Play-off Tipsport ligy: Žilina si v siedmom zápase vybojovala postup do semifinále

ŽILINA - Posledná štvrťfinálová séria play-off Tipsport ligy bola dramatická až do posledného okamihu. Žilinčania totiž vyhrali rozhodujúci siedmy zápas iba veľmi tesným rozdielom 3:2 a celú sériu zvládli lepšie 4:3 na zápasy. Postupový gól vlkov strelil v 47. minúte Marcel Holovič po asistencii Rasťa Konečného. Žilinčania tak potvrdili lepšie postavenie v tabuľke po základnej časti a do najlepšej štvorice budú patriť aj v play-off.

Strelec víťazného gólu Žiliny Marcel Holovič na vhadzovaní proti zvolenskému Patrikovi Lušňákovi. Foto: SITA / Milo Fabian

ŽILINA - ZVOLEN 3:2, konečný výsledok série 4:3, Žilina postúpila do semifinále

O postupe zverencov trénera Milana Jančušku rozhodol až posledný, siedmy zápas série, ktorý na domácom ľade vyhrali tesne 3:2. V semifinále čaká na "vlkov" obhajca majstrovského titulu HK Nitra. Druhú dvojicu tvoria Banská Bystrica a Martin. V úvodnej tretine stretnutia sa do vedenia dostal tím hostí, v 4. min Peter Hraško prekonal Tomáša Tomeka. Zvolenský obranca poslal puk do siete aj necelé tri sekundy pred koncom úvodnej časti hry, tentokrát však inkasoval jeho vlastný brankár Samuel Baroš. Hraško totiž tečoval prihrávku domáceho kapitána Mareka Hovorku a Baroš už nestihol zareagovať - 1:1. V druhej dvadsaťminútovke skórovali ako prví opäť hráči Zvolena, vo vlastnom oslabení sa po prihrávke Patrika Lušňáka presadil Peter Zuzin. Žilinčania opäť dokázali vyrovnať pred koncom tretiny, v 38. min namieril presne Václav Stupka. V treťom dejstve sa Žilina dostala prvýkrát v dueli do vedenia, v presilovej hre Rastislav Konečný našiel Marcela Holoviča a ten nezaváhal. Ďalší gól už nepadol a domáci sa mohli radovať z víťazstva aj postupu.

MsHK Žilina - HKM Zvolen 3:2 (1:1, 1:1, 1:0) - konečný výsledok série 4:3
20. Marek Hovorka (Holovič), 38. Stupka (D. Brejčák, E. Švec), 47. Holovič (Konečný) - 4. Hraško (Lušňák), 31. P. Zuzin (Lušňák)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Stupka (Žilina) 10 min za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: J. Konc, Kubuš - Kacej, Šefčík, 4328 divákov
Žilina:
T. Tomek - V. Čížek, T. Bokroš, D. Brejčák, Juraško, M. Grman, Ťavoda, Prokop, M. Macejko - Marek Hovorka, R. Hruška, L. Handlovský - J. Jurík, Húževka, Rogoň - Stupka, Holovič, R. Konečný - O. Gmitter, F. Ondruš, E. Švec
Zvolen: S. Baroš - Andersons, Hraško, M. Novák, Habšuda, T. Valenta, Homer, D. Krejči, Plechanov - P. Zuzin, B. Mráz, Lušňák - Matis, S. Petráš, Síkela - L. Novák, L. Jurík, Šišovský - Dubeň, Jakubík, Kelemen