus (tréner SR 18): „Modelovanému zápasu nechýbala potrebná kvalita  ani náboj, navyše poskytol aj prehľad o hráčoch ročníka 1999. Po stretnutiach v juniorskej extralige si mohli s našimi zverencami preskúšať všetky herné systémy. Chlapci zo sedemnástky  boli húževnatým súperom, podali snaživý výkon a bolo vidno, že  chcú zaujať trénerov. Hralo tvrdo, ale korektne, na vylúčenia bolo 1:1, no súperi sa nešetrili. V hre nášho výberu potešilo, že samu darilo preniesť viaceré prvky, ktoré pilujeme v tréningovom procese. Slabšia bola len efektivita  v koncovke, v každej tretine sme boli strelecky aktívnejší, no v druhej tretine sme vyšli naprázdno. Menší herný výpadok mal však objektívnu príčinu. V tejto fáze sa nešťastnou náhodou po súboji pri mantineli zlomil ruku autor otváracieho gólu Andrej Krištofovič,  chlapcami to trošku zalomcovalo. V našej bránke podal dobrý výkon Sklenár, brankár ročníka 1999... V stredu predpoludním oba výbery absolvujú tréning, veľmi vítame možnosť vidieť v tréningovej práci mladíkov z tímu SR 17.Sú tak pod drobnohľadom šiestich trénerov.“ Osemnástku čaká v apríli 2016 svetový šampionát za  morom v USA: „Preto je výborné, že môžeme tu v Liptove odohrať zápasy na užšom klzisku. Zúžený priestor kladie na mládencov zvýšený tlak.  Musia rýchlejšie reagovať, pracovať s pukom, odolávať  väčšiemu počtu tvrdých osobných súbojov.  Vidíme ako jednotliví hráči pod týmto tlakom reagujú a konajú,  aká je ich mentálna odolnosť,“ uzavrel A. Bartánus.