Peter Cehlárik si prvé body v NHL pripísal v druhom zápase

NEW YORK - Slovenský útočník Peter Cehlárik pri svojom druhom štarte v severoamerickej NHL prvý raz bodoval, keď sa hneď dvoma asistenciami podieľal na nedeľňajšom víťazstve Bostonu nad Montrealom 4:0. Jeho krajan a spoluhráč Zdeno Chára v 26. min v oslabení zvýšil na priebežných 2:0: dostal puk na hokejku medzi kruhmi v útočnej tretine, rutinérsky obišiel brániaceho ruského útočníka Alexandra Radulova a prekonal Careyho Pricea. Predtým Cehlárik v 9. min peknou prihrávkou vyzval na skórovanie Adama McQuaida, ktorý z prvej neváhal. Druhú asistenciu dosiahol 21-ročný krídelník pri treťom zásahu Bruins z hokejky Davida Krejčího. Všetko vzadu istil spoľahlivý brankár Tuukka Rask 25 zákrokmi, ktoré mu priniesli šieste čisté konto v sezóne a honor prvej hviezdy zápasu; Chára bol druhou, Cehlárik treťou. Tréner Bruce Cassidy prebral Boston v utorok od Clauda Juliena a Bruins odvtedy trikrát zvíťazili. „Snažíme sa uspieť v každom zápase. Vieme, že v tabuľke je to veľmi tesné. Môžeme sa na ňu pozerať donekonečna, ale aj tak ovplyvníme len to, ako hráme a čo môžeme spraviť, aby sme získali čo najviac bodov. Hoci stále sa v našej hre objavujú chyby, podarilo sa nám skórovať, ubrániť a brankár vytiahol dôležité zákroky, keď sme to potrebovali. Získali sme cenné body,“ komentoval  39-ročný kapitán mužstva Chára, ktorý sa v druhej tretine blysol nevšedným lahôdkovým zakončením. „Prikorčuľoval som do útočnej tretiny, Ryan Spooner ma videl a posunul mi puk. Mal som dostatočnú rýchlosť na pohyb okolo súpera. Takéto góly v oslabení sú vždy veľkou vzpruhou, keďže vtedy zvyčajne neskórujete. Keď sa to podarí, je to obrovská pomoc.“

Posledný tím Východnej konferencie prehral v nedeľu na ľade vedúceho mužstva Západnej 3:6 - Detroit podľahol Minnesote a natiahol šnúru bez víťazstva na štyri stretnutia. „Nie je to 'sranda'. Musíme ďalej bojovať a zlepšovať sa každým dňom, ináč to nepôjde,“ komentoval kapitán Detroitu Henrik Zetterberg. Wild využili tri presilovky, dve hneď v úvodnej tretine a brankár Devan Dubnyk ich podržal 31 úspešnými zákrokmi. Tomáš Tatar v drese Red Wings nebodoval. Skvelý obrat z 0:3 na 5:3 v záverečných dvadsiatich piatich minútach predviedli hokejisti Nashvillu proti Dallasu. Hostí"načal" dvoma gólmi švajčiarsky obranca Roman Josi. „Tvrdo sme bojovali. Prvá tretina priniesla mnoho vylúčených, možno sme si mali počínať rozumnejšie, ale piati proti piatim sme hrali výborne," skonštatoval hrdina obratu.

Sumáre:
New Jersey - San Jose 1:4 (1:0, 0:3, 0:1)
12. Parenteau (Hall, Josefson) - 23. Burns (J. Thornton, P. Martin), 28. Burns (Labanc, Pavelski), 32. J. Thornton (Vlasic, Labanc), 59. Hertl (Braun, J. Ward)

Minnesota - Detroit 6:3 (2:0, 1:2, 3:1)
14. Mikael Granlund (M. Koivu, Olofsson), 16. Niederreiter (M. Koivu, Prosser), 35. Coyle (Pominville, Olofsson), 44. Parise (Pominville), 48. Folin (Coyle), 51. Parise (E. Staal, Spurgeon) - 27. Mantha (Ouellet, Nyquist), 35. Zetterberg (Ouellet, Mantha), 45. Athanasiou (Jensen, N. Kronwall)
Tomáš Tatar (Detroit) 14:40 min, 2 strely, -1 bod

Nashville - Dallas 5:3 (0:2, 1:1, 4:0)
36. Josi (Arvidsson), 41. Josi (Neal, Subban), 45. Järnkrok (Neal, Subban), 47. F. Forsberg, 59. Fisher - 13. Jamie Benn (Faksa, Seguin), 16. Sharp (Seguin, Jamie Benn), 33. Shore (Ritchie, Seguin)

New York Islanders - Colorado 5:1 (1:1, 1:0, 3:0)
13. Leddy (S. Gionta, Cizikas), 35. Strome (Tavares, Leddy), 42. Lee (Tavares, J. Boychuk), 52. Lee (J. Boychuk, Leddy), 54. Chimera (Nelson) - 9. Colborne (Martinsen, Ťutin)

Boston - Montreal 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
9. McQuaid (CEHLÁRIK, Krug), 26. CHÁRA (Spooner, Marchand), 36. Krejčí (Backes, CEHLÁRIK), 45. Vatrano (Krejčí, Pastrňák)
Zdeno Chára 26:36 min, 1+0, 2 strely, +2 body, 3 "hity", Peter Cehlárik (obaja Boston) 15:43 min, 0+2, +1 bod

Buffalo - Vancouver 2:4 (2:2, 0:2, 0:0)
5. Ennis (Rodrigues), 20. Okposo (Ristolainen, O'Reilly) - 10. Horvat (Hutton, Markus Granlund), 17. Chaput (D. Sedin), 25. Burrows (Stecher, Horvat), 36. Chaput (Edler, Burrows)