Aktuality

Po zbabranom úvode prišla zákonitá prehra s Francúzmi

BRATISLAVA/GAP (SZĽH, štu) – V prvom stretnutí v rámci podujatia Euro Hockey Challenge prehrali slovenskí reprezentanti vo francúzskom Gape s domácim výberom 2:4. O výsledku bolo prakticky rozhodnuté v prvej tretine, ktorú sme prehrali 0:3. Za Slovensko skórovali útočníci Rastislav Špirko a Andrej Šťastný.

V jubilejnom dvadsiatom vzájomnom si francúzsky tím pripísal len druhý triumf, predtým uspeli v roku 1998 v Japonsku v príprave pred ZOH. Skóre duelu v meste Gap otvoril už v 49. sekunde D. Fleury, druhý a tretí presný zásah pridal T. Da Costa v 10. a 15. min. V druhej tretine boli strelecky aktívnejší domáci aj zásluhou dvoch presiloviek pri vylúčeniach J. Brejčáka a Luntera. Slovenský tím mal rovnako ako v prvej časti jednu početnú výhodu, ale Hardy bol aj naďalej stopercentný. Už na hrozivých 4:0 zvýšil v 43. min Lamperier, ale vzápätí zdvihol slovenskú zástavu z ľadu Špirko štvrtým presným zásahom v národnom mužstve. Na rozdiel dvoch gólov skorigoval v 54. min A. Šťastný premiérovým zásahom v reprezentácii. Vzápätí tím SR čelil takmer dvojminútovej presilovke súpera o dvoch korčuliarov, ktorú Slováci ubránili.. Tím SR nastúpil bez elitného útoku Šatan - J. Mikúš - L. Nagy.

Odveta  je na programe v sobotu 19. apríla o 15.00 h v Grenobli.

Vladimír Vůjtek (tréner Slovenska): „Začali sme veľmi zle. Hneď na začiatku sme inkasovali dva lacné góly a od toho sa odvíjal celý zápas. Bolo vidno, že bez skúsených útočníkov, ktorí dostali voľno, mužstvo podlieha momentálnemu stavu na ľade a robí chyby. Nie je pravda, že Hudáčka vymenil Laco. Informácia o ich výmene, bola mylná. Julo dochytal zápas do konca a potom si už počínal dobre. Do odvety musíme výrazne zmeniť náš prístup a nespackať úvod. Dva rýchle góly o všetkom rozhodli. Aj keď sme mali dva protiútoky a išli sami na bránku, brankár Hardy svoj tím podržal a ich skúsení hráči vývoj zápas umne kontrolovali. V tretej tretine sme strelili dva góly, nastrelili aj hornú žŕdku, ale posledných šesť minút sme hrali oslabení a nezmohli sa na viac, ako len na dva presné zásahy.“

Andrej Šťastný (útočník Slovenska, strelil prvý gól v reprezentácii): „Z našej strany to bol otrasný zápas, keďže sme poriadne spískali prvú tretinu. Ak mám povedať pravdu, ani som veľmi neprežíval emócie z toho, že som strelil v reprezentácii prvý gól. Aj tak to bola strela, ktorá znižovala stav skóre na 2:4. Ani nemám odložený puk, lebo som na to nemyslel. O tom, že sme prehrali, rozhodla prvá perióda, ktorú sme prehrali 0:3. Súper dobre korčuľoval, ale pokašľali sme si to sami. Francúzi sú určite „hrateľní“, lebo v druhej a tretine sme mali herne navrch. Žiaľ, náskok domáceho tímu bol už nedostižný.“

Výsledok - štvrtok:
Francúzsko - Slovensko 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)
Góly:
1. D. Fleury (T. Da Costa, Auvitu), 10. T. Da Costa (D. Fleury, Dusseau), 15. T. Da Costa (D. Fleury), 43. Lamperier - 44. Špirko (Tybor, Štajnoch), 54. A. Šťastný (M. Haščák)
Vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0

Zostavy:
Francúzsko:
Hardy - Manavian, Baazi, Chakiachvili, Auvitu, Amar, Janil, Besch, Dusseau - Y. Treille, D. Fleury, Meunier, Claireaux, Tardif, Lamperier, Berthon, Henderson, Ritz, Raux, Guttig, T. Da Costy, Beron.
Slovensko: J. Hudáček - Štajnoch, M. Ďaloga, Švarný, J. Valach, V. Mihálik, R. Stehlík, Čerešňák, J. Brejčák – Bartek, Špirko, Tybor – Miklík, Bulík, Zuzin – Haščák, Šťastný, Bakoš – Skokan, Lušňák, Lunter.

 

17.04.2014 | Zdroj: SZĽH, štu
Archív zápasov

Štatistiky

Mediacenter

Videá /// Akreditácie a oznamy

 

 
Partneri