Play-out - 3. kolo: Liptáci stále bez prehry, Detva zdolala Trenčín

DETVA / LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - Utorňajšie tretie kolo play-out Tipsport ligy prinieslo premiérovú výhru hokejistov Detvy v tohtoročnej baráži. Hráči Detvy väčšinu zápasu viedli, no Trenčanov napokon zdolali 4:3 až po predĺžení. Aj vďaka tomu je Trenčín s 5 bodmi na druhom mieste, kým Detva je tretia s 3 bodmi. Hráči Liptovského Mikuláša zostávajú v čele tabuľky bez prehry s 8 bodmi, keď zdolali Skalicu 3:1.

Prvá výhra hokejistov Detvy v play-out, ilustračné foto: Dominika Haršáni

DETVA - TRENČÍN 4:3 po predĺžení
Hokejisti HC 07 Orin Detva dosiahli v play-out Tipsport ligy 2016/2017 prvé víťazstvo, keď v utorkovom stretnutí 3. kola zdolali na svojom ľade Duklu Trenčín 4:3 po predĺžení. Domáci sa trikrát dostali do vedenia, ale hostia vždy dokázali odpovedať. Gól Trenčana Vopelku z 51. min na 3:3 poslal duel do predĺženia, v ktorom sa tešili Detvania. Rozhodujúci gól strelil Tomáš Török v druhej minúte nadstaveného času. Detva sa v tabuľke posunula na 3. miesto, za druhým Trenčínom zaostáva o dva body.
HC 07 Orin Detva - HK Dukla Trenčín 4:3 po predĺžení (2:1, 1:1, 0:1 - 1:0)
4. Škvaridlo (R. Gašpar, V. Fekiač), 18. Huňady (M. Šimon, Videlka), 25. Poliaček (F. Fekiač, Srnka), 62. T. Török (Gachulinec) - 11. Marcel Hossa (Drgoň, T. Starosta), 25. Sojčík (Bohunický), 51. Vopelka (Marcel Hossa, Drgoň)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše: 11. Sládok (Detva) na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Jonák, Orolin - Kollár, Tvrdoň, 1455 divákov
Detva:
Orčík - F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, M. Šimon, Mačkovič, D. Jendroľ, Lunter, R. Gábor - Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar - T. Török, J. Petro, J. Žilka - Videlka, Huňady, Hrušík - F. Šedivý, Srnka, Poliaček
Trenčín: Volden - Drgoň, T. Starosta, Holenda, Pavúk, Pač, Bohunický, Trška, J. Pardavý ml. - M. Hecl, A. Šťastný, Marcel Hossa - Sojčík, Šimun, Vopelka - J. Ručkay, Sádecký, Štumpf - Denis Hudec, J. Švec, J. Gašparovič

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ - SKALICA 3:1
Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš ani po treťom zápase play-out Tipsport ligy 2016/2017 nepoznajú premožiteľa. Liptáci si v utorok poradili na domácom ľade s HK Skalica 3:1, keď predviedli obrat z 0:1. Od 15. min prehrávali po presnom zásahu hosťujúceho Škápika. Skalický brankár R. Petrík prvýkrát kapituloval až v 37. min, keď ho prekonal M. Sukeľ. V záverečnej tretine naklonil skóre na stranu MHk 32 Kriška a víťazstvo spečatil Piatka. Tím z Liptova je na čele tabuľky play-out, Skalica uzatvára poradie.
MHk 32 Liptovský Mikuláš - HK Skalica 3:1 (0:1, 1:0, 2:0)
37. M. Sukeľ (R. Stehlík, M. Uram), 53. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ), 58. Piatka (Richard Huna, Róbert Huna) - 15. Škápik (Vereš, Š. Petráš)
Vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: 33. Rób. Huna na 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Snášel - Korba, Stanzel, 1256 divákov
Liptovský Mikuláš:
A. Nagy - R. Stehlík, Bobček, Nádašdi, P. Luža, M. Šiška, Burzala, Mezovský, Kadlubiak - Langhammer, Cibák, Vybíral - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - J. Sukeľ, Stümpel, A. Laco - Richard Huna, Piatka, Róbert Huna
Skalica: R. Petrík - Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek, R. Smetana - Š. Petráš, Vereš, Romančík - Hluch, K. Kučera, Kňazev - P. Kotzman, Brodek, Dvonč - A. Kotzman, Ivičič, Halabrín

Tabuľka play-out Tipsport ligy 2016/2017 po zápasoch utorkového 3. kola:
1. Liptovský Mikuláš 3 2 1 0 0 0 0 11:5 8
2. Trenčín 3 1 0 0 2 0 0 13:13 5
* * * * *
3. Detva 3 0 1 0 0 1 1 5:8 3
4. Skalica 3 0 0 1 0 0 2 7:10 2
Poznámka: počet zápasov, výhry - 3 body, výhry po predĺžení - 2 body, výhry po samostatných nájazdoch - 2 body, prehry po predĺžení - 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch - 1 bod, prehry - 0 bodov, skóre, body.