Play-out extraligy: Nové Zámky zvíťazili v Bardejove

BARDEJOV - V repríze prvoligového finále opäť zvíťazili Nové Zámky v Bardejove, tentoraz 2:1 v riadnom hracom čase. Šlo o prvý vzájomný súboj oboch finalistov už v rámci play-out slovenskej extraligy. Nové Zámky si tak pripísali prvé tri body, podobne ako Bardejov. Tie má na konte aj Bardejov po výhre v Piešťanoch. Piešťanský extraligista mal v tomto kole voľno, aj preto zatiaľ zostáva bez bodu.

Ilustračné foto - HCNoveZamky.eu - Marián Marík

BARDEJOV - NOVÉ ZÁMKY 1:2
Súhrn zaslal HC 46 Bemaco Bardejov

Už od začiatku stretnutia bolo vidieť, že sa na ľade stretli dva vyrovnané tímy. Prevažne sa hralo v strednom pásme a nenaskytli sa žiadne väčšie šance. Až v druhej tretine sa z gólu tešili hostia po zakončení Frolíka. V 35. minúte hostia zvýšili svoj náskok, ale až po odobrení video rozhodcu. Gól si pripísal Havlík. Do šatní mužstvá odchádzali za stavu 0:2. V tretej tretine konečne zajasal celý štadión po góle Lineta. Bardejov sa snažil vyrovnať, no nedarilo sa mu ani po odvolaní brankára. Konečný stav stretnutia 1:2. Nové Zámky si pripísali tri body.

HC 46 Bemaco Bardejov - HC Mikron Nové Zámky 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
46. Linet (Mikolášek, Solomončak) - 21. Martin Frolík (Podstavek, Dubec), 35. Havlík (Komínek, M. Hudec)
Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc, Snášel - Bogdaň, Rovenský, 1113 divákov