Tesná prehra HK Orange 20 na ľade v Nových Zámkoch

Roman Durný naskočil do zápasu s Dánskom v ťažkej situácii, foto iihf.comRoman Durný aj napriek trom gólom nesklamal, foto iihf.com

NOVÉ ZÁMKY (SZĽH) – Mladí reprezentanti z projektu HK Orange 20 uzavreli zápasovú časť prípravy na merania síl s extraligovými a prvoligovými súpermi  na ľade nováčika najvyššej súťaže Nových Zámkov. V žičlivej hokejovej  atmosfére prehrali zverenci trénera Ernesta Bokroša 2:3. Práve Novozámčania budú 13. septembra prvými súpermi mladíkov HK Orange 20 v novej sezóne extraligy.

Prípravné stretnutie - streda
HC Nové Zámky – HK Orange 20 3:2 (1:0, 2:0, 0:2)
Od úvodného buly sa hralo vo vysokom tempe, pričom to boli práve domáci, ktorí ohrozovali Durného bránu čoraz viac. O úvodný gól sa postaral v 6. minúte Čaládi, ktorý sa do zostavy vrátil po zranení. Následne mali obe mužstvá niekoľko dobrých príležitostí, ktoré však končili vo výstroji brankárov. Až v 35. minúte sa diváci dočkali druhého gólu, keď Chovan krížnou prihrávkou cez útočné pásmo našiel voľného Uhnáka, ktorý sa strelou z prvej nemýlil. Už o minútu poslal domácich do trojgólového náskoku Hegyi, keď efektne vymietol pavučinu z Durného brány. Hostia hrozili stále viac a viac, pričom po zlom striedaní domáceho mužstva znížil na rozdiel dvoch gólov v 53. minúte Žiak. Ten istý hráč sa presadil aj v poslednej minúte, keď upravil na konečných 3:2 v prospech Nových Zámkov. Bielo-zelení sa tak rozlúčili s domácim publikom víťazstvom, pričom pred začiatkom  extraligy ešte absolvujú tri zápasy na turnaji vo švajčiarskom Yverdone.

Góly a asistencie: 6. Čaládi (Uhnák), 34. Uhnák (Chovan), 35.Hegyi (Podstavek, Sandgren) - 53 .Žiak (Mišuta), 60. Žiak (Bdžoch). Rozhodcovia: Druga, J. Bachurik - P. Bachurik, D. Konc ml. Vylúčenia: 5:4, navyše Hudec 5 min. + do konca zápasu. Využitie: 0:1. V oslabení: 0:0.

HC Nové Zámky: Škorvánek – Sandgren, Čížek, Fábry, Brabenec, Hudec  – Patterson, Chovan, Semorád, Rabbit, Hvíla – Ďurčo, Cardwell, Uhnák, Čaládi, Podstavek – Maier, Kousalík, Dubec, Hegyi, Sucharda

HK Orange20: Durný – Triška, Grman, Pataky, Oško, Sloboda – Bzdžoch, Košecký, Struška, Koyš, Vybíral – Jendrol, Hain, Horváth, Mišuta, Žiak – Danko, Burzík, Koziot, Trnka, Trudman

Ernest Bokroš (tréner SR 20): „Samotný zápas nás potešil, bolo v ňom z našej strany veľa pozitív. Chlapci po celé stretnutie veľmi slušne korčuľovali, nepoľavovali v nasadení.  Škoda nevyužitej päťminútovej presilovky ako aj o dvoch hráčov. Treba si však uvedomiť, že momentálne je tento juniorsky vyskladaný kolektív pohromade len tri týždne, preto hokejové umenie ešte absentuje. Potrebujeme hráčov preorientovať na seniorsky hokej, postupne ´nalepovať´ do našej hry prvky mužského hokeja.  Vidno, že fanúšikovia v Nových Zámkoch sa už tešia na extraligu. Výdatne podporovali svojich,  ale ocenili aj mladých reprezentantov. V takejto atmosfére sa aj samotná hra vníma úplne ináč.“   Diváci vytlieskali Bokrošových zverencov, dokonca si vypýtali ich návrat  po druhý raz na ľad.