Aktuality

HK Poprad podmienky pre udelenie licencie neporušil!

Slovenský zväz ľadového hokeja

BRATISLAVA (SZĽH) -  Turbulencie okolo oprávnenosti udelenia extraligovej licencie pre HK Poprad na sezónu 2015/2016  sa vyjasnili. Klub spod Tatier získal licenciu oprávnene, potvrdil Výkonný výbor SZĽH na stredajšom zasadnutí v Bratislave. Tým sa potvrdilo aj chlapské slovo Ing. Tibora Turana, už bývalého výkonného riaditeľa podtatranského klubu , ktorý  ešte v júli 2015 v čestnom prehlásení uviedol, že "všetky záväzky a náležitosti z predchádzajúcej sezóny 2014/2015 boli klubom HK Poprad vysporiadané!"   

Pro-Hokej, riadiaci orgán najvyššej súťaže nemusel tak v revidovať vlastný návrh na schválenie licencie... Ešte v úvode decembra 2015 totiž vedenie najvyššej slovenskej hokejovej súťaže medializovalo pochybenie pri udelení  extraligovej licencie pre HK Poprad.  "Zistili sme, že podmienky pre udelenie a nakladanie s licenciou neboli splnené, a všetky podklady týkajúce sa tohto prípadu sme v pondelok odovzdali na výkonný výbor,"  referoval v 8. decembra šéf súťaže Richard Lintner. 

Spoločnosť Pro-Hokej, ktorá extraligu riadi a dáva návrh na schválenie licencie (!),odovzdala  následne celý prípad výkonnému výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja. Člen Výkonného výboru SZĽH zodpovedný za oblasť legislatívy JUDr. Lukáš Machala a a generálny sekretár SZĽH Mgr. Róbert Pukalovič  na rokovaní s Richardom Lintnerom preštudovali a porovnali všetky dokumenty, ktoré mali obe zúčastnené strany k dispozícii a na základe toho VV SZĽH konštatoval: "HK Poprad neporušil žiadnu z podmienok zaväzných na vydanie licencie  a obdržal extraligovú licenciu oprávnene."

Bublina v kauze, ktorú si vyrobil sám Pro-Hokej, spľásla.

 

21.01.2016 | Zdroj: SZĽH
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri